יקבי ברקן יחלו להפיץ יינות בדרום קוריאה

18/12/2020
יצוא היין המשמעותי הראשון שעשה יקב ישראלי לקוריאה הדרומית המשך »

יקבי ברקן חתמו על הסכם עם תאגיד לוטה להפצת היינות בדרום קוריאה. זהו אחד מהתאגידים הדרום קוריאניים הגדולים והחשובים ביותר. המעסיק קרוב ל100,000 עובדים, ברחבי העולם.
בשנת 2019, יזמה ותכננה הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה, הישראלי, בסיאול , משלחת בראשותו של יו"ר התאגיד, מר Shin Dong-Bin, אחד מאנשי העסקים הבולטים והמוכרים ביותר בקוריאה, במטרה להכיר לראשונה את עולם ההיי-טק והמשק הישראלי, ולזהות אפיקי השקעה והזדמנויות עסקיות. המשלחת הקוריאנית התארחה גם ביקבי ברקן, ונהנתה מסיור וטעימות יין שערך להם היו"ר אמיר בורנשטיין.  ליקב למעלה מ- 400 מדליות בהן זכה לאורך השנים בתחרויות ברחבי העולם. ליקב, המוביל, יש מעל 10,000 דונם של כרמים ברחבי הארץ ממצפה רמון בדרום ועד הגליל העליון בצפון.

עם חזרת המשלחת לדרום קוריאה, הזמינה קבוצת לוטה משלוח ראשוני של אחת מסדרות יקב ברקן לצורך בחינת התאמת המוצר לשוק הקוריאני בהיבטי טעם ומחיר.
תוצאות מחקר השוק הראו כי קיימת התעניינות רבה במותג הישראלי מצד הצרכנים הקוריאנים, ולאור זאת החליטה לוטה להזמין משלוח נוסף של בקבוקים לצורך השקת יינות ברקן במדפי הסופרמרקטים וחנויות הכולבו של החברה, כשבמהלך החודשים אוגוסט וספטמבר נמכר היין במבצע מיוחד תחת הכותרת "בחירת הצרכנים".
תזמון המשלחת הקוריאנית לא יכול היה להיות טוב יותר, שכן ישראל ודרום קוריאה נמצאות בשלבים הסופיים לקראת החתימה על הסכם אזור סחר חופשי (אס"ח).
ההסכם, שחתימתו צפויה להתקיים בחודשים הקרובים, יפחית את חסמי הסחר בין המדינות ויאפשר חדירה קלה יותר לשוק הקוריאני מצד יצואנים ישראליים. לאחר כניסתו לתוקף, ההסכם צפוי להגדיל דרמטית את היקפי הסחר בין המדינות, שעמד על כ-2.4 מיליארד דולר בשנת 2019, כאשר סך היצוא הישראלי מהווה כ-700 מיליון מתוכם. עם ההסכם יבוטל המכס על יצוא יין ישראלי, ששיעורו כיום עומד על 15%.

ח"כ עמיר פרץ, שר הכלכלה והתעשייה: "סיפור ההצלחה של יקבי ברקן הוא תוצר של פעילותו המגוונת של משרד הכלכלה והתעשייה לקידום כלכלה אנושית ולמען התעשייה הישראלית. אנו נרגשים לראות את פירותיהם של תהליכי ארוכי טווח, בהם מעורבים גורמים רבים שפועלים ללא לאות כדי לקדם ולגוון את היצוא הישראלי ולפתוח דלתות לשווקים רבים ברחבי העולם".

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ: "סיפור ההצלחה של יקבי ברקן מדגים את הדרכים השונות בהן מינהל סחר חוץ עוזר לקדם את היצוא הישראלי. לאחר מספר שנים של משא ומתן עם עמיתינו הדרום קוריאנים, אנו צפויים לחתום על הסכם איזור סחר חופשי שיקל על יקב ברקן ויצואנים רבים נוספים בכניסה לשוק הקוריאני.
המינהל פותח דלתות לתעשייה הישראלית, מקדם את היצוא הישראלי ומושך השקעות זרות באמצעות מערך הנספחים הכלכליים, הפרוס בכ-50 משרדים ברחבי העולם.
אנו גאים ונרגשים לקחת חלק בסיפור ההצלחה של היקב, ומקווים כי אלו לא יהיו הנציגים הישראליים היחידים במדפי החנויות והסופרמרקטים בדרום קוריאה".

יניב גולדברג, הנספח הכלכלי בסיאול: "ביקורו של יו"ר הקבוצה בישראל, שאותו ליוויתי, הוליד עוד סיפורי הצלחה משמעותיים והשקעות בחברות ישראליות.
יו"ר הקבוצה הוא חובב יין ולא לשווא יזמנו ביקור אישי שלו ביקב ברקן על מנת לחבר אותו ברמה האישית למוצר ייצוא ישראלי בולט. ולראיה, כבר בתום הביקור נלקחו לבטן המטוס מספר ארגזים לטעימות מקצועיות בקוריאה. אנחנו גאים במיוחד בסיפור ההצלחה היות ובקוריאה היין הצ'יליאני למשל זכה להצלחה מסחרית בעקבות הסכם הסחר עם צ'ילה וכעת עם כינונו בקרוב של הסכם הסחר ישראל קוריאה, הגיעה שעתו של היין הישראלי!".

ניר גל, משנה למנכ"ל יקבי ברקן: "אנו נרגשים לצאת לדרך חדשה והיסטורית של שיווק היינות שלנו בקוריאה במסגרת שיתוף הפעולה עם תאגיד הענק 'לוטה' . אין לי ספק שהקהל הקוריאני ייהנה מאיכות היינות של יקבי ברקן. אני מודה למשרד הכלכלה והתעשייה ולכל הגורמים שלקחו חלק על הסיוע וקידום שיתוף הפעולה".

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *