שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

שומשום מונע פרקינסון

קובע מחקר חדש שנערך ביפן

מידע מיח"צ:

מחקר חדש, שהתפרסם לאחרונה ביפן, קבע כי שומשום יכול להפחית את הסיכון למחלת הפרקינסון.
המחקר, שפורסם בכתב העת Heliyon ערך ניסוי במשך 36 ימים, שבמסגרתו קיבלו עכברים חומר כימי טבעי המצוי בזרעי שומשום (Sesamol) , האחראי להשפעה נוגדת דלקת ונוגדת חמצון, במטרה לגלות איזו השפעה הייתה לחומר על ייצור רמות הדופמין שהוא מוליך עצבי המופרש במוח . החומר מאפשר לבצע מגוון של תנועות מתואמות עם הגוף. הפרשה מועטה של דופמין ממה שצריך באופן טבעי, מקושרת לשינויים משמעותיים במצב רוח ולמחלות כמו פרקינסון.
פרקינסון היא הפרעה נוירולוגית מתקדמת הפוגעת בתאי עצב המייצרים דופמין במוח. זה גורם, בין היתר, לרעידות, אובדן שיווי משקל, דיבור מעורפל, נוקשות שרירים או איטיות בתנועה.
הממצאים חשפו כי עכברים עם פרקינסון שצרכו את הכימיקל הראו שיפור ברמות הדופמין, באיזון ובתפקוד המוטורי.
דבר זה, לפי החוקרים, מצביע על כך שרכיב השומשום יכול לשמש כתרופה הראשונה למחלת פרקינסון המגיעה ממקור טבעי לחלוטין. נכון לעכשיו אין תרופה מונעת לפרקינסון, ולאור הממצאים החוקרים מוכנים לקחת את המחקר שלב אחד קדימה לניסויים קליניים.

טחינה גולמית רגילה ומלאה של חברת אחוה – צילום דרור קליש

יעל דרור, דיאטנית קלינית ופיזיולוגית M.Sc, יועצת מקצועית לחברת "אחוה", יצרנית הטחינה הישראלית הנמכרת ביותר בישראל : "טחינה עשויה מגרעיני שומשום טחונים. לכן, השפעתה הבריאותית המיטיבה של הטחינה נובעת ישירות מן ההרכב התזונתי של השומשום. גרעיני השומשום ידועים באחוז גבוה של חומצות שומן חיוניות אומגה 6 ואומגה 9. גרעיני השומשום גם מכילים מרכיבים נוספים בעלי השפעה בריאותית מובהקת כמו פיטוסטרולים, ליגנן (Lignan) ממשפחת הפוליפנולים שהם בעלי תכונות נוגדות חמצון רבות עוצמה. הטחינה מכילה ויטמינים מקבוצת B, מינרלים רבים כמגנזיום, ברזל, אבץ ואשלגן".
"הכוח הבריאותי של הטחינה נובע מהרכב עשיר זה של יתרונות תזונתיים, שכאשר הם משתלבים בצריכה קבועה בתפריט היומי, הם מסייעים לגוף להתמודד עם מצבים שונים העלולים לפגוע בבריאות. בנוסף להשפעה המטיבה על הפחתת הסיכון למחלות לב ושיפור פרופיל השומנים בדם, כנראה שיש לטחינה גם השפעה בהקשר של דלקות פרקים."

כמה טחינה מומלץ לצרוך מידי יום? "2 כפות. זה גם טעים וגם בריא!"

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות