שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

פלנצ'וס עם גריל חברתי

משנה את צורת האירוח של ימים אלה

אורי לפיד
גריל חברתי? יש דבר כזה? מתברר שכן .
הכל התחיל באחת הנסיעות שלנו לארה"ב במסגרת העבודה. יושבים במסעדה, לקראת שעת הסגירה.
בזווית הדלת הפונה למטבח אני קולט גריל, כמוהו עדיין לא ראיתי.
בתור חובב בשר וגריל, אני מתעניין בטרנדים, מבקר בחנויות, קורא חומר. אבל כזה עוד לא ראיתי.
בנימוס ביקשתי מהמלצר להיכנס להציץ למטבח. להפתעתי הוא הסכים.

שם ראיתי אותו – גריל יפהפה, עם גישת 360 מעלות, כולו פלנצ'ת ברזל.
החלטתי במקום שכזה אני רוצה אצלי בבית. הסתבר שהמסעדה הזו מכינה את כל המנות שלה על הפלנצ'ה, כבר 60 שנה.
בהמשך למדתי שהטרנד של "גריל חברתי" (Social BBQ בארה"ב) תופס תאוצה גדולה בכל העולם וקל להבין מדוע.
לא עוד המנגליסט המארח מזיע לבדו בשמש, מכין את הארוחה לכל החברים. לא עוד חבר שעושה טובה ובא לשתות בירה עם המארח שם בפינה. הגריל הופך להיות מרכז האירוח! כולם סביבו.

איך זה קורה?
זה פשוט קורה! הגישה הנוחה, המיקום של הגריל, המזמינות שלו ולא פחות חשוב- העיצוב המושך שלו- האורחים פשוט רוצים להיות לידו. אפילו כשהם הולכים הוא נשאר כרהיט בחצר. לא מכסים אותו.
הגעתי לארץ ורציתי כזה, אבל יותר. רציתי משהו אחר, שהופך את אירוח החברים והמשפחה ואת הכנת האוכל לכיף, לחוויה. רציתי קלות בתפעול, ניקיון ותחזוקה. רציתי בטיחות וניידות וכמובן רצינו אש שבוערת על פחמים או עץ. חיפשתי לחבר אש, חום, אוכל טוב וחברים.

כרגיל,  זה התחיל בחיפוש תמים בגוגל. נשמע פשוט? מסתבר שלא. פשוט לא מצאתי. מה שכן מצאתי היה יקר מאוד ולא נתן לנו מענה מקצועי. החלטתי להרים את הכפפה.
גייסתי שותפים, הוספנו מהנדסים ומעצבים שמתמחים בתחום (מתכות, הולכת חום, עשן ומזון) ויצאנו לדרך מרתקת.
תכננו מוצר שייתן מענה למה שאנחנו צריכים: ריבוע צליה (84 ס"מ) גדול עם פינות שמאפשרות חיתוך נח והכנת מאכלים שדורשים מקום (נתחים גדולים, סלטים חמים, מעורב ירושלמי, מאפים ועוד), "חברתיות" אמיתית- לא סתם קונספט- רצינו לקחת את זה לפרקטיקה. מתקן גריל שכל המשפחה והחברים, כולל הילדים יכולים להסתובב סביבו ללא חשש.

המצאנו את Planchos-Grill ?
את הפלנצ'ה לא המצאנו. היא כאן כבר מאות שנה. צליה בריאה, נקיה, נוחה ואיכותית שמאפשרת עבודה עם מגוון חומרי גלם. אנחנו רק בנינו מסביבה את הקונספט.

מה כל כך מייחד את פלאנצ'וס?

1. מיוצר בישראל – במיוחד בימים אלו – לנו הכי חשוב לציין שאנחנו כחול לבן נטו. מהעיצוב, התכנון, הייצור והמעבדות – הכול כאן בישראל.
2. משטח הצלייה שלנו גדול אך עדיין מאוד אסתטי. 84 ס"ח על 84 ס"מ עם פתח אמצעי לבולי העץ או הפחמים (כל אחד לטעמו).
3. חברתי ובטוח – השקענו בנושא המון זמן ומשאבים. חשבנו על קונספט של בידוד מחום.  אתההשראה שאבנו מכוסות של אספרסו עם דופן כפולה, אם זה עובד על קפה למה לא על גריל, החלטנו לבודד את תא הבעירה בידוד טרמי מוחלט ל-1500 מעלות.
אם כבר כל החום נשאר אז למה לא לעצב אותו במראה כפרי, שילוב מושלם בין שני חומרי גלם- עץ גושני וחי ופלדה חזקה ועוצמתית- שילוב גברי שיוצר איזון אטרקטיבי ומזמין בין שני חומרים מנוגדים ועיצוב עכשווי של רהיט לגינה.
עץ הלבנה נבחר בקפידה כך שיתאים לצרכים של הגריל. ובאמת בשטח מי שרואה אותו אומר "כזה אני רוצה. כזה אין לי."
4. אפשרנו ללקוחות שלנו, שרוצים לשלב רבע ממשטח הבעירה כרשת, לבחור זאת כאופציה וכמובן הוספנו רשת לבישול ארוך, מוגבהת מעל שטח הבעירה.
5. קלות תפעול? הכי קללל ! קיימת גירה לפינוי אפר. גלגלים סופר עמידים, כיסוי נגד מים ושמש, משטחים חלקים, אחידים עם קימורים ייחודיים לצורך ניקיון קל של משטח הצלייה.

והלקוחות?
הם מתמוגגים. השילוב של המראה הכפרי, משטח הצלייה הענק, המראה האטרקטיבי, הצלייה הבריאה והיכולת להסעיד 20 איש במקביל ללא בעיה, עושים את ההבדל.
שיתף אותנו אחד הלקוחות: "האירוח שלי כבר לא יהיה אותו דבר. הגריל הפך להיות חלק מהחוויה, אפילו לילדים ולא עוד "תחליף כיריים" בפינת החצר".
אני מזמין אתכם לדבר איתנו, להתייעץ עם הממליצים שלנו.

יש המון מתקני גריל. כזה – אין!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות