שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

חגיגה ישראלית ביקב כהנוב

מאת: אלון יצחקי
חגיגה ישראלית נערכה ביקב כהנוב, הממוקם בלב הכרמים של משפחת כהנוב ליד גדרה.

מאת: אלון יצחקי

החום הכבד והלחות המעיקה לא הצליחו להרתיע את עשרות החברים ואוהבי היין האמיצים שהתכנסו לחגיגה ישראלית בערב חמישי שנערכה ביקב כהנוב, הממוקם בלב הכרמים של משפחת כהנוב ליד גדרה.

לאחר זכייה בשתי מדליות זהב בתחרות בחו"ל ומדלית כסף בתחרות טרה-וינו זוכה היקב להתעניינות רבה שנראתה על פי כמות המכוניות במגרש החניה המאולתר. כבר בכניסה ניתן היה לשמוע את אחד המבקרים שאמר "מי שהגיע ביום חם שכזה, כנראה שהוא באמת אוהב יין".

אני רוצה לציין שהאירוע אורגן למופת. כבר מרחוק ניתן היה לראות את האוהל הענק שהעמידה משפחת כהנוב אל מול שורות הגפנים הנאות. על הצד התרבותי הופקדה סי היימן שהנעימה בשיריה ושירי ארץ ישראל ולאחריה הופיע להקת הפלמנקו הישראלית.

בכניסה לאוהל זכו ה"אמיצים" שהגיעו לכוס של תירוש קר שנסחט באותו הבוקר. התירוש נמזג ממיכל נירוסטה גדול. על הצד הקולינרי ניצח השף אלון גונן שדאג לספק לחוגגים פירות טריים, פוקאצ'ות הישר מהתנור, אימפנדות חמות, לחמים שונים והרבה מים קרים. בין האוכל לבין שיחות עם אבי כהנוב הבעלים והיינן טעמו האורחים את יינות סדרת הבילויים שנמזגו בטמפרטורה טובה על אף החום הכבד. הבילויים הינה הסדרה הבסיסית של היקב. בסדרה זאת שוהים היינות כארבעה חודשים בחביות עץ. כל יינות היקב אינם מסוננים.


בילויים מרלו 08
– צבע סגול כהה, באף מאוד פירותי ולא הורגש אלכוהול נדיף. בפה טעמים של שזיף שחור וקפה טאנינים עדינים ומעט חמיצות.

בילויים פטי וורדו 08 – צבע סגול כהה, באף סיגליות פרחים פטל וטבק. בפה טעם מוצלח ומפתיע של זיתים ותבלינים.

חתן השמחה – קברנה סוביניון 07 רזרב. היין שהה בחביות עץ במשך שנה – צבע ארגמן כהה מאוד, באף פירות אדומים, תות שדה, דובדבנים, ומעט ציפורן. בפה טנינים קלים וסיומת ארוכה שמזמינה עוד.

מי שלא הספיק להגיע לחגיגה מוזמן לבוא ליקב בגדרה בכל שישי ואף לשבת עם אבי ולטעום בעצמו

 

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות