גם האדם וגם הדבורים מעדיפים את הצבע הכחול

18/04/2021
המסתורין של הפרח הכחול המשך »

פיגמנט כחול נדיר בטבע ומעטים הם הפרחים הכחולים שדווקא אליהם נמשכים בני האדם וגם דבורי הדבש המאביקות. על פי מחקרים, בעלי חיים וצמחים מייצרים פיגמנט כחול, כאשר הוא מביא להם יתרון, בעיקר במשיכת דבורים או חרקים ומאביקים אחרים.

במחקר עליו מדווח החוקר האוסטרלי אדריאן דייר (Associate Professor, RMIT University)
באתר "The Conversation" פורסם כי מחסור בפרחים כחולים בטבע נובע בחלקו גם ממגבלות הראייה של האדם.  מנקודת מבטה של הדבורה פרחים כחלחלים ומושכים הרבה יותר נפוצים מכפי שאנו רואים בספקטרום הצבעים של בני האדם.
אדם רואה צבע מסוים בשל האופן בו העיניים והמוח פועלים. מערכת הראייה של האדם כוללת, בדרך כלל, שלושה סוגים של קולטני אור שכל אחד מהם לוכד אור באורכי גל שונה (אדום, ירוק וכחול) מהספקטרום הגלוי. המוח האנושי משווה מידע בין קולטנים אלה ליצירת תפיסת צבע.
האדם תמיד נמשך לצבע הכחול. הסבר אקולוגי לכך הוא צבע השמים הצלולים וגופי מים נקיים, שהם סימנים לתנאי מחייה טובים.

במחקרים נמצא, כי הפרחים הכחולים מייצרים צוף בקצב רב יותר ולכן זוכים ליותר ביקורים  של דבורים מאביקות, מכאן שהדבורים מסוגלות לקשר בין צבע הפרח לבין כמות הגמול שהוא מציע (כמות הצוף). לדבורים יש קולטני אור הרגישים לאורכי גל אולטרה סגול, כחול וירוק, והם גם מראים העדפה לצבעים "כחלחלים".

הדבורים נוטות לבקר תחילה את הפרחים שבתחתית עמוד הפריחה ואז לעלות כלפי מעלה. שילוב זה בין דפוס הפעילות של הדבורים וההבדלים בכמויות הצוף בין צבעי הפרחים מעלה, לפי המחקרים, את הסיכוי למציאת פרחים עתירי צוף.
כאשר בוחנים מינים, אותם מאביקים דבורים וחרקים, הפרחים הכחולים מונים פחות מ-10% ולפרחים המשתמשים בהאבקה באמצעות רוח, אין בכלל פריחה כחולה.
היכולת של צמחים פורחים לייצר צבעים כחולים, קשורה לעוצמת השימוש בקרקע, כולל גורמים הנגרמים על ידי האדם כמו הפריה מלאכותית, רעייה וכיסוח המפחיתים את תדירות הזרימה הכחולה.
על סמך כלל הממצאים, ניתן ללמוד, כי בבתי גידול ובאזורים חקלאיים בהן מוצבות כוורות דבורים, מומלץ לשתול מגוון יעיל של צמחים צופניים בעלי גוון כחול, לטובת שמירה על דבורי הדבש ועתיד בר קיימא טוב יותר. כך דבורת הדבש תוכל לאתר מזון באופן יעיל ולשמור על בריאות הכוורת.

דבורה על פרח כחול לבן – צילום בועז בן זאב

שליש מהמזון של האדם תלוי בהאבקת דבורת הדבש ואוכלוסיות עולמיות של דבורים נמצאת בירידה, מסיבות שונות שינויי אקלים, מחסור בצמחי צוף וגורמים אחרים שנגרמים על ידי האדם.
אופי רייך, מנכ"ל מועצת הדבש: "חושיה של דבורת הדבש תמיד הדהימו את החוקרים ברחבי העולם. מאמר חשוב זה מסביר את היכולת הגבוהה של הדבורים לאתר על סמך צבע, את צוף הפרחים וללקט מזון ביעילות רבה יותר ומתוחכמת במיוחד.
בעשור האחרון הורחבו המחקרים באוניברסיטאות ובמכונים מקצועיים בעולם בתחום ענף הדבורים ומושקעים תקציבים רבים, במטרה לגלות כיצד ניתן לסייע למאביקה החשובה ביותר בעולם, להמשיך לבצע את עבודתה בהאבקת צמחי החקלאות המייצרים מזון לאנושות והחי ולהצילה מהכחדה, זאת עקב העלמות של כשליש מאוכלוסיית הדבורים בעולם", מציין רייך.

כיום פועלים בישראל כ- 510 דבוראים המטפלים ב- 120 אלף כוורות, מתוכן מוצבות 80,000 כוורות באזורי גידול חקלאיים ומשמשות להאבקה.
למידע נוסף: אתר מועצת הדבש – www.honey.org.il

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *