יקבי כרמל חוגגים 139 שנות בציר

28/07/2021
החלה עונת בציר 2021 המשך »

יקבי כרמל פותחים את עונת בציר 2021, לקראת שנת השמיטה הקרבה. כמעל 100 כורמים יבצרו את היבול בכ- 350 חלקות הכרמים הפזורים ברחבי הארץ מעמק הבכא הצפוני (קדמת צבי) ועד בקעת ערד בדרום, יחד עם כ-8 בוצרות שיעבדו בו זמנית בכל יום, ועם בציר ידני בכרמים ותיקים (old-vines).

בבציר השנה, יבצרו ביקבי כרמל 32 זנים איכותיים ביניהם זיפנדל, שיראז, פטיט סירה, פינו גרי ועוד. כמו כן, יבצרו כמויות גדולות מהרגיל של 'גרנאש בלאן' מאזור זכרון, 'מרסלן' מאזור לטרון וזכרון יעקב ו'גרנאש נואר' מאזור כפר דניאל. זנים המותאמים לאקלים ולטעם הישראלי, המשמשים להכנת יינות הרוזה האהובים על הישראלים.

ביקב ישנן גם טכנולוגיות חדישות עם מיכון מתקדם. ביניהן, למשל, מערכת קליטת ענבים ידנית המיושמת ביינות הפרמיום תחת תת מותג CARMEL SIGNATURE, המהווים כ-10% מכלל הענבים שיבצרו השנה.

צילם דיויד סילברמן

יפתח פרץ, היינן הראשי ביקבי כרמל: "פתחנו את הבציר עם 80 טון ענבי סובניון בלאן משתי חלקות מבקעת ערד המיועדים ליינות בסדרת פרייבט קולקשן. החורף השנה היה חם ושחון והאביב והקיץ היו נוחים יחסית ואפשרו את הבשלתם של הענבים בקצב הטבעי להם.
עושה רושם שיש פיחות כמותי קל בזנים מסוימים, אך יחד עם זאת ניתן לראות שיפור משמעותי במדד הפגעים ובענבים. בהזדמנות זו, אני רוצה להודות למשפחות הכורמים המלוות את יקבי כרמל לאורך השנים ולצוות העובדים האגרונומים והייננים המסור שעובד איתי"

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.