שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

טעמתי את יינות צרעה

מאת: איתן קופלר
חובבי יין התכנסו בדרך היין שבמודיעין לערב טעימת יינות צרעה עם היינן ערן פיק.

 14/07/2010

 מאת: איתן קופלר

מיומנו של חובב יין
כששאלו פעם את הברון רוטשילד מה היין הטוב ביותר ששתה, תשובתו היתה שאינו זוכר, אבל הוא זוכר היטב עם מי שתה את היין הזה.
מאירוע בערב טעימת יינות צרעה, בהנחיית היינן ערן פיק מהיקב, שהתקיים בדרך היין במודיעין, אפשר לסכם ולומר שהחברה היתה אחת מן המהנות והמעניינות שפגשתי (ורק אזכיר את הפורום של שרון ואסף, שהצטרפתי אליו לאחרונה, שמאחד אחלה חברה לחוויית השתיה). נוכחותה של סופרת מוכרת וידועה רק העלתה את הרף, והציטוטים שרצו מספריה במהלך הערב (שהזכירו גם לה נשכחות) העלו את רף הענין וההנאה. לגבי היינות עצמם, כאן איני יכול לומר שהיתה אחידות איכותית לטעמי. לרוב מדובר ביינות בינוניים (+) עם מספר הבלחות של יינות מופת.

להלן הסקירה:

שורש לבן 2009- מורכב מ-50% גווצטרמינר, 15%שרדונה. ריח מינרלי יחד עם פירות טרופיים ומלון. חומציות מאוזנת וסיומת נעימה לחיך. היין לא נשמר בחביות עץ. כיין לימי שרב בהחלט אפשר לשקול בחיוב. בסה"כ יין טוב וקליל.

נווה אילן 2009 (100% שרדונה)- יין זה תסס בחלקו בחביות עץ וחלקו האחר במיכלי נירוסטה. גוף שמנוני כתוצאה מהחבית, ריח עור רטוב וטעמים מינרליים חזקים. הסיומת מותירה מרירות קלה. צבעו מעט כהה יותר מזה של השורש הלבן. יין זני נחמד ושוב, לשתיית ערב קלילה ביום שרב.

הרי יהודה 2009 (בלנד של ק.ס.92% וסירה) – ריח תוקפני ולא חד משמעי, מתפרץ ובועט בפה, טעמי שוקולד מריר וטבק. היין עדין צעיר וצפוי להיות בשיאו בעוד כשנתיים. היין טאני מאוד ועדיף כרגע לתת לו להתפתח עוד בבקבוק.

גבעת חלוקים 2008 (100% ק.ס.)- ריח קל של דובדבנים, גוף בינוני ומורגשים טעמי פירות יער אדומים ושזיף אדום. לטעמי די שטוח וללא אמירה מיוחדת, וישנם במרחבנו קברנה סוביניון מעניינים ומורכבים יותר.

שורש 2007 (85% ק.ס. ו-15% סירה)- ריח פירות יער שחורים ומעט ריבה, גוף מאוזן והרמוני. טעמים פירותיים לכיוון שזיף שחור. אחד היינות המעניינים בערב, מחליק יפה בגרון ומורכב מבחינת משחקי הטעמים בפה- לאורך זמן. מומלץ מאוד.

שורש 2008 (90% ק.ס. ו-10% סירה)- (טעימת חבית) שלא כמו קודמו היין הזה בעל רמת חומציות גבוהה. בוסרי וצעירותו בועטת ומורגשת מאוד בפה. טאניני מאוד. היין טרם בוקבק וצפוי להיות במיטבו רק בעוד מספר שנים. מאוד פירותי, אבל כאמור קשה כרגע להבחנה מדוייקת בשל השתלטות תוקפנותו בפה.

מיסטי הילס 2003 – ריח פירותי, גוף בינוני והרמוני ופחות טאניני. אישית נראה לי שהיין כבר אחרי שיאו. מחליק כקטיפה, אבל כבר" עייף".

מיסטי הילס 2007 – היין הוחזק בדקאנטר לפני ההטעמה. עדין סגור מעט ולא הרמוני. חומציות גבוהה, סיומת קצרה. עוד מספר שנים בבקבוק ייטיבו איתו כדי שניתן יהיה למצות את טעמיו, והפוטינציאל מבטיח.

אור 2008 (אייס ויין גוורצטרמינר)- יין קינוח הוא אחד החולשות של אשתי ושלי. החל מהבוטריטיס 1988 המעולה של יקבי הגולן, דרך שעל 2006 של כרמל ולאחרונה יין הקינוח של בנימינה, שבוקבק במרץ האחרון. באור של צרעה ריח ליצ'י מעורב עם דבש ופירות טרופיים. טעמים יפים ומשתלבים ובהחלט נמצא בליגה של המובילים בתחום זה. מה חבל שיין זה כבר אזל מן השוק

לסיכום, ערב מהנה מאוד מבחינה חברתית. הנחיה מצויינת של היינן ערן פיק, שהציג את היינות בגובה העיניים, ללא מילים מפוצצות וללא הפלגות חסרות שחר לכיוונים בלתי ברורים. חד, עניני, קליל ועם זאת ברור ומדוייק. בהחלט ניכרת השאפתנות וגם היכולת והפוטינציאל להפיק גם יינות איכות.

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות