שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

אלכוהול וסיום התיכון

פורסם ב: אתר בקבוק
תירגם: שגיא קופר
דברו עם הצעירים על אלכוהול - זה יכול להציל חיים.

אלכוהול וסיום התיכון

  
 פורסם ב: אתר בקבוק
תירגם: שגיא קופר

סיום התיכון הוא זמן לחגוג. אבל לפני מסיבת הבוגרים של הילדים שלכם, קחו את הזמן כדי לדבר איתם על אלכוהול – זה פשוט יכול להציל חיים

זה אודות בני העשרה שלכם…
המוח של בני הנוער עדיין מתפתח. הוא רגיש מאוד להשפעות של אלכוהול על שיפוט וקבלת החלטות.

אלכוהול יכול לתעתע…
אם הבוגרים שלכם שותים, הם עשויים זמנית להרגיש התעלות ושמחה, אבל הם לא צריכים ליפול בפח. בקשו מהם להביא בחשבון את הסיכונים הבאים:
• העכבות שלהם יורדות והזיכרון קצר הטווח מושפע מאלכוהול – כך הם עשויים לומר ולעשות דברים שהם יתחרטו עליהם, ואולי לא יזכרו שהם עשו בכלל.
• יכולת קבלת ההחלטות שלהם מושפעות גם היא. הם עשויים להיות חסרי מנוחה ותוקפניים. הם עשויים להיות בסיכון גבוה יותר לתאונת דרכים בגלל אלכוהול, מעורבים בקטטות, השחתת מקום קיום המסיבה, או קבלת החלטות נכונות בכל מה שקשור בסקס.
• בנוסף צריך לקחת בחשבון את מה שקורה להם מבחינה גופנית: אובדן שיווי משקל, דיבור עילג, וטשטוש ראייה. פעילות רגילה – אפילו חציית צומת עמוס – יכולה להיות מסוכנת באמת.

יותר מדי אלכוהול הופך רעל קטלני…

אם בוגר התיכון שלכם ישתה מספיק לשם כך, הוא בסופו של דבר יגיע למצב רדום ויתעלף. אלכוהול עלול לדכא רפלקסים כמו הקאה ונשימה. זה אומר שהילדים יכולים להקיא, להיחנק או פשוט להפסיק לנשום. הם עשויים גם להיות בסיכון להרעלת אלכוהול.

לפני שהחגיגות מתחילות, קחו כמה דקות לדבר עם בוגר התיכון שלכם על הסכנות של הרעלת אלכוהול.
אלכוהול מדכא את העצבים השולטים בפעולות לא רצוניות, כמו נשימה ורפלקס ההקאה, המונע חנק. מי ששותה מנה קטלנית של אלכוהול יפסיק בסופו של דבר לנשום. גם אם מישהו שורד מנת יתר של אלכוהול, הוא או היא יכולים לסבול נזק מוחי בלתי הפיך. שתיה מהירה ואגרסיבית (אשר לעתים קרובות היא חלק ממשחק הימור או תעוזה) היא מסוכנת במיוחד, כי הקורבן יכול לשתות מנה קטלנית לפני שאיבד את הכרתו.
ריכוז האלכוהול בדמו של אדם יכול להמשיך לעלות גם כאשר הוא או היא התעלפו. גם לאחר שמישהו מפסיק לשתות, אלכוהול בקיבה ובמעי ממשיך להזין את זרם הדם ומופץ בכל הגוף. מי שנראה כאילו שהוא 'ישן את זה', עלול למעשה להיות בסכנה אמיתית.
סימנים קריטיים של הרעלת אלכוהול כוללים: בלבול, קהות חושים נפשית, תרדמת, או שאי אפשר להעיר את האדם. הקאות, התקפים, נשימה איטית (פחות משמונה נשימות לדקה) או לא סדירה (10 שניות או יותר בין נשימות); היפותרמיה (טמפרטורת גוף נמוכה), צבע עור כחלחל, וחיוורון.

הכירו את אותות הסכנה! אם אתם חושדים שמישהו נמצא בהרעלת אלכוהול, אל תחכו לכך שכל הסימנים הקריטיים יופיעו. אם אתם חושדים במנת יתר באלכוהול, טלפנו מיד 101 לעזרה.

תחשבו על זה!
אם בוגרי התיכון שלכם שותים יותר מדי, זה יכול להסתכם ב'טיול' לחדר המיון, במעצרים או תקיפות מיניות. הם יכולים להציב את עצמם ואת חבריהם בסכנה של ממש. בקשו מהם לשקול את זה: האם זאת המשמעות של "לחגוג"?

דברו עם הבוגרים שלכם
מחקרים מראים כי ההורים עושים את ההבדל. בשיחה עם הבוגר שלכם על אלכוהול את ואתה יכולים למנוע בעיות חמורות בהמשך.

זכרו…
אמרו לבוגרים שלכם לשחק את זה נכון ובטוח בטקס הסיום.

מקור: National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות