החלות המשגעות עם השניצל של "חלאתי"

15/03/2021
בקרוב בשוק מחנה יהודה בירושלים המשך »

בעקבות משבר הקורונה, בני הזוג אימרי משה (בן 24) ותאיר גרטי (23) מצאו את עצמם  חסרי פרנסה. אימרי עבד כמחסנאי של שיווק והפצה לפיצוציות ותאיר עבדה כמדריכה בכפר לנוער בסיכון, עד שהשניים הוצאו לחל"ת.

השניים החליטו לנצל את האבטלה שנכפתה עליהם, כדי להקים עסק של אפיית חלות בביתם שבירושלים. לאימרי לא היה כל רקע בבישול ואפייה, אך תאיר תמיד נהנתה לאפות והחליטה להפוך את התחביב למקצוע:
"לא רצינו לשבת בבית ללא מעש וחשבנו לעצמנו איך להפיק את המירב מתקופת הקורונה המאתגרת. לאימרי ולי יש אהבה גדולה לאוכל ואנחנו מגיעים מבתים מסורתיים, אז החלטנו לאפות ביחד חלות ולמכור אותן לתושבי הסביבה באמצעות משלוחים עד הבית. לא האמנו שהחלות שלנו יהפכו לכל כך פופולריות ושכל כך הרבה אנשים יאהבו אותן".

החלות של "חלאתי" הפכו במהרה לשם דבר בירושלים וסביבתה, בזכות ייחודן: מדובר בחלות טריות עשויות בעבודת יד הכוללות שניצל, חציל ומטבוחה, העשויה לפי מתכון מסורתי המגיע מבית סבתה של תאיר. אפשר גם ליהנות מחלה עם קציצות עיג'ה – קציצות ירק מהמטבח העיראקי.

חלאתי היו הראשונים בירושלים שהפכו את החלה החגיגית לארוחת צהריים משביעה וטעימה:
"אנשים רגילים לאכול חלות רק בשבתות ואנחנו מוכיחים שאפשר לאכול חלות בכל ימות השבוע. החלה שלנו כוללת מרכיבים טעימים במיוחד – שניצל, חציל מטבוחה וקציצות ירק, ולכן היא זכתה להצלחה כל כך גדולה. בנוסף, אנחנו מעניקים יחס אישי ומבחינתו כל לקוח הוא כמו משפחה".

צילום: עדן מור-יוסף

בקרוב מאוד "חלאתי" ייצא מכותלי ביתם של בני הזוג, ויגיע לשוק מחנה יהודה:
"אנחנו מאוד אוהבים את המקום ורוצים שיותר ויותר אנשים ייהנו מהחלות שלנו".
בני הזוג מתכננים להרחיב את התפריט הקיים, ולהציע גם חלות עם בשר אסאדו ומאכלים מטוגנים כמו פסטלים, סיגרים עם בשר וקובה מטוגן.

"אנחנו נהנים מאוד מהעסק שלנו", אומרים אימרי ותאיר. "אפשר לומר שהקורונה עשתה לנו טוב משום שהיא אפשרה לנו לעבוד במה שאנחנו באמת אוהבים ועם מי שאנחנו אוהבים.
לכל מי ששואל מה משמעות השם חלאתי, אז התשובה מחולקת לשתיים:
הראשונה היא הסיבה שהעסק נפתח-הוצאנו לחל"ת והשנייה היא הכינוי שאנו קוראים האחד לשניה-חייאתי (חיים שלי).

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *