שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

קייטרינג "הטריילר" ו"עלה עלה"

ישראל פרקר

יקב הבוטיק "לה פורה בלאנש" השיק יינות חדשים סמוך לשדה רחב ידיים, בשולי מושב בית יצחק. אווירה נעימה, ייחודית וקרירה שררה במקום ולגימת היינות החדשים, עליהם כתבתי בפוסט אחר, הייתה מאוד מיוחדת וחווייתית.
בין לגימה ללגימה טעמנו ונהנינו גם מהמנות שהוגשו לנו ע"י הצוות הזריז של קייטרינג הטריילר וכך ניתנה לנו ההזדמנות להכיר באירוע אחד את אנשי ויינות יקב לה פורה בלאנש", "עלה עלה" וקייטרינג "הטריילר". אני, כמובן גם נהניתי וגם צילמתי וצילמתי, כדי שלא אשכח את החוויה.
השף יוסי שרף מקייטרינג "הטריילר" והמגדלים מ"עלה עלה" משיקים בתקופה זו, שיתוף פעולה חווייתי לאירועים פרטיים ולאירועי חברות. האירוע כולל סיור בין השדות של "עלה עלה", בעמק חפר. בסיור ניתנים הסברים על הגידולים ומתבצע קטיף עצמי של ירקות, בהתאם לעונה. בשולי השדה ניצב שולחן ערוך ומעוצב, שבצמוד אליו השף יוסי שרף והצוות שלו מכינים, מול הסועדים, את הארוחה, בה משולבים חומרי גלם מהשדות בליווי יינות. בארוחות של קייטרינג הטריילר נמזגים גם יינות יקב הבוטיק מאזור יתיר, "לה פורה בלאנש".
למדנו גם, באירוע, שהמסע הקולינרי של שף יוסי שרף החל כאשר הוא עבר לצפון, שם עבד כחקלאי, גידל בקר ועסק בגידולי שדה.
בהמשך פנה יוסי לעולם הקולינריה, אותו הוא מלווה כ- 19 שנים. הוא עבד והתמחה אצל טובי השפים בישראל, ממאיר אדוני, דרך עודד שוורצברד, איתי שליו, בועז קוינטנר ואחרים.
בשנת 2014 השיק השף יוסי שרף את קייטרינג "הטריילר".
בקייטרינג הטריילר יוסי מעניק חוויה שמעבירה לסועדים את החיבור שלו לאדמה ולחומרי הגלם המקומיים. הקייטרינג, המיוחד הזה, מתמחה באירועי שטח והוא כולל ציוד כמו טריילר מעשנות, גרילים מסתובבים, להבות ווק ניידות ועוד, בהתאם לאירוע המתרחש.
את הקייטרינג מנהלת אישתו של יוסי, מאיה, שגם אותה פגשנו במקום. מאיה צברה ניסיון רב בניהול מספר מוסדות קולינריים והיא דואגת לפרטי ביצוע האירועים כדי שיהיו מושלמים .
שיתף הפעולה הוא, כפי שהזכרתי, עם "עלה עלה" שהוא משק חקלאי ותיק מעמק חפר, המתמחה בגידולי ירקות עלים ופריטים ייחודיים. המשק משווק תוצרת טרייה בוקר בוקר לשפים ולמסעדות ברחבי הארץ.
אהבת האוכל והחיבור לקולינריה יחד עם הקפדה על איכות ושאיפה לחדשנות הם מעקרונות המשק ודוחפים לגידולים חדשים וייחודיים, שקשה להשיגם במקומות אחרים.
מ-2015 המשק מפעיל את "עלה הביתה" אתר באינטרנט המאפשר לצרכן הפרטי גישה לחומרי הגלם של השפים. לאחרונה נוסף לאתר שוק איכרים, המציע חומרי גלם של יצרנים מקומיים וייחודיים.
וכמה מילים על יקב "לה פורה בלאנש", יקב בוטיק הממוקם בישוב מצדות יהודה, אשר בצפון יער יתיר. היקב הוציא לשוק יינות ראשונים לפני כשנה.
היקב וכרמיו נמצאים באזור ההיסטורי בו גודלו ענבים והופקו יינות בהיסטוריה היהודית וביקב רואים בחיבור ההיסטורי, הרוחני ובטרואר חלק בלתי נפרד מה dna של היקב.
את היקב מובילים מנכ"ל היקב יעקב בריס והיינן ברונו דרמון.
ברונו דרמון מאמין שהיין שהם מייצרים מענבי כרמי היקב יונק את טעמו הייחודי משורשיו הקדומים של היין הארץ ישראלי המקורי והמשובח.
תודה למארחים על בוקר מהנה ומאוד מיוחד.
יקב לה פורה בלאנש: www.lfbwinery.com
קייטרינג הטריילר, שף יוסי שרף www.hatrailer.com
עלה הביתה www.alehonline.co.il

ישראל פרקר
יקב הבוטיק "לה פורה בלאנש" השיק יינות חדשים סמוך לשדה רחב ידיים, בשולי מושב בית יצחק. אווירה נעימה, ייחודית…

פורסם על ידי ‏ישראל פרקר‏ ב- יום שבת, 13 במרץ 2021

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות