"רצים לזכרם"

08/04/2021
המרוץ המסורתי לזכר חללי מערכות ישראל המשך »

המרוץ המסורתי לזכר חללי מערכות ישראל יתקיים ביום הזיכרון 14.4.21 בשעה 17:30 ברחבי המדינה.
המרוץ פתוח לכל המעוניין להשתתף ומעוניין לרוץ, לזכרו של אדם יקר או לזכרם של נופל/ת אקראי/ת ממאגר של עשרות אלפי נופלים מאז קום המדינה שקיים באתר רצים לזכרם.

את מרוץ "רצים לזכרם" הגה ומוביל בועז יעקב, חובב ריצה שבשירותו הצבאי בשייטת 13 איבד כמה מחבריו הטובים לנשק וגם חברים לחיים. לאחר שבמשך שנים הנהיג בועז בהתנדבות קבוצה לקידום נוער דרך פעילות הכנה לצבא, הוא הקים את עמותת "דרך הרגליים" על מנת לקדם מטרות חברתיות משמעותיות על ידי פעילויות ספורט שונות.
יעקב המשיך בתחביב הריצה שלו שאפשר לו, בימי זיכרון, לפרוק חלק מהרגשות שעולים בו ביום זה. "מצאתי את עצמי יוצא לריצה בנופיה הקסומים של ארצנו היפה בשיאו של יום הזיכרון. זו ריצה בה בעיקר זכרתי את הקרובים לי והרגשתי רגשות עמוקים של עצב וכאב שהפכו להכרת תודה לאלה שהקריבו בשביל כולנו את היקר מכל".

את המיזם ייסד יעקב לפני כ- 5 שנים מתוך מטרה להפוך את הריצה לפעילות לאומית ארצית ביום הזיכרון. בשנה הראשונה לקיומו של המרוץ נרשמו אליו כ- 4,700 איש, ומאז מדי שנה גדל מספר המשתתפים בכמה אלפים. בכל מרוץ התמלא עמוד הפייסבוק של המיזם במאות צילומים מרגשים של רצים מרחבי הארץ בחולצות עם לוגו "רצים לזכרם" ודגלי ישראל בידיהם. "זה מרוץ חוצה מגזרים, עדות ודעות ותפקידו לאפשר לנו כאומה לזכור את כלל הנופלים באשר הם", מסביר בועז.

הרישום ל"רצים לזכרם" מתבצע דרך אתר www.memorun.org
תמורת תשלום סמלי של 40 שקל מקבלים חולצת ריצה לבנה עם סמל המרוץ והמערכת מאתרת באופן אקראי שם של נופל/ת במערכות ישראל לזכרו ירוצו הנרשמים. לכל נרשם נשלח לינק ובו מידע מפורט
על הנופל שהוא נבחר לרוץ לזכרו. מי שמעוניין, יכול להוסיף שם של נופל/ת נוסף לזכרו הוא רוצה לרוץ ושני השמות מודפסים על גבי מספר החזה שנתלה על החולצה.
קובץ עם שמות הנופל/ים נשלח במייל לנרשמים בפורמט של "מספר חזה" ואותו הם מדפיסים ומצמידים לחולצה בעת הריצה. במקביל נשלחת הודעה לטלפון הסלולרי של הנרשמים ובה מצוין סניף של רשת חנויות הנוחות so good הקרוב למקום המגורים.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *