שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

קדם של יקב אלונה

כתב וצילם: ישראל פרקר
יקב אלונה חונך יינות חדשים וזאת הזדמנות לשמוע על יקב הבוטיק מגבעת נילי ועל יינותיו.

20/03/2010 

 כתב וצילם: ישראל פרקר

עשרות חברים וחובבי יין גדשו את מדשאת בית משפחת פרופ' רבאו בהרצליה כשבידם כוסות עם יינות יקב אלונה החדשים שנחנכו לאחרונה.צילם ישראל פרקר
הייתה זאת גם הזדמנות טובה עבורנו להיפגש עם יוצרי היין ובני משפחותיהם

על יקב אלונה ויינותיו שמענו ממיכל, בתו של פרופ' רבאו וגם מפי יוצרי היין כפי שניתן לצפות בהמשך בסרט הווידאו שצילמתי באירוע הטעימה:

יקב אלונה הוקם בשנת 2001 ע"י משפחות אזולאי ורבאו במושב גבעת נילי. חזון המשפחות היה ייצור יין איכותי בעל מאפיינים אזוריים. פרופ' רבאו הכירורג הידוע עוזב מדי סוף שבוע את עבודתו בבית החולים איכילוב ומצטרף לאלי אזולאי (לשעבר יו"ר המועצה האזורית אלונה במשל כ20 שנה ) לעשיית היין ביקבם המשותף שבגבעת נילי. מסייעים לשניים גם נשותיהם, דר" אילנה רבאו ופאני אזולאי, ובני משפחה נוספים.

יקב אלונה זכה בתואר "יקב הבוטיק הישראלי הקטן הטוב ביותר" בתחרות היין הבינלאומית "טרה וינו" בשנת 2007.

היקב מייצר כ 9,000 בקבוקים בשנה, כאשר כל הענבים של יינות היקב מגיעים מכרמים בבעלות היקב ובכך מובטחת השליטה על הגידול, טיפוח והבחירה של זני הענבים. בבציר נבחרים הענבים הטובים ביותר וביחד עם תהליך ייצור קפדני אך יצירתי.

שאיפת אנשי היקב לייצר את היין הטוב ביותר שניתן לייצר מענבי המקום, שיהיה יין בעל אפיון אזורי וייחודי. כמות הייצור הקטנה של היקב מאפשרת לעושי היין שליטה ובקרה מלאה על איכות היין.
הכרם שבבעלות היקב, נטוע במושב גבעת נילי ומטופל בהדברה משולבת ומדושן בזבל אורגני בלבד.

זני הענבים המשמשים את היקב בייצור הם מרלו , קברנה סוביניון וקריניאן ובשנה הבאה יכנסו לייצור ביקב גם ענבי הזנים שירז וקברנה פראנק.
הכרמים נטועים בגובה של כ-160 מטר ונהנים מרוחות מאווררות ומצננות העולות מן הים דרך נחל התנינים. האדמה הפורייה מניבה תוצרת רבה ועל מנת לשמור על איכות גבוהה של הענבים מדללים את היבול לרמה שבין 700 ל- 850 קילו ענבים לדונם. בעקבות זה מתקבלים ענבים בעלי בשלות סוכר (אלכוהול) טובה, בשלות טעמים מצוינת ובעיקר איזון מעולה שהופך את היינות לאיכותיים.

על היינות החדשים והיקב מספרים פרופ' מיכה רבאו ואלי אזולאי

יינות היקב שנחנכו לאחרונה

רוזה 2009 (1000 בקבוקים)
יין הרוזה עשוי מענבי מרלו שנבצרו מכרם יחידני ומתאפיינים בחמיצות טבעית גבוהה המעניקה ליין רעננות מענגת. מומלץ להונות ממנו בימי הקיץ החמים.

מרלו 2008 (4000 בקבוקים)
יין המרלו נבצר מכרם יחידני אשר ניטע במושב גבעת נילי בשנת 1996 ומטופל בהדברה משולבת ומדושן בזבל אורגני בלבד.
היין יושן בחביות עץ אלון צרפתיות/אמריקאיות במשך שנים עשר חודשים. על מנת לשמר את תכונותיו ומורכבותו בוקבק היין ללא תהליכי הצללה לאחר סינון גס בלבד ועל כן עשוי לפתח משקע טבעי במהלך התיישנותו בבקבוק.

קברנה סוביניון 2008 (3000 בקבוקים)
יין הקברנה סוביניון נבצר מכרם יחידני בבעלות היקב אשר נטוע במושב גבעת נילי ומטופל בהדברה משולבת ומדושן בזבל אורגני בלבד.
היין יושן בחביות עץ אלון צרפתיות/אמריקאיות במשך שנים עשר חודשים. היין בוקבק ללא תהליכי הצללה לאחר סינון גס בלבד.

יין קדם 2008 (1000 בקבוקים)
יין קדם הוא הבלנד המיוחד של יקב אלונה לשנת הבציר 2008. הוא עשוי מ 33.3% ענבי מרלו, 33.3% ענבי קברנה סוביניון 33.3% ענבי קריניאן שעברו תהליך יישון ייחודי.
היין יושן בחביות עץ אלון צרפתיות/אמריקאיות במשך שנים עשרה חודשים ובוקבק ללא תהליכי הצללה לאחר סינון גס בלבד.

טעמנו את היינות והגענו למסקנה שהיין המורכב והעמוק ביותר עם מירב טעמים פירותיים וטעם שייורי ארוך בפה היה הקדם שאותו ניתן לכנות – יין הדגל של היקב.

לחיים, לחיי יינות ישראל.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות