שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מזקקת גלנפידיך מתדלקת משאיות תובלה

בדלק משאריות הוויסקי שהיא מייצרת

מידע מיח"צ:
גלנפידיך, מזקקת הסינגל מאלט הסקוטי המעוטרת ביותר בעולם, השיקה את ‘Fuelled by Glenfiddich’ , יוזמת תחבורה בת קיימא ראשונה מסוגה בעולם. זהו מותג האלכוהול היחיד המפעיל את צי המשלוחים שלו על דלק ביולוגי ירוק העשוי משאריות תהליך הזיקוק של הוויסקי.
מזקקת גלנפידיך הממוקמת בדאפטאון שבצפון מזרח סקוטלנד הופכת את פסולת הייצור והשאריות שלה לדלק ביולוגי המייצר כמויות מינימליות של פחמן דו חמצני ופליטות מזיקות אחרות, באמצעות טכנולוגיה ייחודית שפותחה על ידי חברת האם William Grant & Sons.
במזקקה הותקנו תחנות תדלוק, והדלק הביולוגי משמש למשאיות שהוסבו במיוחד לכך.
הנוהגים בכביש המקומי רואים משאיות הנושאות את המשפט: "תודלק בגלנפידיך – ההופכת פסולת וויסקי לדלק דל פחמן' (‘Fuelled by Glenfiddich – turning whisky waste into Ultra Low Carbon Fuel’).

מנהל מזקקות William Grant & Sons, סטיוארט ווטס: "גלנפידיך מוערך ברחבי העולם כוויסקי סינגל מאלט ייחודי, תוצאה של דורות של אומנות חלוצית ודאגה לקיימות לטווח הארוך. זה לקח יותר מעשור עד שגלנפידיך הפכה למזקקה הראשונה שמעבדת 100% משאריות הפסולת שלה באתר, ולאחר מכן הראשונה לעבד את השאריות האלה לדלק ביולוגי לשימוש המשאיות שלה, ולבסוף גם להתקין תחנת דלק למשאיות המכילות את הדלק הביולוגי אותו הן מקבלות ממתקן האנרגיה המתחדשת שלנו באתר".
"לאורך כל מעגל חיי הייצור, הדלק הביולוגי מוריד פליטות של פחמן דו חמצני במעל 95%, בנוסף לחלקיקים מזהמים אחרים וגזי חממה עד 99% בהשוואה לדיזל ודלקים פוסלים אחרים. כל משאית תחסוך 250 טונות של פחמן דו חמצני בכל שנה. זה שווה ערך לשתילה של 4,000 עצים בכל שנה. זה זהה להפסקת השימוש בחומר מזהם בקרב 112 משקי בית.
ל- William Grant & Sonsיש מזקקה חלוצית מעל 130 שנה, שתמיד פעלה לגילוי תהליכים וטכניקות חדשות עבור ולטובת עסקיה והקהילה בה היא יושבת".

יוזמת ‘Fuelled by Glenfiddich’ היא דוגמה לפעולות המותג להפחתת ההשפעה הסביבתית של תהליך הייצור שלו. היוזמה היא אחת ממגוון הפעילויות המתקיימות בעסקים של בית וויליאם גרנט. זוהי אחת ממגוון פעילויות הקיימות המתקיימות ברחבי העסקים הרחבים יותר של William Grant & Sons, התואמות את מפת הדרכים של איגוד הוויסקי הסקוטי להשגת יעדים שנקבעו במסגרת יעדי פיתוח בר קיימא של האו"ם.

לאחר השקת רכבי הביו-גז הירוקים של גלנפידיך, William Grant & Sons ישכפלו את המהלך על כל צי ההובלה ושרשרת האספקה שלהם, ובהמשך גם יהפכו את הטכנולוגיה לזמינה ברחבי תעשיית הוויסקי הסקוטית בכדי לתמוך במטרות השגת אפס פליטות נטו של פחמן דו חמצני של ממשלות בריטניה וסקוטלנד.
חברת הכרם היא היבואנית הבלעדית של גלנפידיך בישראל.

The 'Fuelled By Glenfiddich' truck livery

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות