שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

אקולוגיה ואורגניות ביקב בשן

מאת: ישראל פרקר ואבי הלוי
יקב בשן, יקב הבוטיק האורגני שיהיה היקב האקולוגי הראשון בישראל, חונך יינות חדשים.

 08/11/2009 , 
  מאת: ישראל פרקר ואבי הלוי

יקב בשן, יקב הבוטיק האורגני שיהיה היקב האקולוגי הראשון בישראל, חונך יינות חדשים וזה סיבה טובה לספר קצת על היקב יוצא הדופן בנוף הישראלי, ועל השקפות אנשיו:
בשנת 2000 נטעו אורי ראפ ועמנואל דאסה את כרמי היקב ברמת הגולן ויינותיו הראשונים הגיעו לשוק בשנת 2004. כל יינות היקב הם כשרים

מייסדי היקב הם חקלאים ממושב אבני איתן שברמת הגולן. מהבציר הראשון הם ייצרו כ-6,000 בקבוקים. היקב גדל וכיום הוא מייצר כ15,000 בקבוקים בשנה, כשהתוכניות הם להרחיב את היקף פעילות היקב – לשם כך נטע היקב כ 150 דונם כרמים נוספים ברמת הגולן.

הענבים מגיעים ליקב בשן מכרמים אורגניים בלבד מאזור רמת הגולן, שבבעלות היקב.

לדברי בעלי היקב, יקב בשן, העתיד להיות היקב האקולוגי הראשון בישראל, מיישם את הערכים של שייכות לסביבה, טוהר ושורשיות, וזאת במקביל לערכי היוקרה והאיכות.
את החזון האקולוגי שלו מיישם היקב באמצעות שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה בלבד.צילם אבי הלוי
יקב בשן, גם נמצא בתהליך בדיקה של תהליכי השימוש במים מותפלים וממוחזרים. ביקב מאמינים לא רק ב'אקולוגיה חקלאית', אלא גם ב'אקולוגיה חברתית'. הכורמים ועובדי היקב הם תושבי ישובי הרמה, קצרין והגליל: יהודים, בדואים, דרוזים ונוער עולה.

ענבי היין בכרמי יקב בשן מטופלים בשיטות ביו אורגניות; עובדה אשר הופכת את היקב בנוסף להיותו איכותי, גם לבריא יותר בהיותו נקי מכימיקלים. היותו של היקב אורגני באה לידי ביטוי באופנים רבים, ביניהם: הזנה ודישון הכרם על ידי קומפוסט, הדברת העשבים באמצעים אגרומכניים ללא שימוש בחומרי הדברה כימיים, אי שימוש בשמרים שנעשתה בהם הנדסה גנטית ועוד.התהליך כולו נעשה תחת הפיקוח המחמיר של ארגון I foam האירופאי, ו"אגריאור" הישראלי מבית ארגון החקלאות האורגני.

על היקב בסרט וידאו

האמנה האקולוגית של יקב בשן
יקב בשן הכין אמנה אקולוגית, המשקפת את חלוציותו בעמידות בתקנים האקולוגיים של יקבים; ומשקפת את מחויבות היקב לחזונו האקולוגי וליעדים אליהם מתכנן היקב להגיע.
אנשי היקב מתחייבים להתייחס לאדמה, לאוויר, למים ולכל משאבי הטבע הנדיבים – בענווה, ברגישות ובהכרת תודה, לא להפר את מאזנם האקולוגי בכל שלבי ייצור היין, ולפעול למען סביבה ברת- קיימא ולמען הדורות הבאים.
באמנה מתחייב היקב, בין היתר, לשמירה על הרמוניה בין האדם לסביבה, שימור האדמה, שמירה על החי, הצומח והסביבה ע"י אמצעים טבעיים, חיסכון ומיחזור המים שבכרם וביקב, שמירה על איכות האוויר, העדפת ספקים ומוצרים "כחול-לבן", ושמירה על בריאות שותה היין.

יקב בשן חונך בימים אלה יינות חדשים:
יין מסדרת "נווה", בלנד של מרלו וקברנה סוביניון (85% מרלו ו-15% ק.ס.);
2 יינות מסדרת "איתן" – "איתן" קברנה סוביניון (90% ק.ס. ו-10% מרלו) ו "איתן" מרלו (89% מרלו ו-11% ק.ס
"כרמון" פרימיום מבציר 2006, העשוי מענבי קברנה סוביניון מבציר 2006, אשר התיישן בחביות עץ אלון חדשות וישנות במשך 24 חודשים.

אבי הלוי טעם את יינות היקב והתרשם מהם:
ככלל, יינות יקב בשן הם יינות עולם חדש, עוצמתיים, מרוכזים ומודגשים. תכולת האלכוהול נעה אמנם "רק" בין 14% ל- 14.5% אך האלכוהול מורגש היטב ביינות ורק לאחר שהייה ממושכת של היין בכוס מפנה מעט האלכוהול את מקומו לעוצמות הפרי שבהחלט נמצא ביין. העובדה שהיקב אקולוגי, והכרם והיין אורגניים, לא ניכרת בטעמי היינות אך אנו יודעים שגם אין כוונה כזו. יחד עם זאת, עצם הידיעה שהיין "נקי" והיקב "ירוק" מוסיפים תחושה טובה ללגימת היינות. במובן של יחס טעמים מתיקות-חמיצות-מרירות היינות מאוזנים היטב עם נטייה קלה – לא בלתי סבירה – לחמיצות, מה שנותן תחושת רעננות ופירותיות. יינות יקב בשן לא נועדו לשתייה קלה "בכיף" על המרפסת בבית אלא אלו יינות שנועדו ללוות אוכל ורצוי שיהיה זה אוכל בינוני עד כבד שאם לא כן טעמי האוכל עלולים ללכת לאיבוד לטובת עוצמתו של היין.

יקב בשן, 'נווה' מרלו-קברנה 2007
85% מרלו ו- 15% קברנה סוביניון מכרם היקב שניטע בשנת 2000 ונמצא בדרום-מרכז רמת הגולן ליד מושב אבני איתן. היין התיישן 14 חודשים בחביות עץ חלקן חדשות וחלקן ישנות. ליין צבע אדום כהה יפה ועמוק. באף ריח נעים של פרי על גבול הצעיר-בשל, חמצמץ משהו. בפה חמיצות קלה המאוזנת היטב במתיקות נעימה. יין טעים עם טעם שיורי ממושך וארוך. היין מתאים מאוד, לטעמי, לתבשיל עוף עם אננס או משהו דומה המשלב עוף/בשר עם פרי. היקב ביקבק 4632 בקבוקים מיין זה במרץ 2009 ומחיר כל בקבוק 75 ש'. תמורה מצויינת למחיר.

יקב בשן, 'איתן' מרלו 2007
89% מרלו ו- 11% קברנה סוביניון מאותו כרם כאשר המרלו מגיע מהחלקה העליונה שבכרם. היין התיישן 18 חודשים בחביות מעורבות במובן של חדשות-ישנות. צבע היין דומה לקודמו אך הריחות יותר מאופקים. גם בפה היין יותר מאופק ומה שבולט הוא מתיקות נמוכה יותר ביחס ליין הקודם. היין יותר אלגנטי ופחות מתחנף, יחד עם זאת הוא מאוד טעים והטעם השיורי טעים וממושך אף הוא. ליין הזה ניתן לשדך מאכלים מסוגים שונים ובלבד שיהיו ברמת טעמים גבוהה כדי שהיין לא יאפיל עליהם. היקב ביקבק 2692 בקבוקים מיין זה במרץ 2009 ומחיר כל בקבוק 95 ש'. מחיר סביר ביחס לתמורה. עם היין הזה הייתי מחכה שנה שנתיים.

יקב בשן, 'איתן' קברנה סוביניון 2007
90% קברנה סוביניון ו- 10% מרלו יון מכרם בשן כאשר הקברנה הוא זה שמגיע הפעם מהחלקה העליונה שבכרם. היין התיישן 18 חודשים בחביות עץ חדשות וישנות. צבע היין אדום כהה וריחו מאופק. הריח משתחרר לאחר שהיית מה בכוס ואז מתגלים ריחות וטעמים האופייניים, לטעמי, לקברנה: שזיף שחור, פטל שחור, תבליני שדה וקצת אדמתיות. הטאנינים ביין הזה בולטים ומודגשים אך הם מתרככים במשהו בהמשך. בסך הכל הפה מפתיע ביחס לאף. קברנה טעים ומהנה עם טעם שיורי ארוך ורציני. יופי של יין לבשרים על האש או ברטבים. היקב ביקבק 2930 בקבוקים מיין זה במרץ 2009 ומחיר כל בקבוק 95 ש'. מחיר טוב לקברנה מסוג זה. היין עוד צעיר ויש לצפות שהטאנינים יתרככו בעוד שנה שנתיים. אהבתי מאוד את היין הזה.

יקב בשן, 'כרמון' קברנה סוביניון 2006
100% קברנה סוביניון מחלקה מובחרת בכרם היקב. היין התיישן 24 חודשים בחביות עץ חדשות וישנות. צבע היין אדום כהה מאוד, נוטה לשחור. באף פצצת ריח כאשר האסוציאציה העיקרית היא של דובדבנים שחורים ואדומים. למרות שביין הזה יש את רמת האלכוהול הנמוכה יחסית מבין היינות (14.2%) כאן הוא מורגש היטב בפה ובולט מאוד עש שנדמה שאתה טועם ליקר דובדבנים. למרות שהדבר לא נאמר, נראה שהיקב רואה ביין הזה את יין הדגל שלו והדבר בא לידי ביטוי במחיר: 120 ש', מחיר שניתן להבינו לאור העובדה שהיקב ייצר רק 878 בקבוקים מהיין הזה. קצת יקר ביחס לתמורה, ייתכן שאשנה את דעתי כאשר אטעם אותו שוב לכשיתבגר. לשמור לפחות שנתיים. בשלב זה היין הזה מתאים ללגימה עם סיגר… ממש כמו ליקר.

יינות יקב בשן מבציר 2008 (טעימת יין עתידי).
שנת 2008 הייתה שנת שמיטה ואנשי היקב מדגישים שעקב כך אסור היה להם לערבב ביינות יין משנים אחרות. יינות בציר 2008 הם מהדורה צעירה של יינות 2007. היינות מאוד פירותיים ונעימים ללגימה. עדיין קשה לדעת איך הם ייראו בתצורתם הסופית אך התחושה היא שמדובר ביינות יותר 'רגועים'.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות