שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ביקב הר אודם, חוברים יחדיו לחגיגת ניחוחות וטעמים

כתב וצילם: רן בירון
יקב הר אודם חנך יינות חדשים בסדרת וולקני, הר אודם ויין הדגל של היקב, אלפסי 2006.

 26/05/2010
 
 כתב וצילם: רן בירון


יקב הר אודם, יקב הבוטיק הצפוני במדינה, השיק את יינותיו החדשים ואת מיתוגו במסעדת "קנטינה" בתל אביב. סיפורו של יקב הר אודם הוא סיפור של משפחה שלמה אשר בחרה לשלב ידיים בעשייה משותפת להקמת יקב בוטיק משפחתי בצפון הגולן במושב אודם בשנת 2003. הוגה הרעיון הוא מיכאל אלפסי אב המשפחה, חקלאי, אוהב יין ואיש מכירות, הבנים אדם וישי יינני היקב, הכורמים ומפעילי היקב וכל אשר בו כולל את אביהם מיכאל. עידית אם המשפחה מלווה, תומכת ומאפשרת את השיגעון ועומדת ושומרת על שפיות דעת בני המשפחה ממלאכה סוחפת זו. הבנות אפרת ויערה מלוות את מרכז המבקרים ביקב ולוקחות חלק בכל אירוע. יקב הר אודם צבר שבע שנות ניסיון וידע והחל לפני כשנה בתהליך מיתוג מקיף.צילם רן בירון

בהשקה שהתקיימה במסעדת "קנטינה" התל אביבית הושקו יינות היקב בסדרת וולקני, הר אודם ויין הדגל של היקב, אלפסי 2006. בסדרת וולקני הושקו יינות הסדרה מבציר 2008 מהזנים קברנה סובניון, מרלו, ושירז. בסדרת הר אודם הושקו יינות הסדרה מבציר 2007 מהזנים קברנה סובניון ומרלו

אב המשפחה, מיכאל אלפסי, אשר פתח את האירוע, חשף בפני הכתבים את תכניות היקב לשנים הקרובות. מיכאל סיפר כי כבר בשנת 2006, כאשר הייצור עמד על 24,000 בקבוקים בשנה, הם קבלו החלטה אסטרטגית להתחיל בתהליך של גידול, שבו הם נמצאים כבר בשלב די מתקדם, ממש בימים אלו. הייצור השנה יגיע ל 60,000 בקבוקים ויוכפל במהלך השנתיים הבאות ואז, על פי התכנית, יעצר הגידול והיקב יעמוד בשנים שלאחר מכן במכסה של 120,000 בקבוקים בשנה, כמות, אשר לדברי מיכאל, תפרנס בכבוד את ארבעת המשפחות אשר מפעילות את היקב. כדי להגשים מטרות אלו, נעשו לאחרונה מספר צעדים משמעותיים. הוכנסה מערכת CRM למעקב אחר הלקוחות, הקימו מוסד בשם "מוסד השותים" (ב "ת", לשם שינוי…), אותרו בהצלחה שווקי יצוא ומשלוחים החלו לצאת ליפן, צ'כיה, צרפת, איטליה וארה"ב. עוד קודם לכן, ב 2007, הפך היקב לכשר, מתוך שיקולים כלכליים כמובן. מעבר לכך, למרות הידע העצום שרכשו שני הבנים, בכרמים וביקב, ימשיכו להיעזר בכישוריו של היועץ הותיק, ד"ר ארקדי פפיקיאן.

כל אלו, בעזרת כל בני המשפחה, כמובן, מאמין ובטוח מיכאל אלפסי, יצעידו את היקב במתווה שהם הועידו לעצמם.

רשמי הטעימה

וולקני מרלו 2008, מבוסס על 100% ענבי מרלו מכרם כפר יובל שבגליל העליון, כרם אשר נטוע באדמה המשלבת בזלת, אבני גיר ומאובנים. יין עתיר אלכוהול (14.5%) בעל צבע אדום כהה בוהק, מעלה ניחוחות ברורים של פירות יער, אשר עוברים גם לחך, בתוספת מתיקות קלה מאד, יחד עם חמיצות מאופקת על רקע טאנינים רכים. ליין, אשר התיישן 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקאיות, גוף בינוני, מורכבות קלה ונעימה ואיזון סביר של מרכיביו השונים. הוא נושא תג מחיר 80 ₪.

וולקני קברנה סוביניון 2008, מורכב מ 100% ענבי קברנה סוביניון, אשר נבצרו בכרם כפר יובל שבגליל העליון ובכרם צובה שבהרי ירושלים, בלנד מעניין, של ענבי קברנה משני אזורים שונים מאד זה מזה, אולי הוא אשר מעניק ליין זה את ייחודו, יין כהה מאד, ממש אטום, עוצמתי מאד, אלכוהולי יותר מכל האחרים, 15.5% ובעל גוף מלא, טאניני למדי. מעלה ניחוחות פירותיים בולטים, אשר ממשיכים לבלוט גם בחך, יחד עם טעמי תבלינים מאופקים, חמיצות רעננה, איזון מושלם של כל המרכיבים וסיומת ארוכה. תג מחיר – 80 ₪.

וולקני שירז 2008, בעל הרכב זני של 100% ענבי שירז מכרמים בכפר יובל ועמק קדש בגליל העליון. כאחיו האחרים לסדרת וולקני אדמת הבזלת בשילוב עם גיר ומאובנים, תורמת לאופי הייחודי של המוצר הסופי. היין הינו בעל צבע אדום כהה עמוק, כמעט סגול, והא מעלה ניחוחות פרחוניים ותבליניים. החך פוגש גוף מלא, טאנינים מרוככים, טעמי פירות יער וסיומת יבשה בינונית. גם יין זה עתיר אלכוהול, 14.5% והתיישן 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות. מחירו: 90 ₪.

הר אודם מרלו 2007, מבוסס על 100% ענבי מרלו מכרם צובה שבהרי ירושלים. נשמע מוזר? אם כרמים במרכז הארץ קולטים ענבים מכרם בן זמרה, מדוע שהיקב הצפוני ביותר לא יעלה צפונה ענבים ממרכז הארץ. הכל אפשרי, כל עוד התוצאה הסופית מצדיקה את מאמצי השינוע. יין זה הינו בעל צבע אדום כהה, רובי, כמעט אטום, מעלה ניחוחות ברורים של פרחים ותבלינים. החך פוגש יין עוצמתי מאד, אשר שהה 18 חודשים בחביות עץ אלון, רובן צרפתיות, טאנינים בינוניים עד נוקשים, הרבה פרי ולמרות העוצמתיות הגבוהה, היין מאד נעים לחך ואפילו מעט קטיפתי, עם חמיצות מאוזנת וסיומת ארוכה. מרלו טוב מאד, אשר מבטא את האופי המיוחד של המרלו אשר גדל בהרי ירושליים (כתבתי בכמה הזדמנויות על העדפתי למרלו מהרי ירושלים לעומת המרלו שגדל בצפון הארץ. טעם אישי). תג מחיר – 125 ₪.

הר אודם קברנה סוביניון 2007, מבוסס על 100% ענבי קברנה סוביניון מכרם בן זמרה שבהרי הגליל העליון. לדברי היינן, אדמת הבזלת עליה נטוע הכרם, בשילוב עם הגובה והקרירות בחורף, תורמים להבשלה אחידה אופטימלית של ענבי הקברנה סוביניון. ליין צבע אדום כהה מאד והוא מעלה ארומות של פרי בשל, אשר עוברות גם לחך, יחד עם מתיקות קלה וחמיצות מאופקת כאשר ברקע טאנינים נוקשים אך נעימים לחך. גם יין זה, שהה 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות. הסיומת הוונילית המתוקה קמעה, עלולה להטעות, אבל אנשי היקב חזרו ואישרו שהיין שהה בחביות צרפתיות בלבד. לדעת רבים, המתיקות הקלה הזאת פוגשת את הטעם הישראלי המקובל וייתכן מאד כי לכך התכוון היינן. אני מעדיף סיומת עם מעט חמיצות שמקנה ליין רעננות. שוב, עניין של טעם אישי. תג מחיר – 125 ₪.

אלפסי 2006, יין הדגל של יקב הר אודם, בלנד בורדולזי אפייני – 60% קברנה ו 40% מרלו, מענביי כרם צובה שבהרי ירושלים, כרם אשר מאופיין בחורף קר וקיץ עם הפרשי טמפרטורה משמעותיים בין יום ללילה. ליין צבע אדום כהה, מעלה ניחוחות בולטים של פירות, תבלינים ושוקולד. החך פוגש טאנינים נוקשים למדי, אך נעימים, יחד עם פירות יער, תיבול קל וחמיצות מאופקת, אך תורמת לרעננות נעימה. היין שהה שנתיים בחביות עץ אלון צרפתיות, הוא מורכב מאד, מאוזן להפליא ובעל סיומת ארוכה מאד. יין זה נושא את שמו ואת דיוקנו של מיכאל אלפסי ויוצרו ממנו רק 1680 בקבוקים. יין משכמו ומעלה. מחירו: 220 ₪.

לקינוח, אמנם לא יין, אבל בהחלט שיכר דובדבנים נפלא, בעל צבע אדום בוהק, עם שוליים וורודים, מהנה בשילוב הכל כך אפייני של מתיקות קלה וחמיצות מאופקת. 17.5% אלכוהול, שיכר שופע רעננות, עשוי מדובדבנים הגדלים בצפון רמת הגולן במושב הר אודם ובמושב שעלץ אין מתאים ממנו לסיום ערב שכזה.

תודה למשפחת אלפסי על האירוח המהנה ומעשיר הידע ותודה לרעיה בלחסן על הארגון המופתי. לחיים!

מיכאל אלפסי מדבר על היקב בסרט וידאו.  צילם אבי הלוי

  דפי יינן עם עוד פרטים על היינות

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות