שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

השקה כפולה מכרם אורגני אודם

יקבי רמת הגולן ממשיכים את הצלחת הכרם האורגני באודם וחונכים שני יינות חדשים מכרם יחיד

השקה כפולה מכרם אורגני אודם

יקבי רמת הגולן ממשיכים את הצלחת הכרם האורגני באודם וחונכים שני יינות חדשים מכרם יחידצילם ישראל פרקר

ירדן מרלו כרם אורגני אודם 2006 וירדן שרדונה כרם אורגני אודם 2008

עם תחילת התפתחות תחום החקלאות האורגנית בעולם ועליית המודעות לשימור הטבע וחיים בסביבה בריאה יותר, הסבו יקבי רמת הגולן, כבר בשנת 1998, את כרם אודם לשיטת גידול אורגנית. 

ויקטור שונפלד, היינן הראשי של יקבי רמת הגולן: "שיטת גידול הכרם האורגני מביאה לידי ביטוי באופן המיטבי את הטרואר הייחודי של כרם אודם, שהיה הראשון ביקב לאימוץ שיטת החקלאות האורגנית, ומשפיעה על איכות היין וייחודו. בעקבות הניסיון האורגני המוצלח בכרם זה, ולאחר לימוד מעמיק של הנושא, יישמנו חלק משיטות הגידול גם בכרמים נוספים של היקב ברחבי רמת הגולן. בכרם אורגני, דוגמת כרם אודם, הגפן והיין בעקבותיו מבטאים את הקרקע ותנאי האזור הייחודים, באופן עוצמתי ויוצא דופן. ".
כרם אורגני 'אודם' הסתמן כהצלחה במהלך שנות לימוד ויישום שיטת הגידול האורגנית בו, ובשנת 2002 נחנך היין האורגני הראשון של היקב, שהיה ליין כרם יחיד הראשון שיצא לשוק ירדן שרדונה כרם אורגני. מאז, מידי שנה, משווק היקב יין שרדונה מכרם זה.

ענת לוי, מנכ"לית יקבי רמת הגולן: "כיקב הפרימיום הישראלי המוביל, אנו ביקבי רמת הגולן אמונים כל העת על יצירת יינות ייחודיים, המשלבים מצד אחד את האדם והאדמה הטרואר והכורמים, הייחודיים לגולן ומאידך את ערך החדשנות וסטנדרט היצור הבינלאומי הגבוה ביותר. אנו גאים, בכל פעם מחדש, להוסיף נדבך נוסף בהתפתחות תרבות היין בארץ ויינות כרם יחיד החדשים שהופקו מהכרם האורגני שבאודם, אכן מציגים איכויות נדירות לצד היותם משקפים נאמנה את תמצית הפילוסופיה, היצירה והחזון של יקבי רמת הגולן: "כבוד ואהבה לאדם, לאדמה ולסביבה בה אנו פועלים ויוצרים".

שלמה צדוק, מנהל המחלקה לגידול יין ביקבי רמת הגולן: "אחרי כשלון הכרם האורגני באורטל, החליט היקב ללכת על שטח גדול, להסתייע ביועץ בינלאומי מחו"ל, ולהתבסס על כורם מקצועי (צדוק) ."
היקב חבר לאלן יורק מארה"ב, ולז'אק רוסו הידוע בתחום האורגני בצרפת. השניים הגיעו לביקור בארץ ואנשי היקב נסעו אליהם כדי ללמוד את תורתם. בעקבות הלימודים של הנושא החדש , היקב נטע כרם בשטח 120 דונם – 65 דונם שרדונה ו- 55 דונם מרלו.

היום יש ליקבי רמת הגולן 370 דונם כרמים אורגניים – השטח הגדול ביותר בין יקבי ארצנו.

ירדן מרלו כרם אורגני אודם 2006 יצא במהדורה מוגבלת וממוספרת של כ-15,000 בקבוקים בלבד. ניתן לרכוש בחנויות היין המובחרות, במספר תפריטי יין במסעדות יוקרה ובחנות היקב ברמת הגולן. מחירו המומלץ לצרכן 139 ₪.

ירדן שרדונה כרם אורגני אודם 2008 יצא במהדורה מוגבלת של 27,000 בקבוקים בלבד. ניתן לרכוש בחנויות היין המובחרות, במספר תפריטי יין במסעדות יוקרה ובחנות היקב ברמת הגולן.
מחירו המומלץ לצרכן 76 ₪.

 

עוד מידע על היינות החדשים

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות