שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

הזדמנות לישראלים לגלות את ירושלים

סיורים וביקורים באתרים שונים

ירושלים  שלי
יזמי התיירות של העיר לכבוד יום ירושלים 2021

תקופת הפוסט קורונה היא הזדמנות לישראלים לגלות את ירושלים האמתית זו ש״נכבשה״ בשנים האחרונות ע״י מיליוני מטיילים מהעולם.
בשנים האחרונות הסמטאות של העיר העתיקה, האתרים החשובים שהופכים את העיר למקום ביקור חובה, מורי הדרך והסיורים וכמובן המלונות היו מוצפים בתיירים. כעת יש רגע של חסד לגלות את העיר מחדש בלי עומסים ובמחירים המותאמים לישראלים.
טיול בעיר, ליום או יותר, הוא כמו קפיצה קטנה לחו״ל, וכעת, כשהשמיים סגורים, זה גם היעד הכי חו״ל שאפשר לחשוב עליו בארץ.
ההגעה קלה יחסית – ברכב פרטי או ברכבת, ובתוך העיר התנועה יחסית פשוטה בזכות הרכבת הקלה שהיא חוויה בפני עצמה. בעיר פועלים יזמי תיירות רבים המציעים סיורים לפינות נסתרות, ברגל, ברכב, לבודדים, משפחות וקבוצות קטנות ובינוניות.

מעורב ירושלמי
פרגנו לעצמכם סיור עם "ירושלים מחוץ לקופסא", המציעה סיורי מעורב ירושלמי החושפים את ירושלים שמאחורי הקלעים ובתוך הסמטאות.
דודי בר סלע, מורה דרך ובעל חברת הטיולים "ירושלים מחוץ לקופסא" מכניס אותנו אל הרובע המוסלמי בו התגורר בעבר, אל חצרות קטנות וקסומות של אנשי היישוב הישן מעלה אותנו אל תצפיות מרהיבות ולוקח אותנו לביקור בכותל הקטן דרך מבנים ממלוכיים אותנטיים עם ארכיטקטורה עוצרת נשימה, שרידי רחובות רומיים, סיפורי דו קיום או תלת קיום ברובע בו פועלות זו לצד זו ישיבות, כנסיות ומסגדים, וכמובן לא מוותר על ביקור בשני השווקים הגדולים של רחוב הגיא ורחוב בית הבד בהם ניתן למצוא כל טוב ירושלמי ובזול. דודי מציע לצאת מחוץ לקופסא גם בשוק מחנה יהודה – סיור הגרפיטי שלו ״חמישים גוונים של ירושלים״ מתקיים בנחלאות ומרכז העיר ומזמן מפגש עם יצירות גרפיטי שיוצרים פסיפס ירושלמי מתחלף ומתעדכן, בסימטאות של נחלאות, מרכז העיר ושוק מחנה יהודה, ומאפשר מפגש עם יצירות גרפיטי של חרדים, חוזרים בתשובה, חוזרים בשאלה, ימין ושמאל, דמויות וסיפורים ירושלמיים. בשוק עצמו הוא מציע  ״מרוץ למיליון״ עם הדרכות סיפורים ותחרות בין הבאסטות בשוק בשילוב עם טעימות מרכזיות בשוק. חוויה מגבשת ומקפיצה של שוק מחנה יהודה במקסימום.

ירושלים שלי: "כשכולם יספרו על עוד ביקור בעיר העתיקה ויציינו שביקרו בכותל וברובע, הם כמובן יתכוונו לרובע היהודי. בעיני, פניני התיירות של ירושלים מצויות דווקא ברובע המוסלמי הסמוך והעתיק יותר".

הסיורים מתקיימים בימים ושעות שונים, ולפי הזמנה. פרטים על הסיורים הקרובים – באתר.

אחד ממוסדות הבילוי המדורג ע״י טיים אאוט בין 5 מקומות הבילוי הטובים בירושלים, ובוודאי אחד המקומות האהובים במיוחד על הירושלמים הוא – קפה-מסעדה נוקטורנו בו פועלים גם קומת מעצבים ישראלים ומתחם הופעות ואירועים.
עמית מגל שכטר בן 40, הבעלים של נוקטורנו, נוקטורנו Live – וה-First Floor, התחיל את דרכו הקולינרית כשהוא רק בן 15. מאז עבר כברת דרך יחד עם המקום שהפך מקפה בוטיק קטן למוסד ירושלמי חשוב ומרכזי, והיום הוא מקיים בנוקטורנו כמעט מדי ערב הופעות מוזיקה חיה של מיטב האמנים, מרצים על הבר, השקות ספרים, מסיבות נושאיות, ואירועים פרטיים, בחלל הקברטי שמתאים עד למאה איש עם ציוד סאונד, תאורה, צילום, הקלטה ושידור חדיש ואיכותי.

במפלס העליון של המתחם, הקים עמית את ה-First Floor, קומה שלמה של אופנה ועיצוב ישראלי וירושלמי, המחזיק מעל 40 מותגים שונים מהארץ והעולם, ביניהם מיטב בגדי המעצבים המקומיים, וחנות מוצרי המין המעוצבים והכשרים -Kosher Sex . המתחם פתוח בימים א-ה בשעות 07:00-01:30, ובימי שישי 07:00-שעה לפני כניסת שבת, שבת -–חצי שעה אחרי צאת שבת ועד 01:30

ירושלים שלי:  "נוקטורנו זה בית וקפה. לא בית קפה, בית ו-קפה. המטרה שלנו היא להיות יותר מעוד בית קפה, ממש מקום ביתי שאנשים מרגישים בו חלק מהמקום. הכי מרגש מבחינתי לראות חזרה של שגרת ההופעות. זה מסמל בעיני חזרה לנורמליות."

פרטים על האירועים והמופעים הקרובים באתר.

ניתן להזמין את המתחם גם לאירועים ומפגשים פרטיים.

ירושלים שלי – מפגשים עם נשות קהילת נשים וסיפורים בירושלים
"כי ירושלים, כמו אישה אהובה היא, המתקשטת בתכשיטי מאהביה שבכל העולם" (יהודה עמיחי)
יום ירושלים הוא הזדמנות מצוינת לפגוש בבתיהן את הנשים מעוררות ההשראה של העיר וחברות קהילת "נשים וסיפורים בירושלים". המיזם, מיסודה של  המחלקה לקידום נשים בעיריית ירושלים, הוא חלוץ התיירות החברתית בישראל, ומאפשר להציץ ולחוות את החיים בעיר, אל הקו המחבר בין עיר דוד, נחלאות ועין כרם.

המפגשים מתקיימים בשעות וימים שונים, ולפי הזמנה, אלא אם מצוין אחרת.
יש לפנות לכל מארחת באופן אישי.

מזל מוטל, חברת קהילת נשים וסיפורים בירושלים, מארחת בביתה שבעין כרם תחת המותג החוויה התימנית בעין כרם ומשתפת בסיפור אישי על חיי המשפחה מאז עלייתם מתימן לארץ ועד להגעתם לעין כרם, אורח החיים בכפר, הפרנסה, החינוך, המאכלים, השמחות, ההווי הדתי, היחסים החברתיים, החינה התימנית, התלבושות המיוחדות של הכלה, הטקס ומשמעותו. המפגש מלווה בריקודים לצלילי מוזיקה תימנית עם תלבושות מסורתיות. למתקדמים גם סדנת הכנת סחוג על אבן מקורית, הכנת חילבה, הכנת כובנות והפרשת חלה.

ירושלים שלי: "אני ילידת עין כרם, ומעיין עין כרם היה אחד ממקומות הבילוי של ילדי הכפר. אחרי הלימודים בבית הספר הסמוך למעיין, היינו מצטיידים בנרות וגפרורים, נכנסים למבנה שמעל המעיין, מדליקים את הנרות ומטפסים עד למרפסת של המסגד ונהנים מהנוף, ואחר כך היינו יורדים לשוקת בה נאספים מי המעיין, משתכשכים ומתיזים. בראש השנה היו התושבים מקיימים מצוות תשליך במעיין, בחג שבועות היינו כמובן חוגגים את חג המים סביב המעיין, ועד היום זהו מרכז החיים של הכפר."

אפרת חלמיש חברת קהילת נשים וסיפורים בירושלים, מתגוררת בעיר דוד קרוב ל-30 שנה, אמא ל-10 ילדים, סבתא ל-6, יועצת חינוכית, מאמנת אישית ומדריכת נשים וכלות. במהלך האירוח בביתה היא מספרת בפתיחות על החיים בעיר דוד, על הצמחת משפחה במקום ייחודי שכזה על הקשיים והאתגרים, המניעים והחלומות.

האירוח כולל כיבוד ביתי עשיר ומפנק או ארוחות ביתיות מלאות כיד המלך, בטוב טעם ובשפע. בנוסף אפרת מקיימת אירועים כמו בת / בר מצוה, ימי הולדת, ערבי צוות וכד', וכן תכניות מיוחדות כמו ערבי שיר ושירה בנושא ירושלים /תהילים ועוד, יצירת תכשיט ירושלמי או תמונה ירושלמית, סדנת אוכל ירושלמי כמו צ'ולנט/קוגל, סדנת הכנת לחמים והפרשת חלה, סדנת צילום ירושלמי ועוד.

ירושלים שלי: "במיוחד ליום ירושלים – אני מארחת ומספרת על טעם החיים בלב ליבה של ירושלים, עם תצפית יפה על השכונות באגן העיר העתיקה ומתוך ראיה בטוב ירושלים, מזמינה את כולם להגיע, לחוש ולטעום…"
אפשר לבוא למפגש עם כבוד ביתי קל ואפשר עם ארוחה. ברישום מראש בלבד, ולקבוצות בלבד. החל מ-30 ש"ח לאדם, בשעות גמישות

שושנה קרבסי, חברת קהילת נשים וסיפורים בירושלים, אמא, משוררת ובשלנית, מארחת בביתה העתיק שבעין כרם לחוויה שהיא מקום, אנשים, קולינריה וסיפורים. שושנה היא מחלוצות התיירות החברתית בארץ, ומקיימת מזה כעשור אירוח ביתי ברוח מורשת יהדות מרוקו וספרד. האירוח בבית העתיק כולל סדנאות, מוזיקה והצגות, וגם חיבורים עם 'בתים מארחים' נוספים בעין כרם. בהתבסס על הכשרתה בהוראת ערבית, היסטוריה ושירה יצרה את "מסיבת האהבה של סולטנה" חווית ביקור המהווה תמהיל של סיפורים, אוכל, הצגה ושירה, המערבת גם את  בוטיק הריבות שלה.

על גג ביתה הצופה אל הנוף המופלא של עין כרם, שושנה מארחת עד 60 איש. מתאים מאוד ליום ירושלים, לקבוצות, לזוגות ומשפחות, משוטטים עצמאיים ומתארחי הצימרים בעיר.

שושנה היא אם לחמישה ילדים, ביניהם מור קרבסי – זמרת מוזיקת עולם בינלאומית, וילדה מתבגרת בעלת צרכים מיוחדים.

ירושלים שלי: "במהלך שנת המגיפה החלטתי להרחיב את ההיצע ולתת מענה גם לתיירות פרטית שהתפתחה בעין כרם, כך קמה לכבוד יום ירושלים Tour Ein Karem  , חברת טיולים יומיים למתארחים בעין כרם והעיר בכלל וכן סיורים מוזיקליים, סיורים מומחזים וסיורים ספרותיים."

הסיור הראשון יתקיים לכבוד יום ירושלים

ירושלים הספרדית – סיור בין ערביים בעין כרם ומופע מוזיקלי עם המוזיקאית הבינלאומית מור קרבסי בבית העתיק בכפר
12.5.21 בשעה 17:00 עלות: 220 ₪

סיור בין ערביים בעין כרם הציורית להכרות עם סיפורי הכפר בראי הדורות. נטייל בסמטאות הקסומות, נכיר את אמניה ואת הפינות הנחבאות מן העין. בתום הסיור שימשך כשעה וחצי נגיע לבית העתיק בכפר, שקירותיו מצפינים היסטוריה מרגשת ואדריכלות מופתית. נתכבד בשתייה חמה ומאפים משובחים לצד ריבות מתוצרת בוטיק הריבות הפועל במקום.

בשעה שבע נתכנס על גג הבית העתיק למופע מעתק נשימה עם הזמרת יוצרת הבינלאומית מור קרבסי למופע "ירושלים הספרדית" ברפרטואר של שירים בלאדינו, חכיתיה, פיוטים אנדלוסיים ושירה ברברית מהאטלס.  ערב שכולו אהבה למורשת המוזיקלית של העם היהודי ואהבה לעיר ירושלים.

יש להגיע עם נעליים נוחות, מים, מסכות.

המופע על גג הבית העתיק במקום פתוח (מומלץ בגד חם)

נקודת המפגש: ממול למסעדת כרמא בסמוך לשני החניונים החינמיים שבמרכז הכפר.

המסלול אינו מונגש. הפעילות על פי הנחיות התו הירוק, עם אישור התחסנות או תעודת מחלים

להזמנות 050-2452800  או במייל baitatik@gmail.com

דלילה שמש, חברת קהילת נשים וסיפורים בירושלים, מציעה בביתה שבנחלאות אירוח ביתי אותנטי, מפגשים וסיפורים ירושלמיים נוסטלגיים בטעם של פעם, כולל שירת לדינו וקטעי מערכוני הצגה תיאטרליים, בליווי כיבוד ספרדי-ירושלמי ביתי.

דלילה היא דור 20 בירושלים למגורשי ספרד ממשפחת דילהרוזה, והפעילות עוסקת באופן טבעי במורשת יהדות ספרד מהמאה ה-15 ועד המאה ה-19 ועד היום. סיפוריה נוגעים גם בימי טרום מלחמת העצמאות וקום המדינה.

דלילה מתגוררת במרחק הליכה קצרה משוק מחנה יהודה, בבית עם חצר בסגנון אנדלוסי המאפשרת אירוח של עד 55 איש. הבית כולו משמש מעין מוזיאון לחפצים וכלים משנות ה-50 ונקרא אל קורטיז'ו – החצר הירושלמית.

ירושלים שלי: "את אהבתי לירושלים ולאנשיה ינקתי עם חלב אמי בשכונת זיכרון משה בירושלים. בסיורים שאני עורכת בשכונה ובנחלאות בכלל, אני מספרת על  הווי החיים והגעגועים לימים שבהם לא היה לנו כלום אך היה לנו הכל, תוך שימוש מערכוני משחק תיאטרליים, רומנסות בלאדינו ופיוטי שבת וסליחות."

דלילה משלבת במפגשים ובסיורים איתה את שלוש אהבותיה העיקריות: ירושלים, אנשים וסיפורים.

המפגשים מתאימים לקבוצות מ-2-50 איש, ומומלץ לתאם מראש עם דלילה, ואולי להצליח להצטרף לסיור מומחז ומודרך בנחלאות.

ברובע המוסלמי מתגוררת כ-22 שנים בעיר העתיקה חברת הקהילה דפנה קנדל

דפנה ומשפחתה מארחים למפגש חוויתי מלב אל לב, בו שומעים את סיפור חייהם, מנקודת מבט נשית, אימהית, דרך חיבור לעבר המפואר ומבט אל עתיד נפלא. במפגש שומעים על איך עושים קניות למשפחה עם 11 ילדים, איפה מחנים את האוטו (אם יש), איך צומחים מאתגרים והעיקר על הזכות לגור במקום המיוחד ביותר בעולם!

בסיום האירוח, הכולל גם קפה ועוגה, עולים לתצפית מרהיבה על ירושלים העתיקה.

דפנה היא יועצת ומאמנת זוגית, מדריכת כלות ומרכזת תוכנית בת מצוה.

ירושלים שלי: "אצלי כל יום הוא יום ירושלים! דרך סיפורו ההיסטורי של ביתנו תכירו את משפחתי התוססת החיה בדו קיום ברובע המוסלמי. תשמעו סיפורים על אתגרים והתמודדויות, על זכות וחובה ועל חיבור עמוק לירושלים."

"אריחים מספרים" לכבוד יום ירושלים: במפגש עם האמנית רות חביליו, בביתה ובסטודיו לאריחים מצוירים שבלב עין כרם, נפליג לזמנים מלפני קום המדינה… נשמע את סיפור היכרותם יוצא הדופן של הוריה של רות, חיה רוזנטל ושלמה חביליו, וחתונתם בירושלים ביום בו פרצה מלחמת העצמאות. משפחותיהם של שלמה ושל חיה נטועים בירושלים מזה דורות רבים וסיפוריהם שזורים בהיסטוריה ובהוואי של העיר. שניהם לחמו ופיקדו בירושלים בתש"ח.  שלמה נולד ב-1921 בעיר העתיקה ובאופן סימבולי נפטר לפני 4 שנים בערב יום ירושלים.

ירושלים שלי: "החיבור והאהבה לעיר ירושלים ולכפר עין כרם עוברים מדור לדור ומייצרים סיפורים חדשים…"

קהילת נשים וסיפורים בירושלים https://women-jerusalem.com/ היא יוזמת תיירות חברתית מיסודה של המחלקה לקידום נשים באגף חברה בעירייה הפועלת מזה כעשור, במסגרתה כ-70 חברות הקהילה מציעות חוויית אירוח ביתי ליחידים וקבוצות ומספרות את סיפור חייהן או השכונה בה הן גרות, או מקיימות פעילויות מיוחדות לחגים, בשילוב כיבוד קל.

בקהילה חברות נשים מכל קשת החברה הירושלמית: חילוניות, חרדיות, דתיות לאומיות, נוצריות וערביות, המאפשרות הצצה נדירה לביתן ולאורח חייהן.

האירוח הביתי היא אחת המגמות הבולטות בתעשיית התיירות העולמית וכעת, בתקופת הקורונה, מהווה פתרון מצוין למטיילים בקבוצות קטנות. יותר ויותר תיירים מביעים עניין בתיירות חוויתית "מחוץ למסלול" באמצעות היכרות עם האוכלוסייה המקומית באשר היא, במנהגים, מאכלים, אורח חיים, פולקלור ועוד.

הפעילויות מיועדת לקבוצות וליחידים, לנשים ולגברים, ומתקיימות בהתאם להנחיות משרד הבריאות. האירוח בבתי הנשים בתשלום ובתאום ישירות מולן. הנשים ערוכות לשינויים בטווח קצר.

פרטי הנשים מופיעים באתר: https://women-jerusalem.com/

האירוח בבתי הנשים מתקיים בהתאם לתקנות הקורונה, בתשלום ובתאום ישירות מולן.

האירוח מתקיים בעברית ובשפות נוספות כמצוין באתר.

לפרטים נוספים:

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות