שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

כאשר דוניה רוסה פוגשת את עגור

מאת: לאון טורקאן
משלחת ממסעדת דוניה רוסה שבעין הוד ביקרה לאחרונה ביקב עגור.

כאשר דוניה רוסה פוגשת את עגור

 16/11/2009
  
 מאת: לאון טורקאן

אנשי מסעדות רבים נהנו מההזדמנות לחוות את הבציר מקרוב. "אדום כהה" הזמינה אותם לבקר ביקבים שהיא משווקת, ודווקא בעונה התוססת והמרגשת ביותר בחייו של היין

משלחת ממסעדת דוניה רוסה שבעין הוד ביקרה לאחרונה ביקב עגור. הביקור תוכנן בקפידה על ידי מיכל עמית, מנהלת תחום המסעדות ב"אדום כהה", החברה המשווקת את יקב עגור.

שוקי ישוב, יינן יקב עגור: "היין שלי מאוד מפונק, ורוצה שמי שיגיש אותו יאהב אותו לפחות כמו היינן שיילד אותו. האהבה הזו חייבת לעבור למלצר ולצרכן הסופי של היין במסעדה, והכי טוב שהיא תתחיל ביקב".

עובדה זו אכן מחייבת את היקב לחבר את מלצר היין, ועימו את כל צוות המסעדה, ליקב באופן הכי אינטימי.
הביקור ביקב עגור התרחש בשיא הבציר. כל היקב תסס ורגש. ולמרות העייפות, אין זמן טוב מזה להכרת היקב. זה בדיוק כמו להיכנס למטבח ולטעום מתוך הסירים ומחומרי הגלם.
"אלה הצבעים שלי, שאני אוסף כרגע, המיצים התוססים האלה – מאכל האלים ממש – מהם יווצרו היינות", אומר שוקי בלהט הטעימה, בעודו מוזג את התירוש מתוך מיכלי התסיסה.

הוא לא מסתפק בתיאורים הללו, אלא מציין כי עבור רוב האנשים זוהי הזדמנות של פעם בחיים לראות ולטעום "אולטרה סאונד של יין".

באישיותו המרתקת, שוקי ממשיך לעניין את הנוכחים. הוא מספר, כי אותנו – את הייננים, המיצים התוססים הללו מחיים כל שנה מחדש, ורק ככה ניתן להעביר את העבודה העצומה, את האכפתיות, הדאגה, ההתרגשות ועוצמת היצרים שביצירת היין.

במהלך הביקור ביקב עגור טעמו אנשי דוניה רוסה את היינות מהחלקות, שיהפכו להיות חלק מ"בלנקה 2009". בין השאר, הם טעמו את הויוניה שנבצר מוקדם, בעל רמות החמיצות הגבוהה, מול הויוניה שנבצר מאוחר וצומק בעזרת השיטות הייחודיות של שוקי, ואת הריזלינג הנהדר. כל אחד מהמזנים נפלא ומעניין כשלעצמו.

בהמשך מגיע הרגע ששוקי מכנה "נפלאות הבלנד והפתעותיו". הוא מדבר על החיבור בין המרכיבים השונים ועל ההפתעות אשר מזומנות ליינן מהזיווגים השונים, ואורחיו מרותקים.

הצוות של דוניה רוסה הספיק גם לראות את החביות של רוסה 2009 שרים דואט עם המלאכים. מדובר ב-15 חביות של קברנה פרנק וקברנה סוביניון, שתוססים תסיסה אלכוהולית בחביות, ומבעבעים להם באיטיות ובקרירות במרתף החביות, תוך שהן משמיעים צלילים עדינים ונפלאים.
את המעבר מטעימת חומרי הגלם לטעימה של היינות ליוותה ארוחת מפנקת, שכללה טעימה מהגבינות המופלאות של האחים צוק – השכנים של עגור מעמק האלה.
הביקור של אנשי מסעדת דוניה רוסה ביקב, והמפגש המרתק עם שוקי, יצר בקרב אנשי הצוות חיבור עמוק וקרוב ליקב עגור ופתח בפניהם צוהר גדול לעולם מופלא של עשיית היין מקרוב.

יצויין, כי הבחירה של דוניה רוסה ב"שמירה מיוחדת 2006" כיין החודש היא בחירה כמעט טבעית, בוודאי למסעדת בשרים הנחשבת לאחת הטובות. כל טעימה של היין מחדשת את הפה לקראת הביס הבא, ולהיפך – כל ביס מהבשר מעשיר ומחניף ליין, ומפנה מקום לעוד ביס. ממש לא מוסרי…

                                
תודה לשוקי על מי שהוא, ועל כך שהוא מאפשר לנו להגשים את שאיפותינו כחברה ולקרב את העוסקים במלאכה לעולם המופלא שנקרא עשיית יין.
על הביקורים הנוספים, שהתבצעו במהלך הבציר ביקבים טוליפ וססלוב, נספר לכם בכתבות הבאות.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות