שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ברקן – פינוטאז' ישראלי במיטבו

מאת: רן בירון
רן בירון בטעימת אורך של יינות הפינוטאז' של ברקן ומדווח.

 20/07/2010
 
 מאת: רן בירון

השתתפתי בטעימת אורך של יינות הפינוטאז' של ברקן . להלן פרטי הטעימה, כפי שנמסרו על ידי דוברי היקב והתרשמותי האישית מהיינות שטעמתי.

פינוטאז' נוצר בידי חוקר הגפנים הדרום-אפריקאי אברהם-יצחק פרולד (Perold). ב-1906 נשלח פרולד לאירופה והביא משם 177 זנים, ששמורים עד היום באוסף בסטלנבוש, בלב הכרמים של כף התקווה הטובה. בין זנים אלו נכללו גם פינו-נואר, הזן האצילי מחבל בורגון בצרפת, וכן סינסו (Cinsault), "סוס-עבודה" דרום-צרפתי. זה האחרון, זן עמיד וקל לגידול, כונה באזור הכף "הרמיטאז'", ומכאן פינו X הרמיטאז' = פינוטאז'. הכלאה זו, בין זוג הורים כה שונים, ביצע פרולד ב-1925, כנראה בשאיפה לאחד את תכונותיהם הטובות של שני הזנים. הוא עצמו שכח כנראה מהניסוי, וארבעת השתילים שיצר נותרו זנוחים בגינתו.
פרולד עצמו המשיך הלאה, ובדרך נס הציל אחד מתלמידיו את השתילים רגע לפני שהושמדו בידי צוות גננים. רק ב-1935 החלו בריבוי הזן לצורך נטיעות מסחריות. מאז ידע הזן עליות ומורדות, כאשר עד לאחרונה חסר הידע הנחוץ באשר לטיפול בו בכרם וביקב. עקב כך נחשב לזן נחות, המפיק יינות חסרי צבע ואופי. עם זאת, קבוצה קטנה של יצרנים מובחרים המשיכה לטפח את הזן ולמדה כיצד ליצור מענביו יינות איכותיים ומאריכי ימים. מסוף שנות ה-80' החל הפינוטאז' לצבור מוניטין כזן מובחר וייחודי, ויינותיו נמכרים ברחבי העולם.

גפן הפינוטאז' עצמה כמעט שלא יצאה מתחומי דרום-אפריקה, למעט ניסיונות ספורים בקליפורניה, ניו-זילנד וזימבאבווה (!!). דווקא לישראל הגיע הזן לפני כמה עשרות שנים, וגפנים ממנו נשתמרו בפאתי חוות הכרמים בתל- צפית.

כרם תל- צפית שוכן בגבעות יהודה, בשיפולי הרי יהודה. הכרם אשר בבעלות היקב, משמש מזה שנים לניסיונות החקלאיים של יקבי ברקן. משנת 1995 מתבצעים בכרם ניסיונות ההולכים וגדלים בהיקפם בזן הפינוטאז'. החל ממספר שורות בודדות בקצה הכרם ועד לחלקה חצי מסחרית שהניבה לראשונה בשנת 2001. הניסיונות שהחלו בכרם נמשכו גם ביקב. בשנים הראשונות הופקו כמויות זעירות של יין שהספיקו לחביות בודדות. בשנים אלו נבדקו שיטות התססה שונות ודרכי יישון שיביאו לידי מיצוי מיטבי של פוטנציאל הענבים שהתקבל. ניסיונות אלו ביססו את השקפתנו החקלאית והייננית בנוגע לזן נדיר זה ועיצבו את סגנון היין לשנים הבאות.

טעימת אורך של פינוטאז' רזרב מ2001 עד 2008
כל היינות, בעלי גוון אדום ארגמן כהה, מעלים ניחוחות פירותיים מודגשים, במיוחד ריחות שזיפים שחורים, תבלינים בעלי מליחות קלה, מעט טבק ושוקולד. החך פוגש טאנינים מוצקים, אך לא אגרסיביים מידי, נעימים, יחד עם פירות, שוקולד, קפה וטבק. לכל היינות גוף מלא. חומציות בולטת, אך באיזון מלא עם שאר המרכיבים. לרובם סיומת ארוכה, נעימה לחך.
עם זאת, נחטא לאמת אם לא נבחין בין הבצירים. בציר 2001, הוותיק ביותר בטעימה, עדיין לא מגלה סימני עייפות, אבל אין ספק שהוא התבגר בכבוד, הטאנינים שלו מרוככים למדי, הוא מורכב מאד ומעלה רבדים של ניחוחות וטעמים אשר עדיין חסרים בבצירים הצעירים, במיוחד בצירי 2007 ו 2008.

בציר 2002 דומה מאד, בתכונותיו לבציר 2001, למרות קשיי מזג האויר הזכורים לנו משנה זאת. התעמקות בניחוחות ובטעמים, מגלה מעט ריבתיות, אבל עדיין בגבולות הרעננות הסבירה. בציר 2003 לא הוגש לטעימה. בבציר 2004 בולט פרי בשל ועישון מאופק.

עד כאן, הכל נעים, סביר, מעניין, נחמד…. ואז מגיע בציר 2005, שהוא, לטעמי, גולת הכותרת של הפינוטאז' מסדרת הרזרב של ברקן. הוא בהחלט עולה על כל אחיו מהשנים הקודמות ומביא לידי ביטוי את הלימוד שנעשה בכרם שבתל-צפית וביקב, לגבי זן זה, החל מהבציר הראשון ב 2001 ועד בציר 2005.
לדברי היינן יותם שרון, אשר לשאלתי, השיב, כי זה הפיבוריט שלו, מכל בצירי הפינוטאז'. הענבים נבצרו ברמת בשלות גבוהה, עברו מספר ימי השרייה בקור, ורק לאחר מכן התחילה התסיסה. היין יושן במשך 12 חודשים בחביות עץ אלון אמריקאיות, כמחציתן חדשות. ליין צבע רובי כהה, כמעט אטום, בעל שוליים סגולים צרים. עשיר מאד בניחוחות של פירות ותבלינים. החך פוגש טעמי פירות בשלים, תבלינים, קפה ושוקולד, כאשר ברקע טאנינים די עוצמתיים, אך מעודנים ונעימים. יין מאד מורכב, בעל כובד ומורכבות, גוף מלא וסיומת ארוכה מאד. אהבתי אותו והשארתי את הכוס על שולחני, גם כאשר נאספו כל יתר הכוסות, לטעימה נוספת, כשעה מאוחר יותר. הוא עמד בכבוד במשימה.

לאחר מכן הוגשו לטעימה בצירי 2006, 2007 ו 2008. אף אחד מהם, לטעמי, לא הגיע לרמתו של הפינוטאז' רזרב 2005, אבל, צריך לזכור, אלו עדיין יינות די צעירים וייתכן מאד כי עם השנים הם ימשיכו להתפתח ויגיעו לרמתו של ה 2005, או אולי אפילו יעלו עליו. ה 2008 רק בוקבק לאחרונה ועדיין אינו נמצא בשוק.

טעימה השוואתית פינוטאז' ברקן סופרייר 2002 ו 2007
היין שהופק בבציר 2001 הצטרף לסדרת "רזרב" של ברקן וזכה להערכה רבה ממבקרי יין נחשבים ומדליות בתחרויות יין בינלאומיות. "איכותו של יין זה, גרמה לנו להבין", מספר מנכ"ל היקב, שמואל בוקסר, "שככל הנראה, מדובר במקרה של התאמה מעולה בין הזן, אשר אותו אנו מיטיבים להכיר עם כל בציר שחולף, ותנאי הגידול- ה"טרואר, של כרם תל-צפית. הרגשנו שהצירוף הספציפי הזה, של זן ומקום, יוכל ללכת רחוק, ושחובתנו לבדוק עד היכן. לקראת בציר 2002 החלטנו להקצות חלק קטן מחלקת הפינוטאז' לטובת ניסוי שמטרתו להגיע לענבים מרוכזים, בשלים ועשירים ככל שתנאי הבציר מאפשרים. היבול בחלקה זו דולל בשני שלבים, דילול שריגים מוקדם ודילול אשכולות בשלב הבוחל. היבול הסופי עמד על פחות מ-800 ק"ג לדונם. הניסוי חייב גם התאמת משטר השקיה מיוחד, באופן שימנע מהגפן לפצות על הדילול בהגדלת הגרגר.
הבציר, בסוף אוגוסט, הביא ליקב בדיוק את הפרי שלו קיווינו: גרגרים קטנטנים ושחורים, עשירים בסוכר (25-26 בריקס) וטעמי פרי שחור מרוכז. התסיסה עצמה לא הייתה שונה מהותית מזו של שאר הפרי, למעט מספר ימים נוספים של השריה על הקליפות במיכל מסוג רוטופרמנטור. היין התבלט כעשיר, מרוכז ומיוחד כבר בימיו הראשונים. טעימתו לא הותירה מקום לספק: יין כזה צריך אלון חדש ואיכותי, כדי להתפתח למלוא הפוטנציאל הגלום בו. אופיו של הפרי, מעושן- מתקתק, כיוון אותנו לבחור בחביות שרובן מאלון אמריקאי, וכן שתי חביות מאלון צרפתי, לחיזוק מבנה היין ומורכבותו. לאחר 14 חודשי יישון, חשנו שהיין הגיע לנקודה בה ישנו איזון הרמוני בין הפרי הייחודי שלו וטעמי האלון. היין הוצא מהחביות ובוקבק לאחר שהייה קצרה במיכל".

אכן, עם כל המחמאות שנתתי לסדרת הרזרב, במיוחד לבציר 2005, גיליתי בסופרייר רמה גבוהה יותר של עידון, עושר ניחוחות וטעמים, מורכבות גבוהה, גוף מרשים, איזון מושלם וסיומת ארוכה מענגת. הן ה 2002 והן ה 2007 , בהחלט יינות מרשימים, אבל ה 2002 כבר בשל ומציג את עצמו בגאווה, בעוד ה 2007 עדיין צעיר, טאניני מאד ויש לפניו דרך ארוכה, אך מבטיחה.

לפני כחודשיים, ערכתי סיור מקיף באזור סטלנבוש, בדרום אפריקה. ביקרתי ביקבים רבים וטעמתי לא מעט פינוטאז'. אני יכול לומר, באחריות מלאה, כי, לדעתי, ולטעמי האישי, ברקן בדרך הנכונה.

בהצלחה. לחיים!

אירוע ההשקה  והטעימה – צילם וערך אבי הלוי

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות