הזהב של הפטריות – הכמהין

03/01/2021
כנס מקוון עם חוקרי מו"פ צפון המשך »

מידע מיח"צ:

מו"פ צפון, ארגון המחקר והפיתוח של הייצור החקלאי בצפון, במכון המחקר מיגל, של החברה לפיתוח הגליל, ממשיך בסדרת כנסים מקוונים, בנושאים שונים של המחקר החקלאי היישומי, ההרצאות משודרות בכל יום שלישי, החל משעה 13:00, בדף הפייסבוק של מו"פ צפון, האזנה ללא עלות.

ב- 12.1.2021, יתקיים כנס מקוון בנושא שיטת הגידול המהפכנית של אדמונית הנחשבת לאחד הפרחים היקרים ביותר בבורסת הפרחים באירופה.
מרצה מנשה כהן – בקרת טמפרטורה בגידול קרקע באדמוניות.
בהמשך, שתי הרצאות בנושא פטריית הזהב היקרה, הכמהין – ד"ר עופר דנאי על חידושים בגידול הכמהין וד"ר עידן פרמן על זיהוי גנטי של כמהין.

פטריות כמהין בחוות מתתיהו

בכל כנס מתקיימות שתיים-שלוש הרצאות. החוקרים המרצים יהיו און ליין בזמן ההרצאות להשיב לשאלות (בהערות בתחתית חלון ההרצאה).
בין הנושאים שיוצגו בכנסים הקרובים:
שתלנות חדשה בתפוח, קינואה כגידול שדה חדש, קבלת צבע בתפוח מזן קריפס פינק, השקיה מאוחרת בכרם יין, תכנית אינטרודוקציה לאקלום זני נשירים חדשים, השקייה מדייקת בנטע אפרסקים ועוד.

המחקרים המוצגים בכנס מתבצעים במו"פ צפון הודות לתקציבים ציבוריים. באמצעות מיזם הכנסים המקוונים וממחויבות המו"פ, ניתן להפיץ את הידע לציבור הרחב ולחקלאים וכחלק אינטגרלי ממהות עבודת המחקר והפיתוח לטובת חקלאי ישראל והצפון.
מו"פ צפון, ארגון המחקר והפיתוח החקלאי באזור הצפון, הוא המו"פ האזורי הפריפריאלי הגדול בישראל הפרוש על פני מרחב גדול, המאופיין במגוון אזורים גיאואקלימיים שונים ועוסק בקשת נושאים נרחבת ומגוונת בהתאם לצרכים לקידום החקלאות בצפון.

ההשתתפות בכנסי מו"פ צפון ללא עלות ואין צורך בהרשמה מוקדמת.
קישור לדף הפייסבוק של מו"פ צפון

לפרטים נוספים – מו"פ צפון – אורטל אסולין – 04-6953508

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *