פתורה בוטיק משפחתי – יין ושמן זית

20/03/2021
ישראל פרקר המשך »

לאחרונה נפגשנו עם אנשי בוטיק פתורה ב"רזיאל" ביפו. הייתה סיבה לאירוע החגיגי.
"פתורה בוטיק משפחתי" התחיל בדרכו בשנת 1956 ע"י טובה ושמואל תמיר, שהיו בין המייסדים של מושב שדה משה, בחבל לכיש. בין ענפי החקלאות בהם עסקה המשפחה היו גם גפנים.
בשנת 2004 בחפירות ארכיאולוגיות שנערכו בשטחי המשק, התגלו שרידי עיר מקראית – פתורה. גת ביזנטית שנמצאה במקום ממחישה את סיפורה של העיר העתיקה ומשמשת עדות לכך שבימי המקרא שימש האזור לגידול ענבים מהם יוצר יין. אנשי משפחת תמיר החליטו להמשיך במסורת המפוארת ולשתול את כרם היין הראשון של המשק.
כך נולד היקב המשפחתי פתורה, ומותג היין cantina 27.
גם זיתים מהם מייצרת המשפחה שמני זית איכותיים כבר מספר שנים, נטועים בכרמים של משפחת תמיר, כרמי עצי זית.
וכאן הגיעה מקומה של החגיגה הכפולה ביפו – שמן זית ויין. היינו אורחי עדו תמיר ורעייתו, בעלי פתורה בוטיק משפחתי, טעמנו יינות ושמני זית ובין לבין טעמנו גם ממעדני השף רן וייס וצוותו.
עידו סיפר לנו שיש לו תשוקה מתמדת לעשות שמן זית טוב ונגיש. כשהוא ביקר בספרד הוא נחשף לשמן מאיכות גבוהה בצבע ירוק זוהר. מתברר שהמותג הספרדי הזה, האיכותי, מיוצר בתהליך בחושך, אותו למד תמיר בהמשך. לדבריו, כך מתקבל שמן זית ברמת בריאות גבוהה משמן זית איכותי, רגיל.
בתהליך נוצר השמן החדש, שהוצג לפנינו ואותו טעמנו בכוסות כחולות, כמקובל, כדי לא להתרשם מצבעו ומדרגת צלילותו.
זהו שמן הזית הלילי של פתורה היוצא מבית הבד. עידו הדגיש שזהו שמן זית איכותי, המופק בתהליך לילי קפדני כדי למנוע את חשיפת השמן לאור ולחום. הזיתים נבחרו בקפידה בכרם עצי הזית , נמסקו בזמן שקיעת החמה בשיטת החליבה והובלו מיד לבית הבד. בבית הבד נעשה תהליך הכבישה בחושך ובטמפרטורה נמוכה במיוחד, כדי לשמר את הכלורופיל הירוק הקיים בפרי. זאת כדי להעלות את רמת הפוליפנולים ולקבל מיצוי ראשוני עדין של השמן האיכותי ביותר. שמן הזית שהתקבל, שמן הזית הלילי של פתורה. מצטיין בארומה פירותית ירוקה ועשירה במיוחד.

טעמנו שני סוגי שמן מהסדרה הלילית. הראשון מסדרה עדינה, בלנד של הזנים לצ'ינו ופיקואל. הארומה באף הייתה מאוד פירותית עם ריחות אגוזים וחריפות נמוכה. הבקבוק מרובע וכהה. בפה נשארה סיומת ארוכה. השמן השני יותר דומננטי וחזק ופחות צלול, יוצר מהזן קורטינה. לשמן ריח פירותי ירוק, חזק ונעים. החריפות גבוהה יותר בגרון וגם המרירות.
מחר השמנים מהסדרה, הנעשית, כאמור, בצורה קפדנית יותר, 165 ₪ לבקבוק, בנפח חצי ליטר.

בין הרחות וטעימות השמנים טעמנו גם ממאכלי הבשלנים, הטעימים והייחודיים. אני צילמתי, כהרגלי. רוני, הסומליה של רזיאל מזגה לכוסות מיינות יקב פתורה. למשק תמיר כ 20 דונם כרמי ענבים עם הזנים שירז מרלו וקברנה סוביניון. היועץ לענייני ייצור היין ביקב ולגידול הענבים הוא היינן, המוכר לחובבי היין, יעקב אוריה.
הרוזה הוורדרד והקר, שלגמנו, היה בעל גוף קל וכמוהו גם החמיצות המאוזנת. זהו יין מרענן ונעים ללגימה כשבגרון עדיין שאריות החריפות שהשאיר שמן הזית הלילי.
על היין האדום מבציר 2019, סיפר לנו עדו שסדרת היינות של היקב cantina 27 מאגדת את סיפורו של חבל הארץ העתיק, בו החקלאות ועבודת האדמה יצרו חיבור בין דורות עובדי האדמה, שהתגוררו באזור.
היינות מופקים מענבי מרלו, שיראז וקברנה הנבצרים בבציר ידני סלקטיבי וממשיכים לתהליך ייצור קפדני הדואג להדגיש את הטרואר של חבל לכיש ואת אופיו הייחודי.
cantina הוא ‘יקב’ באיטלקית ו 27 הוא מספר המשק של המשפחה בשדה משה.
יינות הסדרה מופקים במהדורה מוגבלת, עם בקבוקים ממוספרים מ1 עד 1500.
ליין ארומה פירותית נעימה של פירות טרופיים ובפה נשאר טעם שיורי ארוך עם השפעת טאנינים רכים.
תודה למארחינו, ולשף וצוות עוזריו, על הערב מהנה שהיה לנו ביפו.

השבוע נפגשנו עם אנשי בוטיק פתורה ב"רזיאל" ביפו. הייתה סיבה לאירוע החגיגי.
"פתורה בוטיק משפחתי" התחיל בדרכו בשנת 1956 ע"י…

פורסם על ידי ‏ישראל פרקר‏ ב- יום שישי, 19 במרץ 2021

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *