שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

חוף דוגה המחודש בכינרת נפתח באירוע חגיגי

בתום פרויקט שיקום ופיתוח בהשקעת 30 מיליון שח

בתום פרויקט שיקום ופיתוח של חוף דוגה בכינרת, בהשקעה של 30 מיליון שקלים ממשרדי התיירות, האוצר, הפנים ואיגוד ערים כינרת, נחנך החוף במעמד מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי, עידן גרינבאום יו"ר איגוד ערים כינרת וראש מועצה אזורית עמק הירד, חיים רוקח ראש מועצה אזורית גולן בועז יוסף ראש עיריית טבריה, מנהלי מלונות, תיירנים, מתכננים, קבלנים ועוד.

חוף דוגה הינו החוף הראשון שתוכנן ובוצע מכוחה של תכנית תמ"א 13/13/א' לחופי איגוד ערים כינרת, שמטרתה פיתוח תיירותי והנגשת החופים לציבור, תוך שמירה על ערכי הטבע, הסביבה והמורשת. התכנית כוללת 15 מחופי איגוד ערים כינרת וקטעים של שביל "סובב כינרת".

חוף דוגה, ממוקם בצפון-מזרח הכינרת ומשתרע על שטח של כ- 100 דונם דוגה-פארק נופש חופי כולל חוף רחצה מוכרז, מבני שירותים ומלתחות, הנגשה מלאה, מתקני ספורט ומשחק וחניון כלי רכב. החוף מציע לאחר השדרוג אפשרויות קמפינג מגוונות, בתמהיל ראשון מסוגו בכינרת, קמפינג ללינת שטח בסיסית בשטח הפתוח, חניון לילה משולב לכ-40 אוהלים במתחמים מוסדרים, אוהלים משודרגים וממוזגים, חניון לילה לכ-37 קרוואנים כולל חיבורי חשמל, מים וביוב לכל קרוואן ועוד. בנוסף, הוכשרו אזורים להקמת אוהלי קבוצות של כ-12 יחידות אירוח קלות. כמו כן הוקם מבנה מסעדה מודרני ומרווח, לישיבה מקורה, חנות נוחות ומזנון. בחוף אף נבנתה מזרקת מים צבעונית הפועלת בשעות הערב.

אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות אמר בטקס חנוכת חוף דוגה, כי במשרד התיירות נערכים להשקעה מאסיבית, בפעולת מיתוג לאזור הגליל, על פי אסטרטגיה תיירותית המתוכננת לשנים הבאות, כאשר המטרה הינה לחבר את החוזקה של התיירות הצליינית עם פעילות רחבה באזור. "גייסנו באגף התקציבים באוצר, סכום משמעותי, כך שיהיה תעדוף לצפון בשנה הבאה". עוד ציין הלוי, כי משרד התיירות יתרכז בפרויקטים משמעותיים, כאשר הדגש הינו על פיתוח הקיים, כמו גם עבודה על מיתוג ונראות הפרויקטים גם בתום עשור. הלוי ציין, כי פרויקט פיתוח חוף דוגה נותן דוגמה לסוג התכניות המבצעות היטב והוסיף: "אנו רואים לנגד עיננו את קהל היעד. חוף דוגה נותן מענה ל- 1,600 תיירים שיכולים לבלות בו, כמו בחמישה בתי מלון וזו תוספת אדירה לאזור הכינרת, אותו נשווק תיירותית גם בעונת החורף, כדי להביא לכאן תיירים מאירופה שהחורף הישראלי הוא קיץ במושגים שלהם".
הלוי, הודה לכל העושים במלאכה ובמיוחד לצביקה סלוצקי, יו"ר רשות ניקוז ונחלים כינרת, שהיה שותף לתהליך פיתוח חוף דוגה וציין כי היה ארוך, אך כעת ניתן לברך 'שהחיינו וקיימנו והגענו', במומנט לפרויקט לתפארת, שייתן גם מענה לעם ישראל בטווח של בין פסח לסוכות "אנחנו צריכים עוד פרויקטים כאלה, אותם נקדם במשרד התיירות, במטרה להביא גם תיירים. רק בואו נשמור על זה ונמשיך לעשות הכי טוב. שנעבור את הקורונה ונחזור לשבור שיאים" אמר הלוי.

הסרת הלוט באירוע חנוכת חוף דוגה עם מנכל משרד התיירות אמיר הלוי

עידן גרינבאום, יו"ר איגוד ערים כינרת וראש מועצה אזורית עמק הירדן: "אנו באיגוד ערים כינרת נמצאים במהלך ארוך של עשיה שהתמקד בשנים הראשונות בשיקום החופים והחזרתם אל הציבור. בשלב השני יצרנו את 'מהפכת החופים השקטים', שהחזירה את המשפחות לכינרת, בשיתוף הפעולה ההדוק עם משטרת ישראל. המהפכה השלישית, הינה מהפכת הפיתוח של החופים לפי התכניות הסטטוטוריות החדשות תמ"א 13/13/א', שאף אותן קידם האיגוד בשיתוף עם מינהל התכנון.
חוף דוגה הוא הראשון וחוף צאלון יהיה הפרויקט הבא. בפרויקטים הגדולים ישנם הרבה שותפים: משרד האוצר, משרד הפנים ומשרד התיירות, שמלווה אותנו ולא מוותר עלינו. אני מודה לכל השותפים בפרויקט ולכל צוות איגוד ערים כינרת ורשות ניקוז ונחלים כינרת" אמר גרינבאום.

שמוליק חזן, נציג הזכיינים: "במשך עשר שנים ניהלתי את אגף התיירות של מועצה אזורית גולן וכשפרשתי, נוצרה הזדמנות, יחד עם היזמים אילן אפרים ועופר זילברמן, התגייסנו והגשנו תכנית. אני שמח שבחרתם בנו, שלושתנו יחד עם 100 שנות ניסיון, אותו אנו מביאים לחוף דוגה, ונעשה פה חוף לתפארת מדינת ישראל.
תודה גדולה לאיגוד ערים כינרת שמלווה אותנו כל הזמן, אתם עושים עבודה נפלאה. יש כאן השקעה מאד גדולה וגם לנו כיזמים תהיה השקעה גדולה. תודה אישית לשותפים שלי אילן ועופר. תודה לצוות העובדים שלנו. בסוף ההצלחה היא של כולנו".

הכניסה לחופי איגוד ערים כינרת חינם, החניה בחניוני הרכב בתשלום. בחוף דוגה שטחי קמפינג בסיסי פתוחים ללא תשלום ושירותים נוספים בתשלום.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות