שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

"פרשת אלטלנה – אפשר גם אחרת"

אירוע זיכרון פתוח לקהל הרחב,

מידע מיח"צ:
73 שנה לאחר פרשת אלטלנה, המכון למורשת בן-גוריון והמרכז למורשת בגין מאחדים כוחות, מדברים על העבר, בונים את העתיד ומזמינים את המבקרים לאירוע מיוחד לציון פרשת אלטלנה, עם מגוון פעילויות לכל המשפחה, באנדרטת אלטלנה, מול המקום בו טובעה האנייה ב- 22.6.1948.

באירוע יוקרן סרטון בסגנון "סליחה על השאלה" ושיחת זום בין בגין לבן-גוריון. תהיה הצגה מיוחדת בה חייל של צה"ל ולוחם בארגון האצ"ל נפגשים ומדברים על המתח בין הארגונים ועל הסכמות הדדיות וגם פעילות מיוחדת לכל המשפחה של חידות, משחקי השלמת מילים, תפזורת ושאלות לדיון משפחתי, עיתונים מודפסים מה-22.6.48, היום בו הוטבעה האלטלנה ושתיה קרה.

פרשת אלטלנה היא אחת הפרשות המסעירות והמאתגרות ביותר בתולדות מדינת ישראל. בזמן שהמדינה הצעירה נאבקת על קיומה, ובקושי חודשיים לאחר הקמתה, עושה "אלטלנה", אנייה שרכש האצ"ל, את דרכה מצרפת לישראל. על האנייה נמצאים עולים חדשים, לוחמי אצ"ל ומשלוח כלי נשק.
כבר אז החל משא ומתן בין ראש הממשלה – דוד בן-גוריון, לבין מנהיג האצ"ל – מנחם בגין, בנוגע לייעוד הנשק שעל הספינה. כאשר האנייה מתקרבת לחופי המדינה, המשא ומתן מגיע לכדי פיצוץ. קרבות מתפתחים על החוף ולבסוף בן-גוריון, שר הביטחון, מקבל החלטה להפגיז את האנייה. במהלך הקרבות נהרגו 16 לוחמי אצ"ל ו-3 חיילי צה"ל.

הקהל שיגיע לאירוע ייחשף לדילמה החברתית והמוסרית שעוררה החלטתו של בן-גוריון, ישמע קטעים אותנטיים מן התקופה, יפצח חידות ויכיר את צדדיו השונים של האירוע. זו גם הזדמנות נהדרת לחשוף בפני הילדים, בצורה חווייתית ומעשירה, פרק מסעיר ומטלטל בקורותיה של המדינה הצעירה.

אוניית האצל אלטלנה עולה באש לאחר הפגזתה מול חופי תל אביב – קרדיט הנס פי

"פרשת אלטלנה- אפשר גם אחרת", אנדרטת אלטלנה, חוף בוגרשוב, תל אביב
22.6.2021, בין השעות 17:00-20:00, הכניסה חינם

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות