מוזמנים לתמוך בחקלאי ישראל

20/01/2021
בט"ו בשבט צורכים פירות טריים מהארץ! המשך »

מידע מיח"צ:
אכילת פירות יבשים בט"ו בשבט הינה חלק ממסורת היסטורית שהתקבעה בשל מחסור בפירות טריים בקהילות הגולה באירופה בתקופת החורף.  כיום, כאשר קיימת צריכה קבועה של תוצרת חקלאית זמינה מפירות טריים תוצרת הארץ, אין צורך להיתלות במסורת הישנה של פירות מיובשים ופחות בריאים.

השווקים מלאים בשפע של פירות תוצרת ישראל, טריים, טעימים, מזנים שונים, שהינם בעלי ערך תזונתי גבוה במיוחד.
הפירות  הטריים כוללים: סיבים תזונתיים, ויטמינים, נוגדי חמצון ומינרלים המסייעים לשמור על הבריאות ולמנוע התפתחות מחלות כרוניות שונות.
הפירות היבשים מאבדים חלק מהערכים התזונתיים בתהליך התעשייתי של הייבוש, במהלכו נהרס הוויטמין C ורמת הגלוקוז אינה מצטמצמת, לכן הפירות היבשים עתירי קלוריות ביחס למשקלם, פי 5-7 מכמות הקלוריות בפירות טריים.
למשל: המשמש המיובש מכיל כ- 238 קלוריות ל- 100 גרם, לעומת המשמש הטרי המכיל 48 קלוריות בלבד ל- 100 גרם.

ירון בלחסן, מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות בישראל: "זה הזמן, דווקא בט"ו בשבט, להביע את נאמנותנו לחקלאי ישראל ולמגדלי הפירות, העמלים כל השנה שיהיו לנו פירות טריים ובריאים על המדף.
בשנה האחרונה הבינו הצרכנים ומקבלי ההחלטות, כי יש להגן על החקלאות הישראלית המהווה את רשת ביטחון ייצור המזון העצמאי בארץ.
בחג האדמה אני קורא לציבור להצדיע לחקלאים בישראל ולרכוש פירות טריים אשר ניתן להשיג גם באמצעות שיווק ישיר, יעיל ונוח ישירות מהחקלאים ובכך לעודד את החקלאות הישראלית שנפגעה קשות עם תחילת משבר הקורונה" .
בלחסן: "רוב הפירות היבשים המיובאים אינם אורגניים, כך שבנוסף לריסוס ולעיתים אף ריסוס המוזרק ישירות לעץ, הפירות היבשים המיובאים עוברים תהליך תעשייתי של צריבה בגופרית או בכימיקלים אחרים, בהם: פרפין, מתיל, ברומיד ועוד וכן צבעי מאכל, כך שהם אמנם יפים לעין, אך אכילתם מזיקה לבריאות".

ישראל מייבאת פירות יבשים ואגוזים טריים בסכום של כ-900 מיליון שקלים, ממוצע בשנה (על פי נתוני הלמ"ס-הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה), בזמן שענף הפירות הטריים בישראל צמח בשנים האחרונות ומשקלו בסך התפוקה החקלאית הוא הגבוה ביותר ועומד על 23% מכלל התוצרים, בהיקף של 7 מיליארד שקלים. זו עלייה של מעל מיליארד שקלים בתוך חמש שנים.

בחג ט"ו בשבט (27.1.2021) תתקיים ועידת ארגון מגדלי הפירות 2021, בזום, בהשתתפות שר החקלאות אלון שוסטר, ראשי ענף החקלאות, מנהיגי ההתיישבות העובדת, ראשי הארגונים החקלאיים, חקלאים ועוד. הועידה תעסוק בנושאים הקריטיים הנמצאים בראש סדר היום של ענף הפירות בישראל וכן תציג חדשנות בתחום ענף הפירות.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *