שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

זני עגבניות רבים בארץ

ביקור בתערוכת אגרומשוב 2021

ישראל פרקר
על נושא משונה זה לא כתבתי, עד כה. אבל בעקבות ביקורינו, אמש, בתערוכת אגרומשוב 2021, המיוחדת והייחודית, שהייתה בבנייני האומה בירושלים, סיקרן אותי להתעמק קצת בנושא שכל אחד מכיר ורואה מדי יום, אבל בטוח שלא רבים יודעים שבארץ גדלים יותר מ50 זני עגבניות, בצורות, טעמים, וצבעים שונים.

רבות מהעגבניות הוצגו בתערוכה, ע"י החברות שפיתחו את הזרעים לשתילים השונים טופ סידס וסינגנטה. מדוע כל כך חשוב להשקיע כל כך הרבה כסף וזמן בפיתוח הזנים של ירק כל כך נפוץ זה?
זה נושא גדול מדי לפוסט זה. מדובר, בעיקר, בנושאי עמידות בפני תנאי מזג אוויר, מזיקים ומחלות, באזורים שונים, וגם בטח כדי למשוך יותר קהל, סקרן.
הבוקר כשביקרתי במחלקת הירקות ברשת סופרים גדולה בראש"צ, סיירתי לאורך עשרות מטרים של דוכנים ו"גיליתי" רק שלושה זני עגבניות, אחד גדולות, ושתיים קטנות – תמר ועגול. לא היו שמות של הזנים, ולא ניראה לי שמישהו התלונן שלא הוצגו במקום, עשרות זני עגבניות (ופלפלים) עם שמותיהם.
זני עגבניות מזרעי טופ סידס וסינגנטה , שרובם הוצגו באגרומשוב 2021:
יובל – לוץ – אותלו – דיאנה – אלטה – יוקה – לנסור – טורי – איקראם – גלי – טילקראם – טופ רביד – טיאנה – טופז – להרוחה – קורדובסה – פאריסי – שיר -רון – רובין – נופר –
מצאתי באתר הזרע סידס, ברשת האינטרנט, תמונות ומידע על זנים נוספים שהם פיתחו:
רותי – טירקס – רומניטה – בשמת – פלמנטינו – סימון – אביגיל – יערה – שרלוט – דניה – דורה – אודליה – מגנוליה – אולימפיקוס – שונית – גלינה – עפרי – חנית – שנטי – גלילאה – שביט – קורן – שירן – לוסיפלוס – לוסיאן – אורנלה – וויטני – סאמר סאן – סולנה – האני דרופ – מגי.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות