נפתח "הראב בורגר גלילי" החדש

18/01/2021
באזור התעשייה הצפוני בקריית שמונה המשך »

מידע מיח"צ:
כשטועמים המבורגר עשוי כהלכה, כזה שנטחן מבשר טרי ומתובל במלח ופלפל בלבד או בתוספות איכותיות – זוהי ממש חגיגה.
עם תחילתו של הסגר השלישי פתחו השף רוסלן סולטנוביץ והשותף שלו, אלון דויטש, רפתן מבית הלל, את "הראב בורגר גלילי" החדש שלהם באזור התעשייה הצפוני בקריית שמונה ומאז הטלפון לא מפסיק לצלצל מיישובי הגליל העליון.

שף רוסלן עשה דרך ארוכה בתחומו, דרך המסעדה של השף העולמי גורדון רמזי בניו יורק, עד שהחליט לפתוח מסעדה משלו, דווקא בימי הקורונה, דווקא בקריית שמונה ודווקא על טהרת ההמבורגרים.
שף סולטנוביץ: "היום המבורגר זה המאכל הלאומי שעקף את השווארמה ואת הפלאפל. היום בנאדם מחפש את הביס המושלם, משהו שימלא אותו וגם ייראה טוב. ההמבורגר שלנו עשוי מבשר טחון מחמישה חלקים שונים של הפרה, לא משאריות. אני מגיע למפעל הבשר וממיין לבד. החלטנו לפתוח עסק בצפון, בגליל העליון, גם מקטע של ציונות. אני חושב שאנשים בצפון יודעים לאכול בשר הרבה יותר טוב מאשר במרכז, הם גדלו על פרות או שלאבא שלהם היה משק."
ההמבורגר עושה קאמבק אחרי שנמכר ברשתות. במקומות שונים צצות מזללות ודיינרים שמחזירים את ההמבורגר למרכז הלחמנייה.
לפי הכמויות שנאכלות ונמכרות אצלנו, היה אפשר לחשוב שההמבורגר הוא המאכל הלאומי של מדינת ישראל. אין עיר בישראל שאי אפשר למצוא בה את הלחמנייה והקציצה המוכרות וכמעט כל בית קפה, בר או מסעדה.  מי לא אוהב המבורגר טוב עם קצת צ'יפס פריך בצד ותוספות. בגליל, לעומת שאר הארץ, ניתן לספור על יד אחת את המסעדות הטובות של המבורגרים.

מספר חבר: "הגענו ל"ראב" כדי להזמין בעמידה את ההמבורגר הגלילי. זו הייתה חוויה גדולה. זללנו ברכב בשל מגבלות הקורונה. מיד כשסיימנו שלחתי תמונות והמלצה חמה בקבוצת הוואטסאפ של החברים והחברות מהעבודה וכבר כמה אנשים הודו לי על כך לאחר שהזמינו משלוח הביתה עם תוספות מדהימות. המנה כללה: המבורגר בלחמנייה תוצרת הבית, שתייה, צ'יפס, בטטה/תפו"א, חלת בצל לבחירה או סלט אלון, עם רטבים תוצרת הבית , מיונז, רוטב בר בקיו.  תוספת אחת מעל ההמבורגר היתה על חשבון הבית".
אם אתם באזור תדאגו לעצמכם לחוויה ב"ראב", באזור התעשייה הצפוני בקריית שמונה, ליד פאב האנשו.

הזמנות למשלוחים- בטלפון 04-8111368
"ראב" בורגר גלילי פתוח מ 12:00 עד 24:00

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *