שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יקב הר אודם משיק שני יינות חדשים

 הענבים מזן גמאי - נואר

מידע מהיקב:
יקב הר אודם, הצפוני והגבוה בישראל, משיק שני יינות מתיישנים חדשים מזן גמאי – נואר במושב אודם. כמו כן תושק מתיחת הפנים שהיקב ביצע בחודשים האחרונים לבקבוקי היין.
היינות מצטרפים לסדרת הר אודם וVolcanic הוותיקות, שעברו שדרוג בנראות במהלך החודשים האחרונים.

אל סדרת הר אודם מצטרף גמאי – נואר (Gamay – noir) מהכרם היחיד בישראל המגדל זן זה ונמצא בבעלותו של היקב. הכרם בעמק הבכא בגובה של 1060 מטרים מעל פני הים.

אדם אלפסי, יינן היקב, מספר על התהליך : "יין זה נולד מתוך סקרנות ורצון לחדש, ללמוד ולחקור את הכרם היחיד בישראל בו נטוע זן הגמאי נואר. אני שמח על ההזדמנות והאתגר"
ליין צבע אדום מבריק עם שוליים סגולים , באף ניתן להבחין בארומה של דובדבן חמוץ וניחוחות עלי שלכת אחרי הגשם. בפה טעמים של פרי אדום בשל, דובדבן ורמז לקינמון, המלווים ברעננות שמדגישה את טעמי הפרי ביין זהו יין קטיפתי עם אפיצות עדינה. התיישן בחביות 18 חודשים

לסדרת VOLCANIC מצטרף בלנד מסקרן ולא שגרתי בנוף הישראלי:  גמאי נואר – קברנה סוביניון. הבלנד הוא שילוב של 60% גמאיי נואר ו 40% קברנה סוביניון, המגיעים מכרמי היקב בעמק הבכא.
אדם אלפסי יינן היקב: "בלנד זה נהנה מתכונותיהן המשלימות של שני הזנים ומשלב בין העוצמות והמבנה של הזן קברנה סוביניון לפירותיות הרעננה של הזן גמאיי נואר כך שבטעימה מתקבלת חוויה מיוחדת ולא שגרתית.
ליין צבע אדום אטום למחצה, באף ניתן להבחין בתיבוליות ים תיכונית של אזוב ומרווה. ובטעימה מורגשים פלפל ירוק, פירות יער, שזיף אדום ואפיצות מאוזנת. התיישן בחביות 12 חודשים.

הבחירה בגמאיי נואר היא לא מקרית. אדם חיפש מגרש משחקים חדש להיכנס אליו ובשנת 2018 ההזדמנות לחקור את הזן עמדה על הפרק. זהו הבציר הראשון של היקב עם זן זה והיקב הוא כרגע היחיד לגדל אותו בישראל. ביום שני 21.6.21 תתבצע טעימה של היינות בתל אביב לקהל הרחב בחנות אדום ROSE לבן באבן גבירול 58 מהשעה 18:00.

ביקב גם נעשה מהלך שיווקי של ריענון התוויות בכל הסדרות.
יערה אלפסי ביאדגלין מנהלת השיווק של היקב: "אנחנו בעיצומה של תקופה מאוד מרגשת עבור היקב , בחודש נובמבר האחרון התחלנו במהלך של שדרוג הנראות שלנו ומעבר לשפה עדכנית, היום אנחנו קוצרים את פירות העבודה הקשה שנעשתה בשיתוף עם רותי רותם המעצבת הגרפית ומתרגשים לראות את התוצאות כבר בחנויות."

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות