שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

פורום היין של אסף ושרון התכנס במודיעין

כתב וצילם: איתן קופלר
טעימה עיוורת לצמדי יינות מזן מסויים. על המשתתפים היה לנסות ולנחש את הזן ואת מחיר הבקבוק.

פורום היין של אסף ושרון התכנס במודיעין

 כתב וצילם: איתן קופלר

פורום היין של אסף ושרון התכנס, בפעם ה-11, בביתי במודיעין ביום חמישי האחרון. הנושא הפעם היה טעימה עיוורת לצמדי יינות מזן מסויים, כשעל המשתתפים היה לנסות ולנחש את הזן ואת מחיר הבקבוק.

תזכורת קצרה: אסף 27 ושרון 37 שני חובבי יין אשר הכירו בתחרות פרס ירדן האחרונה התחברו להם יחדיו להרים פאנל של טועמים חובבי יין אשר יתקבצו אחת לתקופה לטעימה בעלת צביון מסוים. המטרה להפגיש בין אנשים מהשורה שאהבה להם משותפת יין. היתרון לחלוק את החוויה המשותפת ביחד ולהגיע לטעימה של נושאם ותוויות שקצת שונות מהמסגרות הקיימות והמקובלות שיש בשוק. במהרה הטעימה נהפכה להיות עיוורת עם ניתוח חופשי, פשטני ולא מחייב של היינות בתחומי קטגוריה של: צבע, ארומה, טעם וציון כללי הניתן בין 70 ל- 100.

בפלייט הראשון של הערב הוגש לכוס ימין של כל משתתף יין לבן, יקב יתיר, ויוניה 2008, ולכוס שמאל יין לבן גיגל קונדריו (CONDRIEU), ויוניה, שנת 2006. הישראלי ניחן בריח פירותי, מזכיר ליצי-לימון, צבעו בהיר ומחירו סביב ה-70 ש"ח. היין השני מעט מחומצן, צבעו כהה יותר והיתה הסכמה כמעט פה אחד של משתתפי הפורום, שאין הנאה ממנו. היתה בו מרירות מציקה, טעמי פירות יבשים (לדר, צימוקים) וניכר עליו שזהו יין עייף. מחירו אגב כ-30 יורו.

בפלייט השני הוגשו לכוס ימין יין אדום, יקב מרקוס מפטגוניה (ארגנטינה), פינו נואר 2005 גרנד רזרב ולכוס שמאל פינו נואר, MOREY ST DENIS LES LOUPS פרמייר קרו,ללופ, דומיין זה לברון שנת 2002. היין הארגנטינאי בעל חמיצות מעט גבוהה, מעט ירקרקות בוסריות והמסקנה החד משמעית של משתתפי הפורום שהיין קורקי. היין השני, כבד יותר, אבל צעיר ובעל פוטניציאל. טעם של דובדבנים חמוצים, עישון, טחב. פרחוני ומבושם בפה. אגב, מחירו של היין הארגנטינאי כ-130 ש"ח ואילו הצרפתי כ-400 ש"ח.

לאחר שני הפלייטים הראשונים החלטנו על הפוגה, במהלכה נפתח בקבוק קווה קריסטלינו וינטאז שנת 2006 BRUT NATURE VINTAGE. מהכרותי הקצרה עם הפורום (זו לי השתתפותי השניה), שמתי לב שהקווה חביבה מאוד על רוב משתתפי הפורום, הן כפתיחה מרנינה והן להפוגה, כפי שעשינו בפגישה זו. היין בוגר, ריח פירותי עמום, טעם שנשאר בפה לאורך זמן, מרענן ונחמד לשתיה.

הפלייט השלישי והמסכם הכיל יין מזן סירה, יקב MONT ROCHELLE מדרא"פ, ששרון הביא עימו מביקורו שם. שנת בציר 2005. היין השני שהוגש היה שיראז מיקב מונטס פולי הציליאני, שנת בציר 2006. היין הדרא"פ בעל צבע אדום-בורדו, ריח עסיס פטל שחור, טעם עץ מורגש, לא פתוח מספיק (דקאנטר הצליח לפתוח אותו מעט יותר), בעל פוטינציאל עתידי. טעם גם של טבק, מעושן, בהחלט יין עולם ישן. מחירו כ-60 ש"ח.
היין הציליאני בעל גוון אדום כהה, ריח עסיס פטל חזק, פירותי, צעיר מאוד וגם כן עם פוטינציאל, קטיפתי וטעמי פלפל. קסיס, גוף מאוזן וכייפי מאוד. יין עולם חדש. מחירו כ-360 ש"ח.
לקינוח, הוגש יין בוטריטיס של יקב בנפי משנת בציר 1998. ריח חזק של דבש-מייפל מתקתק, אבל היין כבר הרבה אחרי שיאו, ומזכיר בטעמו תירוש-צימוקים

היטיב לסכם את הערב שרון, שאמר שלגבי הטעימה הזאת למדנו שלא כל תווית זוהרת שווה זהב ומתוך שלושה פלייטים של יינות אנשים זיהו פעמיים את היקר, אך פעם אחת נתנו עדיפות ליין הזול מבין השניים. ובפעם השלישית כמעט כולם טעו לגבי היין היקר ונתנו אותו עבור הזול מבין השניים.

ולגבי עצמי, אין ספק שהפורום הזה מגלם את היופי ואת הכייף, ובעיקר את רוח הרצון ללמוד, להשכיל ולהתפתח בעולם היין בעזרתם של כל אותם משתתפים חדורי הנאה ורצון, ובראשם אסף ושרון הנפלאים.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות