שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

השקת יין חדש – יקב הר ברכה

ישראל פרקר

ערב מהנה ומפתיע, עבר עלי השבוע.
ראשית, הגעתי והכרתי, לראשונה בחיי, שכונה חדשה ויפה בצפון מערב כפר סבא, הגובלת בשדות ובשטח חשוך. שנית השתתפתי בטעימת יין חדש שמשיק יקב הר ברכה – קברנה סובניון ספיישל רזרב 2016.
מסיבת ההשקה והטעימה הראשונה מיין זה ומאחרים, עם משפחת ניר לביא, חבריהם ויינן היקב צבי סקייטס, הייתה במעדניה, כפר סבאית, יפה. המלאה באינספור מוצרים – "מן "mun" האדמה", חלקם במותג שלהם.
התחלתי בטעימה, כמובן, עם חתן השמחה הקברנה סובניון ספיישל רזרב 2016. 85% קברנה סוביניון, 5% מרלו ו10% פטיט וורדו , מענבים שנבצרו בכרמי היקב בהר ברכה-גריזים. מתברר שהיין שהתרכך מאוד והיה טעים מאוד בפה ובחיך יושן במשך כ-30 חדשים בחביות עץ אלון צרפתי. צבעו בורדו כהה, ובאף ריחות פרי אדום. אפיצות נמוכה ורמת עץ נמוכה. כיף היה בחיך. האלכוהול קצת גבוה – 15.5% . אבל התאוששתי מהר עם מבחר הגבינות של "מן האדמה."

משפחת לביא מתגוררת סמוך לכרמים, בהר ברכה, מתוך אמונה שחבל ארץ שומרון הוא ערש תרבותו של עם ישראל. בשנת 2007 הם החליטו שמספיק לספק ענבים רק לאחרים והחליטו להקים את "יקב הר ברכה". הם מכנים את יקבם כ "Estate" – "יקב נחלה" – היקב מייצר יין מהענבים אותם מגדלים בני המשפחה. כל בני המשפחה עסוקים בעבודות השונות, ביקב ובכרם .
היקב נמצא בחלקת המשק, שעל יד בית לביא ומנהל אותו ניר לביא.

לכוסי נמזגו גם שיראז 2017 , שאהבתי מאוד – שיראז מרלו 2016 – מרלו 2018 – מרלו 2016 – קברנה סוביניון 2018 , שגם הם לא ביישו את אחיהם הטעימים ובעיקר שהשתלבו עם הגבינות, שמן הזית והלחם הטרי.
ניראה שההתיישנות עושה טוב מאוד ליינות יקב הר ברכה, אלה המיוצרים מענבים שגדלו בכרמי הר גריזים, ממש כמו שסיפורי הנוסטלגיה עושים טוב לרבים המתעניינים בהם.
לחיים, תודה, והרבה בהצלחה למארחים.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות