שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

דגלים בתערוכה – חלק א'

כתב וצילם: אבי הלוי
כתב האתר אבי הלוי טעם בסומלייה 2009 יינות דגל של יקבים ומספר על התרשמותו מהם.


 כתב וצילם: אבי הלוי

זוהי השנה השישית שעבדכם מבקר ככתב יין בתערוכת היין לקהל המקצועי, 'סומלייה', המתקיימת מדי שנה, ובכל פעם אני שובר את ראשי מחדש: איך מכסים תערוכה כה גדולה? על מה כותבים ובמה מתרכזים? לכאורה, כמי שכותב באתר שעניינו יינות ישראל, ההתלבטות אמורה הייתה להיות קלה: מתמקדים ביקבים הישראליים וזהו. אלא שמספר היקבים המציגים גדל מתערוכה לתערוכה ומספר היינות שהיקבים מציעים לטעימה עצום ורב. כיוון שכך, החלטתי לבחור בכל תערוכה נושא מוגבל ולהתמקד בו. בשנה שעברה התייחסתי ליינות המהווים מענה הולם להגדרה 'תמורה טובה למחיר' ואילו השנה בחרתי בכיוון ההפוך: התמקדות דווקא ביינות היקרים יותר, יינות הדגל של היקבים שהציגו בתערוכה.צילם אבי בלוי   מה שמבדיל את תערוכת 'סומלייה' מיתר תערוכות היין הוא קהל היעד. קהל זה מוגדר על ידי המארגנים כקהל מקצועי. בין אם נאהב זאת או לא, הן המארגנים והן המציגים בונים על בעלי חנויות היין, עובדי החנויות, בעלי המסעדות והמלצרים, יותר מאשר עלינו, חובבי היין. כיוון שכך, וזאת עובדה, מוכנים היקבים בתערוכה כזו להוציא לטעימה יינות מהסדרות הגבוהות יותר של היקב מתוך תקווה להרחיב את היקף העסקים עם החנויות והמסעדות. מצויד בהנחה הזו ביקשתי מכל יקב לאפשר לי לטעום את יין הדגל של היקב ולספר עליו. ואכן, ברוב המקרים נכלל יין הדגל של היקב בהיצע היינות לטעימה, אם כי לעיתים במשורה ו- 'מתחת לשולחן'.   מהו יין דגל? לכאורה, ההגדרה הקלה ביותר והכי נוחה לאבחון היא – היין היקר ביותר של היקב. זה נכון ברוב המקרים אך לא בכולם. יש מקרים שבהם שיקולים שונים גורמים ליקב להוציא פה ושם יין יקר יותר מיין הדגל ועדיין יין הדגל הרשמי ממשיך ל'כהן' בתפקידו. קריטריונים אחרים, כמו כמות הבקבוקים ונגישות הקהל ליין יכולים גם הם להשפיע על ההגדרה הזו שהרי זו לא חכמה להוציא יין מצטיין בכמות מזערית, לקרוא לו יין דגל ובפועל רק מעטים יוכלו להשיגו. אני הייתי מגדיר כיין דגל את אותו היין שבו היינן של היקב מאמין שהוא מצליח להביא לביטוי את המיטב שהוא יכול להפיק מעצמו, מחומרי הגלם ומהציוד העומדים לרשותו. כל זאת, במחיר פרופורציוני ובכמות המאפשרת לכל דורש להשיג את היין, לפחות בחודשים הראשונים לאחר יציאת היין לשוק. ונעבור ליינות.   ביקב הרי גליל לא הייתי צריך להתאמץ הרבה. היראון הוא יין שמעשיר את עולמנו, עולם אוהבי היין, כבר השנה השביעית. בתערוכה ניתן היה לכל מבקש לטעום את היראון 2006 היוצא בימים אלו לשוק. זהו בלנד של 58% קברנה סוביניון, 37% מרלו ו- 5% סירה ממיטב הכרמים של היקב. את היראון 'ייסד' היינן הקודם של יקב הרי גליל, גבי סדן, וממשיך אותו בכישרון רב היינן הנוכחי, מיכה ועדיה. היראון 2006 הוא יין בעל צבע אדום כהה יפה ומבריק. באף שפע של ריחות מתפרצים ומהנים ובפה טעמי פרי אדום-שחור חלקו צעיר וחלקו בשל. יין מאוד טעים שטעמו נשאר בחיך זמן רב אחרי הבליעה. מחיר היין היה ונשאר 99 ש'.   יקב בן זמרה הוא יקב בוטיק הנמצא במושב כרם בן זמרה והוא מתמקד בייצור יינות מהזן קברנה סוביניון בשתי סדרות: קברנה סוביניון 'רגיל' וקברנה סוביניון רזרב. יין הדגל של היקב הוא כמובן הקברנה סוביניון רזרב ובתערוכה הוצע לטעימה הקברנה סוביניון רזרב 2007. 100% קברנה סוביניון מכרם אדמון בגליל העליון. ליין צבע אדום כהה, כמעט שחור והוא בעל ריחות וטעמים נעימים ונדיבים. יש עץ במידה לא מבוטלת אך הפרי מתמודד איתו יפה. גוף מלא. יופי של יין.
נמכר ב- 125 ש' לבקבוק.   יקב קיטרון הנמצא בשרון מייצר כשלושים אלף בקבוקי יין בשנה מחמישה סוגים שונים וכאשר שאלתי את מאיר ביטון, הבעלים של היקב, איזה יין היה מגדיר כיין הדגל של היקב השיב ללא היסוס: "השיראז". שלושת אלפים וארבע מאות בקבוקים ייצר היקב מהשיראז 2007 ומאיר ביטון אוהב את היין הזה מאוד, ולא בכדי. זהו יין מרוכז וטעים באופן יוצא מן הכלל, דומה לשיראזים האוסטרליים מהרמה הגבוהה. צבעו כצבע אדמת חמרה אדומה כהה והוא שופע ריחות נעימים של פרי שחור בשל וריחני. בפה חגיגה של טעמים בעוצמה גבוהה. יופי של יין.
מחירו: כ- 140 ש'.   ביקב אסף של אסף קדם מחשיבים כיין דגל את הקברנה סוביניון רזרב, כעת מבציר 2007. היין מורכב מ- 93% קברנה סוביניון ו- 7% קברנה פרנק מכרמי היקב במושב קדמת צבי. היין שהה 14 חודשים בחביות עץ. צבעו אדום רובי והוא שופע ריחות של פרי לאו דווקא בשל, יותר לכיוון האדום-צעיר. היין מאוד טעים בכל שלבי הלגימה עם אפטר טייסט נעים וממושך. יין איכותי שבבצירים קודמים זכה בפרסים ומדליות בתחרויות שונות.
מחירו כ- 120 ש'.   בדיוק לפני שנה, הכריז שוקי שי, מבעלי יקב שאטו גולן, על האליעד כיין הדגל של שאטו גולן. זו אמנם הייתה ההכרזה הפורמלית אך הקהל הכתיר את היין הזה כיין הדגל של היקב כבר זמן רב קודם לכן. האליעד הוא יין מבוסס קברנה סוביניון ומורכב מהחלקות הטובות ביותר של היקב. "אנו מעבדים את הקברנה מכל חלקה בנפרד ומיישנים את היינות שנה ורק אז מחליטים איזה יין הולך לקברנה סוביניון ואיזה לאליעד השנתי", אומר אורי חץ. בתערוכה ניתן היה לטעום את האליעד 2007. זהו יין בצבע אדום כהה עם לב שחור. הוא שופע ריחות נעימים של פרי בשל ופרי בשל למחצה. בפה חגיגת טעמים, טאנינים במידה נאותה, יש לו מתיקות קלה המאוזנת על ידי חמיצות קלה גם היא. יופי של יין, מהנה וטעים עם אפטר טייסט ארוך וממושך. כיף של יין.
מחירו 175 ש'.   ה'בלתי מסונן' (Unfiltered) של סגל הוא יין הדגל של היקב ובתערוכה ניתן היה לטעום את הבלתי מסונן מבציר 2005. בשנים האחרונות יצא היין הזה בשנים 1999, 2001, 2004 והאחרון 'בלתי מסונן 2005'. טעמתי את היין הזה עת הושק לפני שנה ושוב פעם כעת בתערוכה והשינוי שחל בו הוא מדהים. אז היה היין צעיר ובועט ואילו כעת חלה בו התמתנות מענגת. יין אדום כהה, כמעט שחור עם ריחות וטעמים נהדרים ומהנים: שזיף, אדמה, עור – מה שתרצו. ליין טעם שיורי ארוך ומהנה. אחד היינות הטובים בארץ, לטעמי. 8,600 בקבוקים הוציא היקב מבציר 2005 .
מחירו בעת ההשקה היה 195 ש'.   לצביקה אופיר, הבעלים והיינן של יקב יפתחאל אין ספקות באשר ליין הדגל של היקב: ה- פטיט סירה וכעת מבציר 2006. זהו היין המצליח ביותר של היקב וצביקה מאמין שזהו יין שמבטא את התוצאה הטובה ביותר שהיקב יכול להגיע עם יין. ליין צבע, ריחות וטעמים בעוצמות יוצאות דופן. הטעם נהדר עם נטייה לחמיצות אך זו מאוזנת היטב במתיקות קלה.
היין נמכר ב- 120 ש' לבקבוק.   ליקב אבידן יין חדש יחסית וכבר הוכתר כיין הדגל של היקב ולא בכדי. ה- פול וויין פרינג' 2007 גרף ציון 90 בטעימת פרקר האחרונה והוא גאוות היקב. היין מורכב מ- 60% קברנה סוביניון ו- 40% פטיט סירה. מבציר 2007 כבר לא נשארו כמעט בקבוקים ובציר 2008 יצא בתחילת 2010. לצערי לא ניתן היה לטעום את היין בתערוכה אך מטעימה שערכתי ביקב אני יכול לספר שמדובר ביין עשיר מאוד בעל ריחות וטעמים של פרי שחור בשל, גוף מלא ואפטר טייסט נעים וממושך.
מחיר המדף של היין – 150 ש'.   ליקבי ברקן סדרת דגל והיא הסופרייר. היינות המיוצרים וממותגים תחת סדרה זאת מיוצרים רק בשנים מוצלחות במיוחד, שנים שבהן איכות הענבים היא גבוהה. היינות הנוכחיים בסדרה הם: מרלו 2004, קברנה סוביניון 2006 ו- שיראז 2006. ב- 2010 יצא בסדרה זו פינוטאז' בציר 2007. בתערוכה בחרתי לטעום את ה- שיראז סופרייר 2006. ליין צבע סגול כהה כצבע חמיצת סלק. באף ריחות מעורבים של פרי צעיר וחמצמץ עם פרי שחור ובשל. בפה עושר של טעמים שהבולט שבהם הוא טעם דובדבני בשל. הטאנינים רכים ונעימים. מחיר היין בעת ההשקה לפני כמה חודשים
– 190 ש'.   ה- שיראז כפר שמאי 2007 הוא יין הדגל של יקב בן שושן מקיבוץ ברור חיל שליד שדרות. קודם לכן, כך מסביר יובל בן שושן, היין הבולט של היקב היה מרלו עבדת וכעת זהו השיראז מענבי משק דרור שבכפר שמאי. יין כהה מאוד, כמעט שחור. באף ובפה ריחות ועמים של פטל ודובדבן שחורים ובשלים. יין עצמתי רב טעמים ומאוזן היטב.
נמכר במחיר 85-90 ש'. יין דגל מצוין במחיר נוח יחסית לתמורה.   'אלכסנדר הגדול', שמחיר המדף שלו כיום הוא 250 ש', נחשב על ידי היקב ליין הדגל של יקב אלכסנדר וזאת למרות שהיקב הוציא לאחרונה שני יינות יקרים ממנו: 'גרנד אלכסנדר הגדול' שמחירו 390 ש' ו- MEM  שמחירו כ- 320 ש'. 'אלכסנדר הגדול' הראשון היה מבציר 1999. הבציר האחרון של אלכסנדר הגדול הוא 2005 וניתן היה לטעום אותו בתערוכה באישור מיוחד של יורם שלום. מה שבולט ביין הזה הן באף והן בפה הוא עוצמת הפרי – המון דובדבן שחור בשל ומרוכז. העץ אי שם ברקע אך הוא בהחלט שם. אחרי הכל 34 החודשים שהיין בילה בעץ נותנים את אותותיהם. היין סמיך ועשיר, גוף מלא, כמעט לעיס. אפטר טייסט ארוך טעים וממושך. יין מהנה מאוד.   ליקב תשבי סדרת דגל והיא סדרת יונתן תשבי ספיישל רזרב. היקב משתמש בענבים מכרמים יחידים ומפיק יין בסדרה זו רק בשנים טובות במיוחד. היין האדום האחרון שיצא בסדרה זו היה הספיישל רזרב שדה בוקר 2004 שהורכב מ- 50% קברנה סוביניון, 40% מרלו ו- 10% קברנה פרנק. היין הבא יהיה מבציר 2007 ויכיל הרכב דומה כאשר הקברנה והמרלו מגיעים משדה בוקר והקברנה פרנק מגוש עציון. טעמתי את הבלנד החדש ונהניתי מאוד. זהו יין בעל צבע אדום כהה מאוד, ריחות וטעמים של פרי מעורב, בשל וצעיר, חמיצות נעמה ואיזון מושלם. יין נהדר. יעלה כ- 180 ש' – מחיר די נפוץ ליינות דגל לאחרונה.   ליקבי בנימינה סדרת דגל והיא סדרת אבני החושן, כעת מבציר 2006, המכילה שלושה יינות אדומים: תרשיש, העשוי כולו מקברנה סוביניון, ספיר – בלנד של קברנה-מרלו-שיראז ו- אודם'  העשוי כמעט כולו מסירה מעט מאוד (3%) ויונייה. היינות נמכרים במחיר של כ- 130 ש' לבקבוק. בעיני, יין הדגל של יקבי בנימינה הוא דווקא 'המערה' אם כי אנשי היקב מקפידים להציג את המוצר הזה כתוצר של יקב אחר בבעלותם, יקב המערה, ולא כמוצר של יקבי בנימינה. 'המערה' היוצא לשוק בימים אלו הוא מבציר 2006 ואותו, כמו גם את 'אבני החושן' ניתן היה לטעום בתערוכה בנדיבות רבה. 'המערה 2006' מכיל 65% קברנה סוביניון, 33% מרלו ו- 2% פטיט וורדו. היין טעים מאוד, בעל מתיקות קלה וחמיצות קלה אף המאזנת יפה את המתיקות. הקברנה שבבלנד מושך את כל התערובת לכיוון המאופק והאלגנטי. יין טוב שמשאיר טעם של 'עוד'.   יקבי רמת הגולן לא הציעו לטעימה את הקצרין אך הם הביאו עמם כמה וכמה יינות שיכולים היו להיות בקלות יינות דגל במרבית היקבים בארץ… התצוגה והטעימה של יקבי רמת הגולן עמדו בסימן יינות כרמים יחידים. כך ניתן היה לטעום שם את המרלו והסירה 2004 מכרם אורטל, אלרום ק.ס. 2004, מרלו קלע 2005, אלרום 2007 (עתידי), סירה תל פארס 2006 (חדש, עתידי), סירה כרם יונתן 2006 (חדש, עתידי) ומרלו אודם 2006 (יין חדש, עתידי). בחרתי לטעום את במרלו אודם 2006 שהיה מפתיע ומיוחד, צעיר ובועט עם טעמים אדומים ואת הסירה תל פארס 2006 – יין עוצמתי ורב טעמים. יש למה לחכות.   בחלק ב' של הכתבה נסקור יינות דגל של למעלה מעשרה יקבים נוספים.  

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות