חברי העמותה הישראלית לתרבות קולינארית מתכנסים

03/07/2021
הפעם בפסטה דלה קזה שבכפר סבא המשך »

ישראל פרקר
מדי חודש נפגשים חברי העמותה הישראלית לתרבות קולינארית ומתעדכנים בנושאים שונים וחשובים, בענף הקולינריה. בתקופת הקורונה נערכו הפגישות בזום.
לאחרונה נפגשנו במפעל פסטה דלה קזה המתמחה בייצור פסטה טרייה תוצרת בית על פי מסורת איטלקית מאז 1991, בצפון מזרח כפר סבא. היינו אורחי הבעלים משה בראל ואילן ומיכל, ילדיו. סיירנו ברחבי הבניין הגדול והחדש, שמענו את סיפור המקום וטעמנו, קצת ממוצריו. יש הרבה.
הם סיפרו לנו שבמפעל המשפחתי שלהם מיוצרים מעל 200 מוצרים שונים, טריים וייחודיים באיכותם, מחומרים טבעיים וללא צבעי מאכל: פטוצ'יני, טליאטלה, טורטליני, ניוקי, רביולי ממולאים בטעמים שונים, רטבים שונים, לחמים מאפים ופוקצ'ות ועוד הרבה מוצרים טעימים, המיוצרים מדי יום. רעבים אי אפשר לצאת מהמקום.

את הפסטה מכינים מדי יום על פי המסורת הנהוגה באיטליה, מקמח דורום וביצים טריות. את הקמח טוחנים בטחינה מיוחדת. הפסטה המיוצרת נשמרת בקירור. הקמח מגיע מצפון איטליה, הביצים טריות מהמשק והגבינות הן מהטובות שיש. לכל אלה אנו מוסיפים מוצרי מזון מובחרים למילוי ולרטבים, קורטוב דמיון והשראה והרבה הרבה אהבה.
בפסטה דלה קזה יש גם חדר פרטי לאירוח, באווירה איטלקית, עד 30 איש. כולל ארוחות בתפריטים שונים, וגם סדנאות שונות וביניהן סדנת יין.
את מוצרינו ניתן לרכוש בחנויות החברה בכפר מל"ל (עין חי 43), ברמת השרון (אוסישקין 55), ובחנות החדשה בכפר סבא (דרך אפק 4)
אתר האינטרנט : http://pastadellacasa.com/
בהמשך המפגש הרצה חבר העמותה, טכנולוג המזון נתי ויינברג, על הדרך לקבלת רישיון עסק בתחום המזון – התכנון, היישום והקשיים שבדרך זו.
למדנו ממומחה, העוסק בתחום, כבר שנים לא מעטות, את הקשיים הרבים שמערימים אנשי משרד הבריאות במשימות התכנון והוצאת הרישיונות, לעיתים מחוסר ידע מספיק בנושא או שימוש בתקנים מאוד ישנים, שכבר מזמן לא אקטואליים.
תקוות כולנו הן, שבעזרת הגורמים המתאימים (מי הם?) הנושאים יפתרו ויתקצרו הדרכים והנוהלים הארוכים והמתישים.

וכמה מילים על העמותה הישראלית לתרבות קולינארית, הפועלת להעמיק את ההיכרות הציבורית עם מימדיה ורבדיה השונים של הקולינריה הישראלית.
הקולינריה מהווה נדבך מרכזי של תרבותנו. בישראל יוצאים לאור מדי שנה ספרי בישול רבים; תכניות טלוויזיה רבות מוקדשות לבישול על היבטיו השונים ותכניות ריאליטי בבישול מגיעות לשיאי רייטינג.
אבל עד היום הקולינריה לא זכתה למקום הולם במרחב התרבותי הרשמי שלנו.
ניראה שקיים צורך גובר והולך בקרב הציבור למסגרות בהן מטופלת הקולינריה באופן מעמיק ומתוחכם יותר. על רקע צורך זה, וכדי לתת לו מענה הולם, נוסדה העמותה הישראלית לתרבות קולינארית.
בהצלחה, חברים !!!

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.