שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ייגור פראוזנקו הברמן הטוב בישראל

לשנת 2021

IBBLS, היבואנית והמשווקת הרשמית של מותגי תאגיד האלכוהול הגדול בעולם Diageo, קיימה את גמר תחרות World class Israel, אשר נערכה השנה באופן שונה, בברים של שלושת הפיינליסטים:
ייגור פראוזנקו (מסעדת TYO, ת"א), דוד קלינצ'ב (בר הזאלמה, ב"ש) וגורמי ספיאשווילי (הבעלים של bloom cocktail ב"ש).

המתמודד ייגור פראוזנקו  נבחר לברמן הטוב ביותר בישראל לשנת 2021 וייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית Global Finals , אשר תתקיים ב- 4-8 ביולי באופן וירטואלי.

 ייגור: "אני מודה על ההזדמנות שניתנה לי לקחת חלק בתחרותDiageo World Class , התחרות המאתגרת ביותר בעולם עבור ברמנים. לאחר עבודה אינטנסיבית לקראת הגמר של בניית מתכונים, טעימות וטסטים אני מאוד נרגש לזכות בתואר הברמן הטוב בישראל ולייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית לשנת 2021. היה לי הכבוד להתחרות לצד שני מקצוענים גורמי ספיאשווילי שזכה בשנת 2019 ודוד קלינצ'ב שזכה ב2017.
אעשה את מיטב יכולתי להביא כבוד לישראל בגמר הבינלאומי שיתקיים ביולי הקרוב".

התהליך כלל מיון וסינון קפדני של למעלה מ- 50 ברמנים מרחבי הארץ אשר הגישו השנה את מועמדותם לפרויקט היוקרתי. המתמודדים התחרו במגוון אתגרים בשלבי רבע וחצי גמר. בשלב חצי הגמר, שנערך בבר 'ההייקו' בתל אביב, נדרשו המתמודדים להכין משקאות בשילוב הג'ין האנגלי טנקרי TEN כאשר השיפוט נערך על ידי צחי בן עמרם, גיא אריש, מוש בודניק ונועם הס.

לבסוף עלו לגמר שלושת הפיינליסטים ייגור, דוד וגורמי להתמודד על התואר הברמן הטוב בישראל לשנת 2021 כאשר השנה בשונה משנים קודמות, כל אחד עשה זאת "במגרשו הביתי".

פיינליסטים מימין לשמאל- ייגור פראוזנקו הזוכה גורמי ספיאשווילי דוד קלינצ'ב

בתחרות העולמית כל מתחרה יעשה זאת במדינתו שלו ויתחרה (באופן וירטואלי) למול 54 הברמנים הטובים ביותר מרחבי העולם, זאת במטרה לזכות בתואר הנכסף של "הברמן הטוב בעולם".

עדיה לנגה, המנהלת המקצועית בחברת IBBLS: "אחרי שנה בה הברים וחיי הלילה ספגו מכה קשה בעקבות הקורונה,  חוזרת לשגרה חדשה התחרות הבינלאומית, אשר הוגדרה כ"טקס האוסקר של עולמות הבר".
בשנת 2020 התחרות בוטלה והשנה הגמר יתקיים באופן וירטואלי  באחת ההפקות המורכבות בה כל ברמן מתחרה היישר ממדינתו. התחרות הבינלאומית קיבצה אליה את 54 הברמנים הטובים ביותר בתבל אשר נבחרו בתחרויות המקומיות קודם לכן.
הברמן הזוכה הופך למרצה מבוקש בעולם האלכוהול ואורח של כבוד בעשרות מדינות ולשגריר של הפרויקט.  הנבחר לברמן הטוב בישראל, יזכה לחוויה מקצועית שאין כדוגמתה בעולם האלכוהול ואני מאחלת לו שיזכה להטביע חותם גם ברמה הבין-לאומית ולהוות דמות מובילה ומשפיעה בתחום האלכוהול".

 שלושת האתגרים בהם התמודדו הפיינליסטים:

Signature Serve – על המתמודדים היה להכין קוקטייל אחד מקורי, בעל חותם אישי, אשר ירשים את השופטים ויוכיח להם מיהו הברמן הטוב ביותר בישראל. הקוקטיילים התבססו על ה- Reserve Brands של דיאג'יו. הברמנים נדרשו להפגין יצירתיות, איכות, טכניקה, טעם, ידע, דייקנות, וורבליות, אירוח, פרזנטציה והרבה קסם אישי כאשר לרשותם 10 דקות בלבד.

Speed Rond – כמיטב המסורת של גמר הוורלד קלאס בשנים האחרונות- אתגר המהירות וזו בפעם השביעית. אתגר זה מדמה שיא של ערב בבר גועש ומרגש שבו המתמודדים נדרשו להכין 8 קוקטיילים קלאסיים ב8 דקות ולהפגין יצירתיות, מולטי טאסקינג, מקצוענות וטכניקה והפעם כנגד השעון. הקוקטיילים התבססו על מותגי Reserve כאשר כל אחד מהם על בסיס תזקק אחר: קטל וואן, טנקרי, זאקפה, דון חוליו, בולט וג'וני ווקר.

Blind Tasting – אתגר הטעימה העיוורת שבו המתמודדים הם השופטים. על כל מתמודד לזהות נכונה ארבעה משקאות קלאסיים עם כיסוי עיניים ולנחש מהו הקוקטייל שנמזג. הקוקטיילים הקלאסיים אותם היו צריכים לזהות: דריי מרטיני, נגרוני, רוב רוי, בולוורדיר, רוסיטה ומרגריטה קלאסית.

באירוע הגמר התארחו שתי דמויות בכירות מעולם האלכוהול אשר שמשו כשופטי התחרות:
אריאל לייזגולד – זוכה וורלד קלאס ישראל לשנת 2015 ומקום שני בעולם בתחרות הבינלאומית שהתקיימה באותה שנה בדרום אפריקה. אריאל הוא הבעלים של קבוצת MONKEY BIZ שבבעלותה הברים הנחשקים בישראל: 223, פנטסטיק, בל בוי, קלמטה, הוטל דוויל ועוד. אריאל הקים את בר הקוקטיילים הראשון בישראל "223" ומאז ועד היום הוא נחשב לדמות מובילה וחשובה בתעשיית האלכוהול בישראל.

בר שירה – הזוכה הראשון בוורלד קלאס ישראל לשנת 2014 שייצג את ישראל בתחרות העולמית בשנה זו בלונדון וסקוטלנד. בר הוא הבעלים של קבוצת האימפריאל בבעלותה בר האימפריאל, לה אוטרה, בושוויק ועוד. בזכות בר וצוותו זכה האימפריאל במקום ה17 ברשימת הברים הטובים בעולם על פי מגזין DRINK INTERNATIONAL. בר יצר תו תקן לאיכות אירוח והגשה שמהווה השראה לתעשיית האלכוהול בישראל.

חברת IBBLS, מקבוצת "קוקה-קולה ישראל", היא יבואנית ומשווקת מותגי האלכוהול המובילה בישראל. החברה משווקת באופן רשמי את מותגי Gruppo Campari ,Fever Tree ,Monin. כמו כן את מותגי תאגיד האלכוהול הגדול בעולם Diageo המייצג מותגים גדולים ואיכותיים בכל הקטגוריות דוגמת: Johnnie Walker , Smirnoff, ketel One, Gin Tanquery, Tequila Don Julio ועוד רבים וטובים. כמו כן החברה משווקת באופן רשמי את מותגי קבוצת Moët Hennessy בהם Moët & Chandon, Hennessy, Belvedere Vodka, Glenmorangie, Dom Pérignon ועוד. בנוסף לחברה פעילות יין ענפה ובה פורטפוליו ביינות ייבוא וכן את יקב תבור הישראלי. החברה חרטה על דיגלה לפתח ולהוביל את תרבות השתייה של משקאות אלכוהוליים לאיכותית יותר וכמו גם לקדם את תרבות החיים הטובים בישראל.

"וורלד קלאס" (World Class), הינו פרויקט פסגה בינלאומי בעולם האלכוהול, אשר מהווה שיא של איכות בעולמות הבר והערבוב. הפרויקט הושק לפני כ- 10 שנים בלונדון, ומאז הפך למסגרת מובילה אליה מצטרפים מדי שנה מיטב הברמנים מהברים המובילים ביותר בעולם, זאת לצד אירועים יוקרתיים והרצאות של המומחים הגדולים בעולם האלכוהול.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות