יקב הבוטיק היווני SKOURAS DOMAINE

03/08/2021
חברת אנוטקה תשווקו בבלעדיות בארץ המשך »

מידע מיח"צ:
חברת אנוטקה, יבואנית יינות ומשקאות אלכוהוליים, תשווק בארץ באופן בלעדי את יקב הבוטיק היווני סקורס DOMAINE SKOURAS, אחד מהיקבים המעניינים ביוון.

בשלב ראשון ישווקו 7 יינות מהיקב: לבנים, אדומים ורוזה ,אשר יהיו זמינים במסעדות ובחנויות המובחרות ברחבי הארץ.  המחירים החל מ- 46 ₪ לבקבוק ועד ל- 550 ₪ לסדרת הפרימיום.
סקורס הוא יקב צעיר המייצר יינות איכותיים עם טביעת חותם הייחודית למקום ובשילוב בין זנים נפוצים עם זנים מקומיים, כמו אגיוריטיקי ומוסקפילרו.

הזנים המקומיים הבולטים ביקב סקורס:
Nemea = Agiorghitiko אגיוריטיקו, או בשמו השני "סנט ג'ורג'", הוא הזן המקומי הנפוץ והמוכר ביותר בנמאה וביוון בכלל. זהו זן אדום המתאים לאקלים הים תיכוני החם ומביא עמו ליין אישיות, פירותיות וחומציות .
.Mantinia= Moscofilero מוסקפילרו מאזור מנטיניה, הוא הזן עם הקליפה הוורודה )זן לבן) הייחודי לאזור הזה. מביא עמו יינות רעננים, קלים וארומטיים אשר מזכירים יינות העשויים מטרמינר, או מוסקט.

מיינות היקב:

Cuvée Prestige white- 2020
זנים: % Roditis 70 % , Moscofilero 30.
תסיסה במכלי נירוסטה. מגע קצר עם הקליפה, ללא תסיסה מלולקטית והתיישנות קצרה על משקעים עדינים. חומציות רעננה, פריכה, תוססת וארומטית.
מחיר מומלץ לצרכן: 46 ₪.

Cuvée Prestige Red 2019
זנים: % Aghiorghitiko 90 %, Cabernet Sauvignon 10
מותסס במכלי נירוסטה. השרייה קצרה, תסיסה מלולקטית מלאה והתיישנות קצרה על משקעים עדינים. דובדבנים שחורים, אוכמניות, שזיפים, עשבי תיבול יבשים, גוף בינוני, פריך ואֵלֶגַנטִי.
מחיר מומלץ לצרכן: 46 ₪.

Cuvée Prestige Rosé 2020
זנים:% Aghiorghitiko 70 %, Moscofilero 30
תסיסה במכלי נירוסטה. השרייה קצרה, ללא תסיסה מלולקטית והתיישנות קצרה על משקעים עדינים. דובדבנים בשלים, פטל, עלי ורדים, חיך מלא ומורכב.
מחיר מומלץ לצרכן: 46 ₪.

Moscofilero 2020
זנים:% Moscofilero 100
תסיסה במכלי נירוסטה. מגע קצר עם הקליפות, ללא תסיסה מלולקטית והתיישנות קצרה על משקעים עדינים. חומציות פרחונית,פריכה, עוצמת ניחוחות וטעמים באף ובפה. פרחים לבנים, רכים ורעננים, סיגליות, עלי ורדים. חומציות פריכה.
מחיר מומלץ לצרכן: 62 ₪.

Salto Wild Yeast 2019
Mavrofilero 100%
תסיסה מבוקרת של אלכוהול בכלי נירוסטה. התיישנות קצרה על שמרים טבעיים. ורדים, יסמין ואף מתנפץ. יין קריספי עם חומציות מאוזנת.
מחיר מומלץ לצרכן: 75 ₪.

Synoro 2015
זנים: Cabernet Franc 40 %, Merlot 40 %, Aghiorghitiko 20% :
תסיסה, ותסיסה ארוכה על המשקעים לאחר התסיסה במיכלי נירוסטה. תסיסה מלולקטית מלאה והתיישנות בבאריקים צרפתיים( 50) אחוז עץ אלון חדש במשך 13 חודשים ו – 6 חודשים בבקבוק.
התוצאה הנה צפיפות ועושר גם באף וגם בחיך. טעם מורכב ומתפתח עם הזמן.
מחיר מומלץ לצרכן: 150 ₪.

Labyrinth 9916
זנים :% Aghiorghitiko 80 % Cabernet Sauvignon 20
יין מיוחד במינו המיוצר מבצירים רצופים החל משנת 1999 של יינות Megas Oenos של היקב שמתיישנים יחד בבבריק ענק ( 1000 ליטר).
יין מורכב, עם ארומות מתפתחות ובנוי היטב. בעל גוף מלא, עם טאניני קטיפה בוגרים וסיומת ארוכה, עגולה ואלגנטית ביותר.
מחיר מומלץ לצרכן: 490 ₪.

להשיג בחנויות המובחרות ברחבי הארץ.

יקב Skouras הוקם ב Malandreni על ידי ג'ורג' סקורס בשנת 2004 .
לאחר לימודים באוניברסיטת דיז'ון אשר בבורגון בצרפת, התנסה בעבודה במספר יקבים בצרפת, איטליה ויוון. לאחר מספר שנים הוחלט להקים את יקב הבוטיק, באזור היין המוערך Nemea בעיירה Gimno . בהמשך הפך היקב לאחד מהיקבים המוכרים והמוערכים ביוון.

ביקב הוא מתקני ייצור יין אולטרה מודרנים, עם ארכיטקטורה יוונית אלגנטית, כדי להבטיח: נהלים נכונים ויסודיים בסטנדרטים הגבוהים ביותר בכל ההיבטים של ייצור ובקבוק יין, חוויה מהשורה הראשונה למבקרים המבקשים להיחשף לתרבות היין והאירוח.
אולם קבלת הפנים המשוכלל לענבים, כולל בתי בד מודרניים ביותר עם יכולת ריסוק של 800 טון. ציוד היקב הוא ברמה בינלאומית, עם כ- 80 מכלי נירוסטה מבוקרי טמפרטורה לתסיסה. במרתף המרשים של אלף החביות יש טמפרטורה קבועה של + 14 מעלות צלזיוס ולחות של 70% , שם היינות מיושנים בתנאים אידיאליים.
האיכות הגבוהה של יינות היקב מובטחת על ידי זמן, סבלנות, ניסיון וניסיונות טעימה מרובים.

אנוטקה היא חברת ייבוא יין ומשקאות אלכוהוליים, בבעלותה של משפחת חינאווי.
לחברה פורטפוליו עשיר של מוצרי פרימיום הכוללים מותגי יין מוכרים כמו פרסקולבדי, פרקשנט, שמפניה פול רוג'ר, מוגה, יקב צובה ועוד. במקביל, מייבאת הקבוצה גם מותגי אלכוהול- דוגמת וודקה KREMLIN AWARD וקוניאק HINE. בתחום הבירה מייבאת את מותג הבירה הספרדי המצליח סן מיגל ועוד.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *