דיווח סוף השנה מבית הבד – מסיק קיבוץ מגל

06/01/2021
סיכום עונת המסיק 2020 המשך »

מסיק קיבוץ מגלאורן הכסטר – מנכ"ל מסיק קיבוץ מגל מסכם:
עונת המסיק מאופיינת באינטנסיביות גדולה. מוקדם בבוקר אנחנו מתחילים למסוק והזיתים מגיעים לבית הבד לאורך כל היום. את הלילות אנחנו מעבירים עם החברים בבית הבד וקמים שוב למחרת למסוק.

יום רודף יום, כמעט שלא שמנו לב והנה עוד עונה הסתיימה לה.
כל שנה בעונה הזאת אנחנו עוצרים לרגע ומסכמים את מה שהיה.
עבדנו שנה שלמה ראינו את הפריחה על העצים, החנטה ואחריה גדילת הזיתים.
עקבנו אחרי הגדילה של הפירות וטיפלנו בהם עד שהגענו למועד המסיק.
השנה המסיק היה מורכב יותר מבשנים קודמות בגלל גודל השטח, כמות הפרי והרצון המתמיד שלנו לא לנוח לרגע, כל הזמן להתמקצע ולהשתפר בכל הקשור לאיכות שמן הזית.

לצערנו, מזג האוויר הקשה עלינו בשנה החולפת.
הקיץ היה חם עם מכת חום גדולה לקראת סוף עונת הגידול, דבר שגרם לעיכוב בתהליך צבירת השמן בזיתים, תהליך הקורה לקראת החודשים ספטמבר אוקטובר ברוב הזנים של הזיתים.
החורף הקדים עם כמויות גשמים גדולות, עובדה שגרמה לעיתים לעיכובים במסיק ובעיקר, הזיתים הגיעו אל בית הבד עם כמויות מים גדולות יותר. כמויות מים גדולות בפרי מקשות על עבודת בית הבד ומקשות על שמירת הארומות שבשמנים.
בשילוב של גידול מוקפד, מסיק במועד נכון ועבודה מאוד מקצועית, בבית הבד, יצרנו שמנים באיכות מאוד גבוה גם מבחינה כימית ובטח מבחינה אורגנולפטית ואת זה כולם מוזמנים לטעום בשמנים.

על אף הקשיים, אני חושב שזו אחת השנים היותר טובות שלנו. אני ממליץ בחום להגיע לביקור אצלנו בפרגולה ובמרכז המבקרים, בקבוצות מאורגנות או כבודדים.
מוזמנים לתאם איתנו ביקור מודרך עם טעימות בהן תוכלו לבחור את הזן שאתם אוהבים  ביותר והוא המתאים ביותר לשימושים שאתם עושים בשמן הזית.

לפרטים נוספים: 04-6287944      https://www.masik.co.il/


אז מהו בעצם השמן הטוב ביותר עבורכם?

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *