שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

"יקבי כרמל" הטמיעו מערכת חדשנית

ניהול שרשרת האספקה החקלאית

יקבי כרמל הטמיעו בימים אלו מערכת חדשנית לניהול שרשרת האספקה החקלאית.
חב' Segment טכנולוגיות ומידע פיתחה עבור יקבי כרמל מערכת ניהול דיגיטלית חכמה שתעקוב אחר מאות הכרמים המספקים ענבים ליקבי כרמל מצב הכרמים – מצבע הענבים וחומציותם ועד כמות חומרי הדברה, איכות האדמה ועוד…
המערכת מאפשרת לכורמים תקשורת שקופה, אחידה, מול היקב המרכזי.

תרבות היין בישראל מתפתחת ואיתה גם יקבי כרמל. בעשור האחרון ניטעו ע"י כורמי יקבי כרמל מאות דונם של כרמים באזורי הגידול הטובים בארץ, עם מגוון כרמים וזני ענבים.
עבור היקב זהו יתרון גדול וחשוב שכן באפשרותו לבחור ענבים מכל פינה בארץ, מהגליל העליון ורמת הגולן, דרך השומרון והשפלה, הרי ירושלים ועד הנגב, ולייצר יינות באיכויות גבוהות.
היקב מתמודד  עם אתגר ניהול תהליך שרשרת האספקה מול הכורמים (החקלאים):
לכל תוצרת חקלאית וענבים, בפרט, יש תהליכי שרשרת אספקה מורכבים. ביצוע מעקב איכות מדויק ומוגבל בזמן, תזמון של פעולות חקלאיות מגוונות, תהליכי שינוע, אחסון, שקילה, וכמובן תקשורת חשבונאית מורכבת וייחודית לענף החקלאות.
על מנת לנהל את התהליך בצורה יעילה, מהירה ושקופה, פיתחו ביקבי כרמל מערכת לניהול דיגיטלי מלא של שרשרת האספקה החקלאית, המשמשת כזירה דיגיטלית אחת לכלל הממשקים והתקשורת בין יקבי כרמל לכורמים.
המערכת מנהלת את תהליכי בדיקות הכרמים ומעדכנת און-ליין פרמטרים ומידע אודות הכרמים שנבדקים, כדוגמת: כמות חומרי הדברה, פגמים, צבע, PH, חומציות. היא מספקת ערכים ושקיפות מלאה לתהליכים. בעזרת הנתונים והמדדים שנאספים ומוצגים במערכת הבציר מתוזמן בצורה מסודרת ובאופן מותאם לכל כרם.
המערכת כוללת גם את התקשורת הפיננסית והתשלומים בין הצדדים, ויכולה לבצע גם קליטה ובדיקות התאמה בין התוצרת החקלאית שהתקבלה ביקב לחשבוניות שהוגשו לגוף המרכז.
המערכת גם מאפשרת חישוב אוטומטי של התשלומים על בסיס הדירוגים ששוקללו גם הם באופן אוטומטי, תוך שימוש מינימאלי בגורמי אנוש.

אריק כהן מנהל מערכת המידע של יקבי הכרמל : "המערכת, אשר פותחה לפי הצרכים הייחודיים של היקב, מאפשרת גישה ועבודה מכל מקום והופכת את תהליך הבציר שהיה מורכב ומסובך, לקל. בנוסף, היא מאפשרת שקיפות מלאה בכל הנוגע לעבודה עם הכורמים."
סתיו שחם מנכ"ל חב' "Segment טכנולוגיות ומידע" : "המערכת שפותחה עבור יקבי כרמל תאפשר גם ניהול מותאם של כל כרם וכרם בהתאם למצבו ואף תאפשר ניהול חשבונות פיננסים בצורה שקופה ואוטומטית.
המערכת ניתנת להסבה לכל גוף המרכז תוצרת חקלאית בארץ ובעולם.
Segment טכנולוגיות מידע מספקת פתרונות טכנולוגיים ייחודים מעל 20 שנה. החברה בבעלות פרטית של סתיו שחם (ממשתתפי פאנל הכרישים בקשת12 והבעלים לשעבר של מועדון הכדורגל הפועל כפר סבא) וחן שחם. זו החברה המובילה בישראל לפתרונות פורטלי ספקים, פורטלי חשבוניות ומערכות B2B לניהול שרשרת האספקה ופיננסים.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות