שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יינות ישראלים חדשים יחנכו בתערוכת היין הבינלאומית

עשרות יינות ישראלים חדשים יוצגו לראשונה בתערוכת היין הבינלאומית ISRAWINEXPO 2010

ערן עוז – מאיש הענבים

מועד תערוכת היין הבינלאומית ישרויינאקספו 2010 מתקרב. בין התאריכים 9 – 11 בפברואר 2010 שוב יתמלא מרכז הירידים והקונגרסים בת"א בחובבי יין רבים ובאנשי מקצוע מעולם היין.
אלפי בקבוקי יין יימזגו לכוסות בשלושה ימים של עונג לחיך.
יקבים רבים יציגו יינותיהם בתערוכה ובניהם יקבי כרמל, יקבי רמת הגולן, יקב הרי גליל, יקבי בנימינה, יקבי ברקן, יקבי רקנאטי, יקב תשבי, יקב דלתון, יקב טפרברג 1870, יקב ויתקין, יקב טוליפ, יקב צ'ילאג, יקב אדיר, יקב צרעה, יקב אלכסנדר, יקב גבעות, יקב ססלוב, יקב שילה, יקב אבידן, יקב ציון ועוד

יומה הראשון של התערוכה, ה-9 בפברואר, יוקדש לאנשי תעשיית היין. ביום זה, יתקיים אירוע הפתיחה ל –ISRAWINEXPO המציע מפגש בינלאומי של תעשיית היין, יצרנים, יבואנים, קניינים מישראל ומחו"ל, עיתונאים, משקיעים, אנשי רכש ועוד.

ביומיים הבאים, 11-10 בפברואר, תפתח התערוכה את שעריה לקהל הרחב ולאוהבי היין. בימים אלה יוכלו המבקרים להשתתף בפעילויות שונות, לטעום ממיטב היינות מישראל ומהעולם ולהיחשף לחידושים בתחום היין.
בתערוכה תהייה גם שדירת גורמה ובה מוצרים ממיטב תוצרת הארץ, שמני זית של גשור, מוצרי הזיתים של LIVEO, מסיק ואוליה, יבואני קפה ובניהם קופי טים, גבינות מהמחלבות אדיר, משק יעקבס, גבינות באשר, הליקרים של ענת ועוד.

בימים אלה יתקיימו שתי סדנאות בתשלום לקהל הרחב:
סדנת מבוא לעולם היין, תתקיים ביום ד' 10.2.10 בשעה . זאת סדנה בת שעתיים המעניקה ארגז כלים שימושי לטעימת יין ולהכרת התחום.
סדנה נוספת, תתקיים ביום ה' 11.2.10 בשעה 18:00, זהו מפגש המציע טעימה על ציר הזמן, ובו טעימת יינות אדומים על ציר הזמן מבצירים שונים בהנחיית ייננים בכירים מהארץ, היינן הראשי יקבי רקנאטי גיל שצברג, ייננית יקבי ברקן עירית שנק בוקסר ויינן יקבי בנימינה אסף פז. הסדנה תהייה חוויה מרתקת למעוניינים להעמיק ולהעשיר את הידע בעולם היין.

התערוכה מאורגנת ע"י מרכז הירידים והקונגרסים בשיתוף עם מגזין "יין, גורמה ואלכוהול", "איש הענבים" והמכון הישראלי לייצוא ולשת"פ בינלאומי ובחסות משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה.

כרטיס הכניסה לתערוכה יעלה 60 ₪ ויכלול 10 קופוני טעימת יינות, ניתן לרכוש מראש כרטיס במחיר מיוחד של 49 ₪ באתר התערוכה.
למידע נוסף ולהרשמה: israwinexpo.fairs.co.il

 
לאחרונה התכנסו מספר כתבי יין לערב טעימת מספר יינות חדשים שיוצגו לראשונה בתערוכה. את הטעימה הנחה ערן עוז מאיש הענבים. איש הענבים הוא אחד מיוזמי התערוכה והיועץ המקצועי שלה.

יקב רימון – Refreshing יין רימונים מבעבע קלות
אל סדרת היינות עטורי השבחים של יקב רימון מצטרף גם יין הרימונים המבעבע – Refreshing.
יין רימונים מבעבע קלות ומכיל 16% אלכוהול, מתאפיין בגוון ורדרד של שקיעה ונותן בקרירותו קונטרסט מרשים לתחילת ימי החורף…
היין על טהרת הרימון הוא פיתוח ייחודי של יקב הבוטיק "יקב רימון" מכרם בן זמרה ונחנך לראשונה החודש בישראל ארה"ב אירופה ויפן.המלצת ההגשה של יינן היקב היא ללגום כוס של יין ריפרשינג בליווי שתי קוביות קרח.
מחיר: 59 ₪.

יקבי רקנאטי – יסמין לבן 2009
ביקבי רקנאטי מייצרים יינות איכותיים בארבע סדרות שונות:
יסמין – בסדרה זו שני יינות, יסמין אדום ויסמין לבן – יינות לא זניים אשר לא שהו בחביות.
רקנאטי – בסדרה זו יינות זניים איכותיים, כגון – קברנה סוביניון, מרלו, פטיט סירה, שרדונה, סוביניון בלאן, ברברה ועוד, המיושנים בעץ אלון. הסדרה מצטיינת במתן תמורה גבוהה למחיר.
רקנאטי רזרב – היינות בסדרה זו מיושנים בחביות עץ אלון תקופה ארוכה. הפילוסופיה הייננית העומדת מאחורי יינות אלו מכוונת ליצירת יין "מזרח תיכוני" המייצג נאמנה את אזורי הגידול של הענבים.
בקצה הפרימדה נמצא היין רקנאטי ספיישל רזרב, יין שמייצג את המיטב בענבים האדומים שבוצר היקב בכל שנה נתונה. השנה, 2010, שנת העשור ליקב, יושק לראשונה גם יין רקנאטי ספיישל רזרב לבן.
יסמין לבן 2009 נעשה משילוב של ענבי סוביניון בלאן עם מעט ענבי אמרלד ריזלינג שנבצרו בכרמי היקב בבנימינה ובעמק יזרעאל. היין מרענן מאוד ולו ארומה של פירות לבנים,פרי טרופי ואניס.
יסמין לבן מומלץ כאפריטיף או בשילוב עם מנות עוף, דג, סלטים, ומאכלים איטלקיים. יש לקרר היטב לפני השתייה ולאחסן בשכיבה במקום קריר ואפל.
מחיר: 39 ₪

יקבי ברקן – שיראז, ברקן רזרב 2006 Shiraz Barkan Reserve
יין זה עשוי מענבי שיראז שהבשילו בכרם בהרי ירושלים, על יד קיבוץ קריית ענבים.
אופי הקרקע מכתיב לכרם יבולים נמוכים באופן טבעי. התוצאה היא אשכולות שחורים ומרוכזים של ענבי שיראז מלאי טעם. אל ענבי השיראז מקריית ענבים נוספו גם ענבי שיראז מכרם חולדה, בקרבת היקב, בו מצאנו חלקה מסוימת שהבריקה בפרי בשל, עשיר ומרוכז להפליא.

תהליך יצירת היין היה מסורתי במכוון, על מנת לעמוד על הפוטנציאל המלא של הענבים ויכולתם להפך ליין שיעמוד בציפיותינו. התסיסה, שהתרחשה במיכלים סטטיים קלאסיים, התבצעה בסיוע זני שמרים, העוזרים למיצוי מיטבי של המרכיבים הטבעיים של צבע וארומה ולמיצוי מרכיבי מרקם, התורמים לרכות ומלאות היין. היין שהה על קליפותיו במשך ארבעה שבועות.

הענבים הבשלים מכרם חולדה מספקים במקרה זה את אותו פרי שחור וחם שביין. לאחר השריה בת שבועיים הגיע מאפיין זה לשיאו. התוצאה הייתה יין שחור ודחוס באופן יוצא מן הכלל. בעוד שלרוב יינות שיראז מחולדה משמשים כבסיס ליין שיראז קלאסיק, יין זה כה הרשים עד שמייד תויג כמרכיב עתידי ביין הרזרב. בטעימות שקיימנו מייד לאחר הבציר התחוור לנו שבמקרה זה השיראזים מראש ההר ומרגליו הם "זוג משמים". השיראז ההררי אצילי, מובנה ועשיר אך אולי מעט קשוח, באופן שדומה ליינות סירה מצפון עמק הרון שבצרפת. היין מחולדה עשיר, כבד ומרוכז, מזכיר מעט יינות שיראז אוסטרליים. עקב החיבור והסינרגיה בין השניים, חרגנו ממנהגנו הרגיל ליישן כל יין בנפרד – ושני היינות אוחדו ונכנסו ליישון בחביות. יין השפלה מהווה 15% מהיין הסופי.

היישון בחביות אלון מתבצע כמובן במרתף החביות מבוקר הטמפרטורה והלחות ביקב ברקן בחולדה. מתוך כוונה "לתת ליין לדבר" ולהשיג ביטוי אמיתי ומקורי ככל הניתן של הזן ומקום גידולו, בחרנו במגוון חביות ממקורות שונים. חציין של החביות היו חדשות, ויתרתן משימוש שני ושלישי. מאותה כוונה, של הימנעות ממיסוך הפרי המקורי של היין,בחרנו לסיים את תקופת היישון בחביות לאחר 14 חודשים. לאחר תקופת ייצוב קצרצרה במיכל, היין בוקבק לאחר תהליכי זיכוך וסינון מינימאליים.

התוצאה הסופית היא יין המבסס את מעמדו של השיראז כאחת מאבני החן הבולטות של סדרת "רזרב" הוותיקה של יקבי ברקן. ליין גוון אדום-סגול עמוק וצעיר. באף ארומות אופייניות לשיראז כגון פרי שחור מתובל, דובדבן אדום ופלפל שחור, עם רמזים לסיגליות; כל אלו משולבים היטב בנגיעות אלגנטיות של וניל ועץ ארז אשר תרמו חביות האלון.

בחיך, היין פורש שלל טעמים עזים של פרי שחור ואדום מתובל וחריף מעט, עטוי בטאנינים רכים אך מוצקים. לפרי ליבה מתקתקה ומענגת אך הוא רחוק מריבתיות, ונוספת לו לווית-חן מינראלית, כמו גם חמיצות עדינה המחדדת את הטעמים. זהו יין מרוכז ומהודק, בעל רובדי טעם ומורכבות הדורשים מעט סבלנות והעמקה כדי לעמוד על טיבו. היין מוכן לשתייה כעת, אם כי רצוי בשלב זה למזוג אותו לדקנטר כשלוש שעות בטרם יוגש. יישון של מספר שנים בתנאים נאותים יאפשר ליין להתרכך ויוסיף למורכבותו.

 100% שיראז
כרם: קריית ענבים (הרי ירושלים), חולדה (שפלת יהודה)
יישון: 14 חודש, 70% אלון צרפתי, 30% אלון אמריקאי;( כ-50% מהחביות חדשות)
כהל בנפח על גבי התווית : 14%
כהל בנפח בפועל: 13.9%*
משקל סגולי: 993
pH: 3.59
חמיצות כללית: 6.07 גרם לליטר
מחיר: 70 ₪

יקב טוליפ – סירה רזרב Syrah Reserve 2007
היין קיבל הכרה הן בישראל והן מחוצה לה כיין בעל איכויות יוצאות דופן.
סירה רזרב 2007 של יקב טוליפ מיוצר מענבי סירה איכותיים מהכרם הצפוני שבכפר יובל ליד מטולה, והוא יין בסגנון צרפתי, עוצמתי ומרגש שיושן תקופה ארוכה בחביות. לבלנד הסופי בחר היינן להוסיף השנה 10% קברנה סוביניון.
הענבים נבצרו בבציר ידני סלקטיבי ואיכותי, והענבים הובלו בקירור ליקב. עם הגעת הענבים ליקב הם רוסקו וקוררו ל-°14 לביצוע השריה קרה למשך 3 ימים. במהלך ההשריה מתרחשת פעילות אנזימתית העוזרת למצות חומרי ארומה וצבע. בתום ההשריה הותסס התירוש בעזרת שמרים אשר הותאמו במיוחד למיצוי ארומות האופייניות לזן הסירה. בתום התסיסה הופרד הנוזל החופשי (Free Run) מהיין הסחוט כדי למנוע מרירות ביין.
היין התיישן 16 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי (90%) ואמריקאי (10%) לקבלת עושר טעמי עץ ותבלינים. לפני הביקבוק עבר היין סינון גס בלבד לשימור טעמיו.
זהו יין מרשים בעל צבע סגול- בורדו עמוק וצפוף האופייני לזן זה, ארומות בולטות של פירות שחורים, טעמי וניל וקרמל, עפיצות בשלה ורכה והוא בעל סיומת ארוכה ונעימה.
זהו יין עוצמתי ולכן ילווה בצורה מושלמת מנות כגון גבינות עשירות ובשרים צלויים. אחוז אלכוהול 15.0%, תאריך בציר :3.9.07, תאריך בקבוק: 4.3.09,
מחיר: 95 ₪

יקב דלתון – זינפנדל 2007

היין מיוצר מענבים מזן זינפאנדל מכרם ספסופה שלמרגלות הר מירון. הענבים נבצרו בשבוע השני של חודש ספטמבר ברמת הבשלה גבוהה. היין הותסס על קליפותיו במשך 8 ימים ולאחר מכן נסחט וסיים תסיסה במיכל נירוסטה. עם תום התסיסה עבר היין תקופת התיישנות של שנה בחביות עץ אמריקאי חדשות.השהות בחבית הוסיפה ליין ניחוחות מעושנים ווניל.

היין מתאפיין בצבע סגול כהה, כמעט שחור. צבע זה נובע מרמת ההבשלה הגבוהה בה נבצרו הענבים ומהצטמקויות של חלק מהם הגורמות לריכוז הצבע, הטעמים והניחוחות.

זהו יין בעל משקל גוף כבד וטאנינים מוצקים. על האף מורגשים ניחוחות של שזיפים, פטל, קינמון ווניל.
בפה מורגשת תחושת מתיקות הפרי ומרקם קטיפתי.

היין מתאים להגשה עם מנות עשירות טעמים. בגלל עוצמת הטעמים שלו הוא יכול להתמודד יפה עם מנות מתובלות היטב, כגון סטייק פילה מפולפל.
מומלץ להגשה בטמפרטורה של 16-18 מעלות.

אנליזה:
אלכוהול: 15%
PH : 3.50
חומצה כללית: 6.0
מחיר מומלץ לצרכן: 120 ₪


יקב טפרברג 1870- קברנה סוביניון רזרב 2007

היין עשוי מ-100% ענבי קברנה סוביניון. היין בעל צבע אדום עמוק, באף עולות ארומות עשירות של פירות יער שחורים, דובדבנים, שוקולד ועץ אלון אלגנטי. בפה היין מאוזן, עגול, עשיר מאוד ובעל מבנה מלא עוצמתי, הטאנינים רכים ומוצקים והסיומת ארוכה וחלקה.
ענבי הקברנה סוביניון נבצרו משלושה כרמים ייחודיים ונבחרים הגדלים בטופוגרפיה ובאקלים הררי. הכרם הראשון נמצא בשלוחת נחל בהרי יהודה המתנקז לנחל האלה, השני נמצא בגליל העליון והשלישי ברום הרי השומרון.

כרמים אלו מתאפיינים בגבהים מעל 650 מטר מעל פני הים , בתנאי אקלים הרריים , בעוצמת צימוח מתונה ובהבדלים משמעותיים בין טמפרטורת יום ממוצעת לטמפרטורת לילה קרירה הגורמת לאיכות ענבים ייחודית הבאה לביטוי בריכוז גבוה של טעמים וארומות.
ענבי הקברנה סוביניון נבצרו מכל כרם בנפרד בזמן ההבשלה האופטימאלית של הענבים . בשעות הבוקר, הגיעו הענבים ליקב לאחר שנבצרו באופן ידני וסלקטיבי .לאחר ריסוק עדין הועברו ענבי הקברנה סוביניון למיכל נירוסטה מקורר למשך יומיים להשריה קרה לפני תחילת התסיסה האלכוהולית . עם סיום ה- cold soaking העלנו את הטמפרטורה, הוספו השמרים והחלה התסיסה האלכוהולית של ענבי הקברנה סוביניון בטמפרטורה של 28 מעלות תוך הפעלת משטרי המטרה שונים לצורך מצוי טעמים, ארומות וצבע מזגי הענבים. בסיום התסיסה האלכוהולית היין עבר השרייה על הקליפות למשך שמונה ימים. עם סיום ההשריה -extended maceration , סחטנו את הענבים בסחיטה איטית ובלחצים נמוכים למיכל נירוסטה לתסיסה המאלולאקטית על מנת לייצב ולרכך את היין.

לאחר מכן עם העלאת הטמפרטורה החלה התסיסה האלכוהולית בטמפרטורה של 29 מעלות תוך הפעלת משטרי המטרה שונים לצורך מצוי טעמים, ארומות וצבע מזגי הענבים.
בסיום התסיסה האלכוהולית היין עבר השרייה על הקליפות למשך עשרה ימים ולאחריה סחטנו את הענבים בסחיטה איטית ובלחצים נמוכים והיין הועבר למיכל נירוסטה לתסיסה המאלולאקטית על מנת לייצב ולרכך את היין.

לאחר סיום התסיסה המאלולאקטית היין החל את תהליכי ההתבגרות בחביות עץ אלון צרפתיות חדשות למשך 18 חודשים. תהליך זה נעשה לכל כרם בנפרד. לאורך התבגרות היין בחביות נטעמו כל החביות והורכב הבלנד הסופי של היין אשר נתן את המשקל היחסי של כל כרם ביין הסופי.
לאחר סיום התבגרות היין בחביות , היין בוקבק ואף המשיך להתבגר למשך 6 חודשים נוספים לפני שחרורו לשוק.
היין טוב לשתייה החל מהוצאתו לשוק אך התבגרות נוספת רק תיטיב עימו.
מומלץ להגישו בטמפרטורה של 18 מעלות עם מאכלי בשר עשירים או תבשילי קדרה מבושלים על אש קטנה.

סדרת הרזרב כוללת יינות זניים קלאסיים כקברנה סוביניון, מרלו ושרדונה וכן את המריטאז' – בלנד איכותי וייחודי.

לכבוד תערוכת ISRAWINEXPO 2010, ישיק יקב טפרברג 1870 לראשונה בתולדותיו יינות בבקבוקי מגנום. יין קברנה סוביניון 2007 ויין מרלו 2007 מסדרת טפרברג רזרב . יינות אלו יהיו היינות הראשונים אותם בחר היקב להשיק במהדורה מיוחדת של בקבוקי 1.5 ליטר.

מחיר יין בבקבוק של 750 מ"ל – 99 ₪. מחיר יין בבקבוק מגנום – 220 ₪.

Winery 72 , א ל ד – קברנה-מרלו- שיראז 2007
יקב 72, יקב בוטיק חדש בגליל העליון משיק את אל"ד 2007, המשלב בין קברנה סוביניון, מרלו ושיראז. האל"ד של יקב 72 מתיישן בחביות עץ אלון צרפתי המיוצרים על ידי חברת חביות מפורסמת "ורנו דמפטוס ומרקורי ", במשך 18 חודשים, במהלכם סופג היין טעמים וניחוחות ייחודיים מהחבית, מתעדן ומשתבח. לאחר הביקבוק , עובר היין עוד מספר חודשי יישון בבקבוק לאחריהם היין מוכן להגשה, אך הינו בעל יכולת להתיישן ולהשתבח בבקבוק במשך 8-10 שנים נוספים, בתנאי אחסון נאותים.
היין שמתקבל מתוך הבלנד הלא שכיח הזה, הוא בעל טעם מלא, מיושן, עשיר,פירותי, מתובל, רך, רענן מאוזן הרמוני עם סיומת ארוכה ומרשימה.
את היין יש להגיש בטמפרטורה של 18-20 מעלות. האל"ד מתאים למנות בשריות קלות וכבדות, עדינות ומתובלות צלויות ומבושלות או עם גבינות קשות, בשלות איכותיות ומיוחדות.
המוטיב הקבלי מלווה את היקב עוד מיום היווסדו, כאשר האמרה "כל הסמוי מן העין שורה בו ברכה" מלווה את השנתיים הראשונות להקמתו, שנתיים של פעילות סמויה מן העין.
השם יקב 72, הינו למעשה ע"ב שמות, מושג המהווה לפי הקבלה, מפתח לשפע מזל וברכה, שלמות ואושר. בעזרת ע"ב השמות, מביאה לנו חכמת הקבלה, דרך לתקשורת עם העולם הגשמי והרוחני – דרך וכוח פלאי לשינוי של כל תחומי חיינו בהם אנו מרגישים צורך בשינוי, חיזוק, הגנה ופריצת דרך. בגימטרייה, המספר 72 הינו הקבלה לשם הבורא, על כן אומרים, ע"ב שמות הבורא.
צירוף האותיות אל"ד, לפי הקבלה, הוא "אנא למדני דתך". הביטוי מסמל שמירה והגנה, ומעניק הגנה מפני עין הרע, צרות עין וקינאה.
כרמי היקב ממוקמים באזור הגליל העליון כדוגמת כרם בן זמרה , הר מרון (נמורה) ובאזור אור הגנוז (אזור קבלי מאוד), הידועים ביכולת גידול ענבי יין מעולים, זאת בין היתר, בשל תנאי קרקע אופטימאליים (טרה רוסה ואדמת בזלת) והטמפרטורה הקרה בזכות החורף הקר והמושלג של הגליל העליון. בעלי היקב הם משפחת נחמיאס, מבעלי יקב רימון. גובהם הממוצע של כרמי יקב 72 הוא כ 780-870 מ' מעל פני הים, כאשר הבציר הוא בציר ידני ולילי. מחיר מומלץ לצרכן : 180 ₪.
יקב בן חיים- מרלו רזרב 06'
יין אדום יבש. מיועד לשימור ארוך לשנים רבות "Vin de Guarde". ענבים: מכרמי היקב, אזור הגליל העליון, על הר מירון.
התיישנות:היין התיישן במשך 26 חודשים בחביות עץ אלון מובחרות. 50% אלון צרפתי חדש.
יין אלגנטי, עשיר בארומות, גוף מעודן, ימשיך להתפתח במהלך ההתיישנות בבקבוק, במשך שנים רבות. סידרה של 3,000 בקבוקים בלבד.
הרכב היין : 85% מרלו, 10% קברנה פרנק, 5% פטי סירה.
אלכוהול: 14.4%, סוכר שיורי: 3.1 גרם לליטר.
מחיר במשך תקופת ההשקה : 130 ₪.

יקב אדיר – קברנה סוביניון פלטו 05
סדרת הדגל של היקב. יין אדום יבש המיוצר מ- 92% קברנה סוביניון ו-8% ענבי שירז. יין עגול ומאוזן להפליא, פירותי ומורכב עם "אפטר טייסט" ארוך בניחוחות של פירות יער, שזיפים בשלים ומגוון עשיר של תבלינים. יין מורכב לאניני טעם. 14.2% אלכוהול.
במרכז הכרמים של כרם בן זימרה שוכנת חלקת הפלאטו, הנישאת לגובה של 870 מטרים מעל לפני הים ונפרשת על פני 20 דונמים. עם "טרואר" אופטימאלי, הפלטו המיוחד של יקב אדיר משלב בתוכו את האדמה, האקלים וזני הענבים המיטביים. כרמים אלו נהנים מתנאי האקלים הייחודיים של האזור ומלילות קרים במיוחד שתורמים לאיכותם ולטעמם של הענבים. השם "פלטו" מגיע מהמילה "צלחת" בלטינית. סדרה זו נבצרת מחלקה ייעודית בצורת צלחת הזוכה לתנאי אקלים וקרקע אופטימאליים.
מחיר מומלץ לצרכן: 180 ₪

ארבעה עשורים של ניסיון חקלאי, מומחיות בייצור יינות ומחויבות לאיכות מאפשרים לייננים של יקב אדיר לייצר יין מיוחד ומשובח. משפחות רוזנברג ואשכנזי ממושב כרם בן זמרה בעלי כל האדמות עליהן הכרמים צומחים, עובדה המאפשרת ליקב ליהנות מהיצע איכותי ביותר של ענבים ליין וגם למכור ענבים ליקבים אחרים ברחבי הארץ.

יקב אדיר מתמחה בעיקר בינות אדומים והתפרסם בשנה שעברה בזכות הזכייה המפתיעה בתחרות "טרה וינו 2008" בו נבחר היין 'פלטו 2005' כיין הישראלי הטוב ביותר לשנת 2008. היקב קטף שבחים רבים וארבעה פרסים שונים בתחרות זו, הוכתר כיקב הבוטיק הישראלי הקטן הטוב ביותר, וקיבל מדליית זהב כפולה בתחרות זו. כמו כן זכה היקב בתחרויות נוספות ברחבי העולם הן במדליית כסף בתחרות ZARCILLO הנערכת בספרד והן במדליית זהב בתחרות MUVINA בסלובקיה.

יקבי בנימינה – גוורצטמינר רזרב בציר מאוחר 08'
סדרת בנימינה רזרב. 100% ענבי הזן גוורצטרמינר. הכרם נטוע על מדרון בזלתי עם אחוז גבוה של טוף אדום הממוקם בשולי רמת דלתון בגובה 800 מטר מעל פני הים.הקרקע הינה אדמה בזלתית עשירה במינרלים ומנוקזת היטב. האקלים מאופיין בחורפים קרים מאוד הכוללים מספר אירועי שלג בכל חורף. הקיץ בעל ימים שטופי שמש ולילות קרים, עם לחות יחסית נמוכה המאפשרים שמירה וצבירת חומרי ארומה וטעם.

היין הוכן במסורת ייצור יינות הקינוח מאזורי יין מסורתיים כמו אלזס בצרפת והריין בגרמניה.
הענבים נבצרו בסוף עונת הבציר, ברמת הבשלה גבוהה כאשר כל מרכיבי הפרי- הסוכר, הארומות והחמיצות גבוהים כתוצאה מהצטמקות הענב. במקביל, על חלק מהאשכולות התבססה פטריית הבוטריטיס סינראה – Botrytis cinerea, האחראית לתופעת "הריקבון האציל”. תופעה זו מזרזת את איבוד הנוזלים וריכוז מרכיבי הענב מחד ויצירת ארומות מישניות המגבירות את מורכבות ועצמת הטעמים מאידך.
בציר האשכולות נעשה בתשומת לב מרבית כאשר רק האשכולות הבשלים ביותר נבחרו לייצר יין זה. אשכולות שלא היו ראויים ליין זה הושארו בכרם ומכאן השם- אשכולות נבחרים.

לאחר הפרדת הגרגירים מהאשכול נסחט התירוש הסמיך והועבר לשיקוע טבעי במכל מקורר.
התקבלה כמות המיץ מצומצמת יחסית בגלל מיצוי נמוך מהענבים המצומקים. לאחר שיקוע טבעי הועבר המיץ לתסיסה קרה ואיטית מאוד שנמשכה כחודשיים. בסופה, הוכן היין למילוי בבקבוקים לאחר תהליכי סינון קפדניים.
היין המשיך להתבגר בבקבוק קרוב לשנה לפני יציאתו לשיווק.

היין בעל צבע צהוב – מוזהב, מתאפיין בארומה מורכבת ועשירה של פרי טרופי- בעיקר ליצ'י, אשכולית אדומה ומי וורדים. הוא בעל איזון מדוייק בין רמת הסוכר הגבוהה שנותרה בו לרעננות הטבעית.הסיומת עשירה וארוכה מאוד עם פרי ופרחוניות בולטים.

גוורצטרמינר בציר מאוחר אשכולות נבחרים יתאים במיוחד כאפריטיף מרענן ויוקרתי ללוות מנות עדינות, קלאסיות כמו כבד אווז קונפי על טוסטים או סלט אנדיב, גבינת רוקפור ואגוזי מלך קלויים.

טמפרטורת הגשה:
יש להגיש את היין צונן מאוד, בין 6-8 מעלות צלסיוס.
מחיר : 85 ש"ח

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות