הסקוטית מבית ישרקו מרחיבה את קטגוריית יינות הרוזה

02/08/2021
משיקה רוזה מיקב שאטו לה גורדון, פרובנס, צרפת המשך »

מידע מיח"צ:

החברה הסקוטית מבית ישרקו, מרחיבה את קטגוריית יינות הרוזה ומשיקה לקראת חגי תשרי את היינות:
וריטה דו טרואר רוזה ו- לה שאפל רוזה, מיקב "שאטו לה גורדון" פורבאנס, צרפת.

וריטה דו טרואר רוזה
היין יבש ועשוי מזני ענבים סנסו, גרנאש נואר, סירה. הענבים ליין זה נבחרים בקפידה, בבציר לילי, כדי לנצל את הטמפרטורות הנמוכות ובכך לשמר את איכות הענבים. ביקב עובר הפרי סחיטה עדינה בקור ורק התירוש הראשוני של הסחיטה נלקח לתסיסה, אשר נעשית גם כן בקור. כך, נשמרת הזהות הטרוארית של היין ומכאן גם שמו.
זהו יין הרמוני ומתאים למאכלי ים, בוייאבז (מרק דגים מתובל) וגם לבשרים קלים וגבינות.
הרוזה בעל צבע ורוד בהיר, שופע ניחוחות של אשכוליות ורודות ופרחים. הטעם מאוזן והרמוני, מלא רעננות וברקע של פטל ודומדמניות. הסיומת עדינה ואופיינית לרוזה מפרובנס.
מומלץ ללגום בטמפרטורה של 9-10 מעלות.
מחיר מומלץ: 79 ₪, בקבוק 750 מ"ל.

לה שאפל רוזה
היין יבש, פירותי ורענן, ועשוי מזני ענבים סנסו, גרנאש נואר, סירה.
המיץ עובר השרייה קלה בלבד על הקליפות הענבים ומופרד מיד, לקבלת יין ורוד חיוור. בהמשך עובר התירוש התססה במכלי נירוסטה בלבד, ומבוקבק לאחר ייצוב וסינון.
מתאים לארוחת צהריים, למנות דגים שונות, כמתאבן ואף כמלווה לקינוחי פירות. הרוזה בצבע ורוד בהיר, חיוור אך צלול עם עדינות המזכיר פלחי אשכוליות ורודות. הטעם שופע ומאוזן סביב רעננות, עדינות ומתיקות. עשיר בפירות טריים קטנים כגרגירי יער ובעל סיומת רעננה כשל סורבה תות.
מומלץ ללגום בטמפרטורה של 8-9 מעלות.
מחיר מומלץ: 209 ₪, בקבוק 750 מ"ל.

שאטו לה גורדון הוא מקום קסום שנבנה לפני מאות שנים וכיום היא בין אחוזותיה המפוארות ביותר של פרובאנס. האחוזה נרכשה ע"י קבוצת "ורנקן" , יצרנית שמפניה פומרי ומותגי פרימיום איכותיים אחרים, לפני יותר מ-20 שנה. סביב האחוזה 3,300 דונמים של כרמים, שמהם מייצרים מגוון יינות, בעיקר יינות רוזה.
פרובאנס, חבל ארץ נפלא ליינות רוזה: בחודשי אוגוסט וספטמבר, האקלים מסייע לענבים לספוג את אור השמש ולהבשיל כהלכה, ולפתח טעמים פירותיים, פירחונים ומתובלים.
שאטו לה גורדון היא כיום מרכז של מחקר ופיתוח של יינות רוזה בפרובנס הודות לשנים שבהן הושקעו מאמצים רבים בפיתוח שיטות בציר וייננות מתאימות. הענבים נבצרים בלילה כ 20 שנה, ומ 2008, חלקם גם נבצרים בבציר ידני. הבציר הלילי מאפשר ליקב לשמור על טמפרטורות נמוכות של הענבים. כך, נשמרות גם הארומות העדינות ביותר של הפרי – והן מוצאות את מקומן גם ביין.

ניתן להשיג בסניפי טיב טעם, בחנויות מקצועיות ובמסעדות וברים נבחרים
• אתר חברת ישרקו : http://www.israco.co.il/

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.