הטבות התו הירוק למתחסנים, מחלימים, נבדקי PCR

26/01/2021
בדיקות מהירות לקראת פתיחת התרבות, הספורט, הקניונים ובתי המלון המשך »

מידע מיח"צ:

לצד מבצע החיסונים, בצל הירידה האיטית בתחלואה והמוטציות החדשות, מדינת ישראל נערכת להפעלת התו הירוק (הדרכון הירוק) אשר יחול על מתחסנים, מחלימים, נבדקי PCR ובדיקות מהירות בכפוף לפתיחת המשק.

לקראת הפעלת התו הירוק, בסופיה ישראל כבר החלו בהיערכות להקמת מתחמים עירוניים לבדיקות מהירות ברחבי הארץ, עם תשובה תוך 15 דקות, בדיוק כמו באיים הירוקים באילת וים המלח, ללא תלות במעבדה.

במטרה לפעול לפתיחה הדרגתית של ענפי המשק בתחום התרבות, המסחר ויתר השירותים ישמש התו הירוק, למתחסנים, מחלימים, נבדקי PCR ובדיקות סופיה מהירות, כתו מעבר למופעי תרבות אירועי ספורט וכן למוזיאונים.

יתכן גם שהתו הירוק יכלול את פתיחת הקניונים, המלונות, חדרי הכושר, המסעדות, בתי הקפה ובריכות השחייה. בנוסף ביוזמת ח"כ יעקב אשר, יו"ר ועדת החוקה, יתנהל גם דיון לפתיחת בתי הכנסת על פי המתווה.

על סמך הניסיון שנצבר בביצוע נוהלי עבודה בהם נבדקו בהצלחה עד היום מעל 200,000 אלף ישראלים באמצעות הטכנולוגיה הניידת של סופיה (Sofia) הפועלת באישור ה – FDA והמעבדה לנגיפים במשרד הבריאות, הפכו תרשימי הזרימה לפרוטוקול בשימוש משרד הבריאות. הבדיקות המיידיות נערכו בתחנות הבדיקה ביטבתה, בשדה התעופה רמון ובים המלח וכן בבתי אבות, דיור מוגן, בפיקוד העורף, במשטרה ובקופות החולים באמצעות כ – 300 מכשירי בדיקה ניידים שרכש משרד הבריאות.

צילום – סופיה ישראל בדיקות מידיות ומתחמי בידוק עירוני מהיר

סופיה היא פריצת דרך טכנולוגית שפותחה על ידי חברת קווידל (Quidel) האמריקאית, בעזרתה ניתן לבדוק כ – 40 איש בשעה. הבדיקה מבוססת אנטיגן המזהה בתוך 15 דקות את נגיף הקורונה וגם את הזנים החדשים, הווריאנט מברזיל, המוטציה הבריטית, הדרום אפריקאית, הווריאנט מלוס אנג'לס והמוטציה הצפויה בישראל על פי תחזית אמ"ן.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *