ביקוש הדבש לחג הפסח והמימונה – 800 טון

22/03/2021
כ- 20% מהביקוש השנתי המשך »

מידע מיח"צ:
על פי הערכות במועצת הדבש, תעמוד כמות צריכת הדבש לחג הפסח והמימונה השנה על כ- 800 טונות דבש, המהווים כ- 20% מצריכת הדבש השנתית בישראל.
מנכ"ל מועצת הדבש, אופי רייך : "הביקוש לדבש עולה בהתמדה בשנים האחרונות, עקב המודעות הבינלאומית לתחלואה בשימוש מוגזם בסוכר. הדבש נצרך כיום כממתיק הטבעי, המחליף את הסוכר. בחג הפסח ייהנו אזרחי ישראל משפע דבש טהור ישראלי, הנאכל עם המצות והבישולים הביתיים וגם בחג המימונה, בו נוהגים לאכול את הדבש עם המופלטות והעוגיות המסורתיות",
רייך ומוסיף שחשוב לרכוש תוצרת חקלאית טרייה ובריאה מישראל ודבש איכותי ממכוורות הארץ, כדי לתמוך בדבוראים והחקלאים המבטיחים הן בימי משבר והן בשגרה את ביטחון המזון בארץ.

החורף הנוכחי מסתמן כבעל שינויי האקלים הקיצוניים ביותר שנראו בישראל בשנים האחרונות, שינויים המשפיעים על פעילות הדבוראים. הם נמצאים בימים אלה בעונת העבודה הקריטית ביותר, בה הם נקראים על ידי החקלאים ברחבי הארץ להציב כוורות להאבקת מטעי הפרי בשטחים החקלאיים.
עליהם לשנע עשרות אלפי כוורות, לצד מטעי האבוקדו, תפוחים, אגסים, דובדבנים ועוד, כדי שיופרו.
דבורת הדבש היא המאביקה העיקרית בטבע.

רייך מציין, כי מדובר באחד החורפים החמים שהיו בישראל, אך למרות זאת נראה כי הפריחה האביבית והקיצית תהיה שופעת ואיכותית.
"אמנם כמות המשקעים הכללית עמדה על הממוצע השנתי אך תכיפות אירועי הקיצון, טמפרטורות ממוצעות גבוהות, מעט ימי גשם וגלי קור ושלג שהגיעו לאחר ימים חמים, הביאו לשינויים בזמני הפריחות המהוות כמקור צוף לדבורי הדבש. רובן הקדימו השנה מהרגיל ואף זמנן מתארך או מתקצר באופן ניכר, דבר המשפיע על עבודת הדבוראים, אשר נאלצו לשנות את זמני הצבת הכוורות לטובת האבקה ואגירת דבש.  זאת ללא ידיעה ברורה על פרק הזמן בו יוצבו הכוורות במטעים ובשטחי פרחי הבר.
פריחת האבוקדו התקצרה ופריחת השקדים התארכה מאוד מהזמן הממוצע.   אנו עוקבים אחר מצב הפריחה ברחבי הארץ ומתאימים את מערך הצבת הכוורות בהתאם, כך שלמרות שינויי האקלים הקיצוניים הפריחה מסתמנת כטובה ולא צפוי מחסור בדבש או עלייה במחירי הדבש"

מכוורת אופיר באלון הגליל – צילום אדוה אופיר

לא רק שינויי מזג האוויר משפיעים על פעילות הדבורים, אלא גם תופעת היעלמות הדבורים המתגברת משנה לשנה.
בעולם קיים חשש גדול לעתיד ענף הדבורים, עקב היעלמות של כשליש מכמות הדבורים.
הסיבה העיקרית הנחקרת, הינה התמעטות מקורות הצוף לדבורים, כתוצאה מהתרחבות שטחי הערים, הבטון והנדל"ן וצמצום האזורים החקלאיים.
מומחים בארץ ובעולם נערכים וחוקרים את סיבת ההיעלמות וכן מעודדים נטיעות צופניות כמזון לדבורים. דבורת הדבש אינה רק יצרנית דבש, אלא, גם בעלת חשיבות אדירה עבור האדם. היא המאביקה המרכזית בטבע שאחראית להאבקת 80% מהיקף הגידולים החקלאיים.

אופי רייך: "בארץ תורמת דבורת הדבש באמצעות האבקת הגידולים לתל"ג החקלאי בישראל כ- 3 מיליארד שקלים בשנה. בארץ יש כ- 510 דבוראים המטפלים ב- 120,000 כוורות הפזורות באלפי נקודות מרעה צופני ברחבי הארץ וכ- 80,000 כוורות המשמשות להאבקת גידולים חקלאיים של פירות וירקות.
בחג הפסח ייפתחו מרכז המבקרים של המכוורות ברחבי הארץ וכולם מוזמנים ללמוד על עולמה המרתק של דבורת הדבש ולטעום דבש".

מידע נוסף על מכוורות בישראל באתר מועצת הדבש – www.honey.org.il

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *