שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יריד יינות יקבי בית בשורק

כתב וצילם: ישראל פרקר
את תרבות היין בהתגלמותה מצאנו ביריד יינות יקבי הבית שהיה ביקב שורק.

 01/05/2010
 
 כתב וצילם: ישראל פרקר

כבר כשנסעתי בכביש היורד מהגבעה בדרך למושב טל שחר וראיתי את מספר המכוניות הרב המקיף את יקב שורק והכרם שלידו, הבנתי שאני בדרך לאירוע מוצלח מאוד.
מצאתי את תרבות היין בהתגלמותה ביום שישי שטוף שמש בחצר יקב שורק של ניר שחם, במושב טל שחר. יריד יקבי בית השנתי נערך שם ביוזמת בית הספר ליין שביקב שורק והמגזין יין גורמה ואלכוהול שבבעלות עדי אבישר.

על דוכנים ארוכים בתוך סככה גדולה שהוקמה במקום, הציגו עשרות יקבים קטנים, ביתיים, את היינות שייצרו ובלב כולם הגאווה של כל יצרן יין הגאה בתוצרתו.

היו שם עם יינותיהם נציגי היקבים הבאים:
הר אדר, דני, Chateau d'EM, אודם שני, הרצברג, זאב, א"א, רמאן, כינרתי, מכבים, שלום להט, מבצר עתלית, גתות, יקב סולטן, סיקרא, סולצינר, תובל, ארגוב, צפרירים, שחר, חוטם הכרמל, תדהר, QUATTRO, מי-טל, יינות נחמני, רוג'ום, כרמי זיו, שפילמן, קנתרוס, הסמטה, יינות הנגב, מוטנג, שמלה, יעלים, יורם בורגר אבי אלוש, מאמא.

מאות חובבי יין הגיעו מכל הארץ וגדשו את המקום כשבידי כולם כוסות שמולאו ביין ללא קץ. הם הסתובבו בין הדוכנים, טעמו, שוחחו, החליפו חוויות ונתנו עצות, ובעיקר נהנו. וזה בעצם מה שחשוב בכל העסק היפה הזה.

במקום הייתה אווירה נעימה, רווית אדי יין וספוגה באושר של יצרני יין לא לשם פרנסה, ושל כאלה שאוהבים לטעום יין וליהנות מטעמו ומהאווירה שמסביבו.
רוב המציגים רכשו את השכלתם הבסיסית בייצור יין בבית הספר ליין שבמקום. ניר שחם, בעל היקב ומנהל בית הספר ליין סיפר לי שבין המציגים ישנם גם כאלה שלא למדו לעשות יין בקורס פורמאלי ובכל זאת הם הגיעו עם יינות מצוינים.
אני חייב לציין שבין כל היינות שטעמתי (טעמתי , כמובן חלק קטן מהיינות הרבים שהוצגו במקום) היו יינות טובים יותר וטובים פחות אבל לא מצאתי אפילו יין אחד שאפשר לומר עליו שהיה רע ועל יוצרו להתחיל ללמוד מהתחלה לעשות יין.

אני, כרגיל, הגעתי מצויד במצלמתי הדו שימושית וצילמתי תמונות וגם סרטי וידאו.

למצגת תמונות שצילמתי במקום.

                       
                                                        חלק א

                       
                                                      חלק ב

שיהיה בהצלחה לכל יצרני היין באשר הם.

לחיים, לחיי יינות ישראל !!!

פנל הטעימה של המגזין יין גורמה ואלכוהול טעם את היינות שהוצגו ביריד ונתן להם ציונים