שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

טעימת קברנה וניסוי קטן

מאת: צוקי ועופר
פורום הבוסתן, המורכב מחובבי יין, נפגש לטעימת יינות בבית היין שבמעברות

 
26/05/2010
מאת: צוקי ועופר

בצהרי יום שטוף שמש חורפית התכנס פורום הבוסתן בבית היין שבמעברות. בתוכנית – מפגש עם חי ורטמן מיקב ורטמן שבכרמל שבחיפה, וטעימה עיוורת של יינות קברנה.   חי סיפר על ההיסטוריה המשפחתית של משפחת ורטמן שהתחילה בשנת ה- 20 של המאה הקודמת והרחיב על הנטיעות וניצול הטרואר המקומי באזור חיפה ושפייה.  לדעתו של חי יש זנים שמוצלחים לאזור כמו קריניאן, מלבק, קברנה פרנק ופטיט ורדו.   היין הראשון שטעמנו הוא שמבור – מרלו, מורבדרה ופטיט ורדי. היין שהה 1/2 שנה בחבית. היין מיוחד בריחות וטעמו שוקולד וקפה, בעל חמיצות טובה, גוף טוב ואיזון.
 79 ש"ח בחנות בית היין.   היין השני "נתיב אופקים", על שם הרחוב שהתגוררו הסבים. היין מורכב מקריניאן וחמשת זני בורדו. צבע עמוק מורכב ועם זאת רך לשתייה. היין עדיין לא הושק.   ואז התפננו לטעימה העיוורת.
 לפני הטועמים הוצבו 5 כוסות קברנה סוביניון משנים 2004 ו- 2005. איש מהמשתתפים לא ידע שהצבנו 2 כוסות מאותו בקבוק מגנום. המטרה הייתה כפולה – ראשית כדי שהטועמים ילמדו על עצמם ועל מגבלות היכולת שלנו לזהות טעמים וריחות באופן מדויק. שנית לבחון שוב את שיטת הניקוד והממוצע שההשערה שלנו היא שהממוצע מדויק  מתוצאות הטועם הבודד.   אכן התוצאות איששו את ההשערות. יש לציין שזו הפעם השנייה שאנו בוחנים את שיטת הניקוד בצורה הזו והממוצע אכן מדייק ודירוג היינות משקף את איכות היינות המוגשים. המעניין הוא ששני היינות בעלי הציון הגבוה קיבלו ציון זהה.   היינות הם – רמות נפתלי ק.ס. 2005 וטוליפ ק.ס. רזרב 2005. שתי יינות אלו למרות אופי קצת שונה היו מורכבים, עוצמתיים ומאוזנים – אין ספק שהם מבין יינות הקברנה הטובים שעושים אצלנו בארץ.   שני היינות הבאים בהפרש היו שניהם מבקבוק זהה – קולומביה קרסט ק.ס. 2004. היין נחמד וקל יותר מהיינות הקודמים. חלק מהטועמים העדיפו אותו – מה שמשקף את טעמם לגבי יין פחות עוצמתי ומורכב.   היין האחרון בהפרש ניכר היה יין ביקורת שעשינו בעצמנו שלטעמי לא כ"כ הצליח למרות ש- 4 מהטועמים העדיפו אותו על האחרים-בכל זאת עניין של טעם.   לסיכום אפשר לומר שנחשפנו ל- שני יינות מעולים מיקב רמות נפתלי ויקב טוליפ ואוששנו שוב את ההשערה שבשיטת הציונים שאנו משתמשים הממוצע נותן תמונה מדויקת לגבי איכות היין.      

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות