שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

קולרבי שגידלו אבי אלמוגי ונכדיו

הגיע למשקל של 7 ק"ג!

אבי אלמוגי, חבר מועצת ארגון מגדלי הפירות בישראל, כנציג 'העמותה לפירות אקזוטיים' ונכדיו: ליה (4) ודור (6) דוננפלד (מתל מונד) ונועם (7) ואור (5) אלמוגי (מכפר תבור), גילו, שהקולרבי אותו שתלו יחדיו לפני 9 חודשים, בגינת הירק בביתו של אלמוגי בזכרון יעקב, גדל למימדים גדולים והגיע למשקל של 7 ק"ג!
משקל ממוצע של קולרבי נע סביב ה- 200 גרם.

אבי אלמוגי : "במטרה ללמד את הדור הצעיר שפירות וירקות לא גדלים על המדפים בסופר, אלא באדמה ובמאמץ ממושך, טיפחתי בחצר ביתי בוסתן פירות ולצידו גינת ירק, בהם אני ונכדיי מגדלים פירות וירקות. אני מלמד אותם את שלבי הגידול והם שותפים לכל התהליך, כך הם מבינים ומעריכים את עבודת החקלאות ואת הפירות והירקות אותם הם אוכלים מדי יום",
"כשגילינו את גודלו העצום של הקולרבי הם מיהרו לשקול אותו וראו בשמחה את פרי עמלם, שטיפחו בעבודה קשה והקפדה יתרה על תנאי הגידול במשך תשעה חודשים וכשהעניקו לו טיפול מסור והמון אהבה".

מהקולרבי הענק הכין אלמוגי סלט גדול שהספיק ל- 40 אנשים, בני משפחה ושכנים.

ירון בלחסן, מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות בישראל, בירך את אלמוגי והנכדים על ההשקעה הרבה בגידול הברוקולי וכן על חינוך הדור הצעיר בחשיבות עבודת האדמה והחקלאות בישראל.

למעוניינים לנסות ולגדל קולרבי בגינת הבית מסביר אלמוגי, כי תנאי הגידול האופטימליים עבור הקולורבי הם אדמה מועשרת בזבל אורגני או במצע גן, השקיה סדירה בשילוב דישון נוזלי, על מנת לעודד צימוח חזק ותמידי וחשוב ששטח הגידול יהיה באוויר הפתוח ובשמש גלויה.

בקולרבי אחד, בגודל ממוצע, יש כ-27 קלוריות והוא מכיל כמות גבוהה של אשלגן, סידן, וויטמין C בכמות שמבוגר צריך ליום וכן סיבים תזונתיים התורמים לתחושת שובע לזמן ארוך.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות