שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

חצרות אבירים – הפתעות בגליל

מאת: אופירה ורן בירון
ביישוב הקהילתי אבירים נערך פסטיבל חצרות אבירים. יין גבינות ומעדנים.

 16/10/2009
 
 מאת: אופירה ורן בירון


לאחר נסיעה ארוכה, בנוף יפה ובדרכים מתפתלות, בין ישובים מבודדים למדי, בשקט הטבעי, הגענו אל ההמון הסואן, אל שפעת המבקרים בישוב הקהילתי אבירים, ישוב פסטורלי, השוכן בחלקו ההררי של הגליל המערבי, וקרוי על שם אתר צלבני עתיק המצוי במקום, כדי להנות בפסטיבל היין, הגבינות והמעדנים

האירוח התקיים בחצרות התושבים, בבתיהם, ובבקתות האירוח, המיועדות להשכרה במהלך השנה.צילומים-רן בירון

לצד הייננים המטעימים, ניצבו רוקחי הריבות והליפתנים, אופי העוגות והעוגיות והגבנים עם שפעת התוצרת. בקרנות הרחובות ניצבו להקות נגנים צעירים והוסיפו קצב לאוירת היריד.

נעים היה לשוטט בין הדוכנים, להריח, לטעום ולהתרשם מהרבה התחלות חדשות עם תקווה גדולה להמשך מוצלח…

ביריד השתתפו ארבעה עשר יקבים, אשר הציגו לטעימה עשרות יינות. בעלי היקבים והייננים אשר איישו את כל הדוכנים הסבירו פנים לכל המבקרים, הרבו לספר על יקביהם, על יינותיהם ועל עצמם. כולם היו מעניינים וחלקם שווים בהחלט כתבה מיוחדת עבורם, אבל מטבע הדברים, לא נוכל לתאר את כולם, בפירוט. לכן, השתדלנו להרחיב בעיקר בסיקור היקבים החדשים ובאלו שרגשו אותנו במיוחד.

ארבעה, מתוך היקבים שהשתתפו באירוע, שוכנים במושב "רמות נפתלי", בהחלט נציגות מכובדת למושב הצפוני עתיר הכרמים. נפתח בהם.

יקב רמות נפתלי
בבעלות יצחק כהן, הוקם ב 2003. יצחק כהן, שעסק שנים רבות בגידול ובטיפוח כרמים, הגשים חלום והפך בעצמו ליינן, לאחר לימודים, הן עצמיים, הן בקורסים שונים והן בעזרת ייעוץ של היינן טל פלטר, שרכש את השכלתו באוסטרליה. כהן השקיע בציוד הטוב ביותר האפשרי, מעבר לנדרש לכמות שהוא מייצר, כ 10,000 בקבוקים בשנה. בתכניתו להמשיך לגדול, אך בצורה מבוקרת, ללא נטילת סיכונים מיותרים, תוך שמירה על רמת האיכות שהושגה עד כה ולהמשיך לשפרה. לאחרונה נפתח ביקב מרכז מבקרים, אשר תורם את תרומתו לתיירות היין בצפון.

כהן הציג את יינותיו :
דואט 2007, המבוסס על בלנד של 65% מרלו ו 35% קברנה סוביניון,
סירה 2007, והעיקר – שלוש שנות בציר עוקבות של קברנה סוביניון, 2005, 2006, 2007.
(מחירי הקברנה סוביניון 130, 100 ו 80 ₪, בהתאמה. מחירים מיוחדים ליום האירוע). כל היינות טובים. יינות הקברנה משקפים את האיזור והם בעלי גוף בינוני ומעלה, שופעים פרי ותבלינים, משולבים בטאנינים קלים, נעימים לחך, חמיצות מאוזנת וסיומת בינונית עד ארוכה. נהננו מהם מאד.

ניהלנו שיחה מעניינת עם יצחק כהן על חזונו לעתיד תעשיית היין בגליל, תיירות היין, תרבות היין תכניותיו לפיתוח היקב, ועוד' אך נאלצנו לקצר לטובת מבקרים שצבאו על דוכנו של היקב ורצו לטעום את יינותיו. הבטחנו לחזור ולבקר ביקב עצמו בקרוב.

יקב 3 גפנים
הוקם ברמות נפתלי, בשנת 2003, על ידי יוסי בן ברק, כורם ותיק, אשר עד אשר החליט לייצר יין בעצמו, מכר את תוצרתו, מכרמיו בעמק קדש, ליקבים אחרים.

יוסי בן ברק מתגאה בכך שבתחרות טראוינו 2008 זכה ב 4 מדליות ל 3 מיינותיו, כאשר הגדול מכולם, קברנה סוביניון 2003, זכה במדלית זהב כפולה בקטגורית מחיר שבין 50 ל 85 ש"ח לבקבוק. בתור סקרני יין כרוניים, רכשנו, מיד לאחר התחרות, שני בקבוקים מיין זה. הם היו בסדר, אבל השתתפו בתחרות יינות, אשר, לטעמנו, היו טובים יותר ולא זכו במדליות כלל.

טעמנו מרלו 2005, קברנה 2005, ו קברנה 2004, יינות סבירים, נעימים לחך, אבל לא מרגשים במיוחד. מעניין מה יאמרו עליהם השופטים בטראוינו 2009.

יקב עמרם
בבעלות משפחת אזולאי, כורמים ותיקים מרמות נפתלי, שהקימו את היקב ב 2001. מייצר כ 6000 בקבוקים בשנה. היינן, עמרם אזולאי, בוגר מכללת תל-חי, קורסים שונים נוספים והשתלמויות בארץ ובחו"ל.

טעמנו בלנד של שירז וקברנה סוביניון, לאחר מכן את הקברנה סוביניון פרימיום והשארנו מקום ליינות נוספים מבלי לשכוח שעוד נכונה לנו נהיגה של כ 160 ק"מ למרכז הארץ.

יקב נעמן
הוקם ברמות נפתלי, בשנת 2004, על ידי רמי ובטינה נעמן. רמי נעמן זנח קריירה של במאי ותסריטאי קולנוע, לאחר שנדבק בחיידק היין ומאז הוא שם. עבר קורסים בתל-חי ובשורק, השלים הרבה ידע בעצמו וממשיך להעמיק בנושא היין. בטינה, אמנית, מעצבת ומורה לאמנות, במקצועה, גם כן התאהבה בחיי הכפר והשתלבה בפעילות היקב. אי לכך, אין זה מפתיע שיינות היקב מקבלים שמות כגון "פלויד הוורוד" (Pink Floyd) "מלך ארגמן", "סגול עמוק", אך לא נפקד גם מקומם של שמות מסורתיים, כגון מרלו וקברנה. היקב מייצר כ 10,000 בקבוקים בשנה

טעמנו את היינות שהוצגו בדוכן היקב. תקצר היריעה מלתאר את כולם. נהנינו מאד והבטחנו לחזור ולבקר ביקב עצמו, ברמות נפתלי.

יקב לגזיאל
אל יקב לגזיאל התוודענו, כאשר סעדנו במסעדת מורל, הנמצאת בכניסה לישוב אבירים, בבעלות השף לירז קריספין (לשעבר שף בקלודין) אשר הפתיע אותנו בתבשיליו המעולים.

מאחר ועוד יינות רבים בפנינו, וגם נהיגה ארוכה, החלטנו להסתפק בכוס יין הבית. בד"כ אין ציפיות מרחיקות לכת מיין בית של מסעדות, אבל עם הלגימה הראשונה, חשנו שזה יין בית מעניין. בקשנו לראות את הבקבוק ולהפתעתנו, גילינו מרלו טוב, מיקב שמעולם לא שמענו את שמו – יקב לגזיאל. לבקבוק מוצמדת תווית קטנה, אדומה ועליה כתוב: "יקב לגזיאל – יקב בוטיק משפחתי המייצר כ 3,000 בקבוקים בשנה. היקב הוקם על ידי אבי המשפחה, משה, ובנו, יריב, אשר אחראים בפועל גם על הטיפול בכרמים ועשיית היין כאחד. היין מיוצר עם הרבה חום ואהבה. במשק המשפחתי, הממוקם במושב אבן מנחם".

היין היה מרלו 2005 המבוסס על 90% ענבי מרלו ו10% ענבי קברנה סוביניון מכרם בן זמרה. לאחר שחזרנו למתחם האירוע בקרנו את דוכן לגזיאל וטעמנו גם את אחיו, הקברנה סוביניון 2006 המבוסס על 100% ענבי קברנה סוביניון. הקברנה שהה 20 חודשים בחביות והמרלו הרחיק לכת ושהה 30 חודשים בחביות עץ אלון חדשות וישנות.

שני היינות בעלי גוף בינוני עד מלא, מורכבים, טאניניים במידה נעימה לחך ומאוזנים. מעניין לעקוב לאיזה כוון יתפתח היקב הזה בעתיד.

יקב עבייה
הוקם ב 2006, על ידי יוסי יודפת, בגליל המערבי, בסמוך למבצר יחיעם. מאז הקמת היקב, מבצע יוסי יודפת, יליד קיבוץ רביבים ובוגר מכללת תל-חי, המתגורר בישוב כליל, נסיונות שונים בתחום החקלאות: גידול אורגני, גידול עצמי של שתילי גפן, הרכבות ועוד, כאשר המטרה היא קבלת ענבי יין איכותיים, המתאימים ביותר לגידול באזורי אקלים חם. יוסי מאמין כי סירה וקריניאן הם התואמים את דרכו הייחודית אך גם לקברנה הוא מייחס מקום של כבוד ומוסיף לכך את זן הסנג'ובזה, בצניעות, ללא יומרה לחקות את גדולי הסנג'ובזה של טוסקנה. מייצר כ 4000 בקבוקים בשנה.

טעמנו שלושה יינות: הראשון, סנג'ובזה Hide & Seek 2006, יין אדום כהה, מעלה ארומות פרחוניות ופירותיות ומפגיש את החך עם טעמי פירות ומינרלים קלים ונעימים. חמיצות גבוהה לטעמנו, אבל בהחלט באיזון מלא עם שאר המרכיבים. מאד אפייני ליינות איטלקיים. יין טוב מאד, לא נועד ליישון ארוך. מתאים לשתייה עכשיו. מחירו 60 ₪.

השני, Midsummer Eve 2007 מבוסס על קריניאן, סירה ומעט קברנה סוביניון. יין כהה, כמעט שחור, מעלה ארומות פירותיים. החך חש בטאנינים בינוניים, הרבה פרי ומינרלים. הקריניאן בהחלט דומיננטי, אבל הסירה והקברנה תורמים את חלקם לעידון היין. אהבנו אותו. מחירו 60 ₪.

השלישי, Moon-A 2007 גם כן מבוסס על קריניאן, סירה וקברנה, אבל מרכיב הקברנה גבוה בהרבה ממרכיב הסירה ומרגישים זאת מיד. שוב, צבע מאד כהה, ריחות פירותיים נעימים, תבלינים, גוף מלא, מורכבות גבוהה, חמיצות מאוזנת להפליא וסיומת ארוכה. לדעתנו, ההפתעה של האירוע. יין מצויין. מחירו 70 ₪.

יקב דרור
עוד לפני האירוע באבירים, זיהינו את יקב דרור כיקב ששווה תשומת לב מיוחדת. ביקרנו ביקב, במושב כפר שמאי, נפגשנו עם בני משפחת דרור, הנמרצים והנחושים, נוכחנו כי צדקנו בהערכתנו והכנו כתבה, מיוחדת ליקב דרור, אשר עולה באתר בימים אלו. נראה לנו כי המשפחה הציבה לעצמה רף גבוה והיא תעבור אותו. נמשיך לעקוב אחר יקב דרור.

יקב עין תאנה
ממוקם במושב גבעת יואב שברמת הגולן, מייצר כ 4,000 בקבוקים בשנה. טעמנו את הקברנה סוביניון 2007. יין סביר, אבל לא מרשים במיוחד. נמשיך לעקוב אחר התפתחות יקב זה בשנים הבאות.

יקב הרי גליל
אין צורך להכביר במילים. יקב גדול, מוכר לכולם, מייצר יינות טובים, במחירים סבירים, ובראשם יין הדגל של היקב "יראון". דווקא באירוע הנוכחי הטעים היקב יינות בלתי שגרתיים: וויוניה, ברברה ופינו נואר. אז נכון, הם עדיין רחוקים מעמק הרון, מפיימונט, ומבורגון (בהתאמה) אבל היזמה מבורכת והיינות נעימים לחך ונגישים לשתייה מיידית.

יקב ענבא
גם יקב זה שוכן בקיבוץ יראון, אבל, לא כמו אחיו הגדול, הוא יקב בוטיק קטן, פרי יזמתם של מאיה ועידו מירב, אשר נדבקו בחיידק היין לפני מספר שנים, למדו אצל ניר שחם בשורק ומיצרים כ 2,000 בקבוקים בשנה. היזמה מבורכת, אבל בשלב זה הם כנראה ישמרו על הצביון הצנוע של "יקב ביתי"

יקב אכזיב
יקב אכזיב, בבעלותו וניהולו של האמן מרק גוברמן, שוכן בסדנאות אומנים בקיבוץ גשר הזיו, ליד נהריה.
מרק גוברמן מאמין שיין ואמנות קשורים זה בזה ובשניהם הוא מדגיש את צבע הארגמן. היקב מייצר כ 2,000 בקבוקים בשנה, המתחלקים בין קברנה סוביניון, מרלו, סירה, וגם יין קינוח. כקודמו, "יקב ביתי" שבעליו נהנים מהעשייה ללא יומרות מרחיקות לכת.

יקב שניר
נוסד ב 2002 בקיבוץ שניר, ביזמתו ובניהולו של היינן דני שטיין. טעמנו שני יינות: נמרוד, המבוסס על 80% קברנה ו 20% מרלו, מבציר 2004 וקברנה סוביניון עם מעט מרלו, אף הוא מבציר 2004, אשר זכה במדלית כסף בטראוינו 2007. שני היינות ברמה סבירה. את הקברנה אהבנו יותר מאשר את הנמרוד.
התרשמנו שהיקב מחפש את דרכו ונמשיך לעקוב אחר התפתחותו בשנים הבאות.

יקב שטרן
הוקם בשנת 2004 בקיבוץ גדות. יינן היקב, ג'וני שטרן, עומד בראש קבוצת חברים השואפת לאיכות ללא פשרות ותומכת ומקדמת את היקב, ללא לאות. מקור ענבי היקב בשני כרמים: כרם דובי בקדמת צבי, שברמת הגולן וכרם דורון שבכרם בן זמרה. היקב מייצר יינות שירז, קברנה פרנק, קברנה סוביניון, אור ורותם (שני האחרונים – בלנד של ק.ס., ק.פ. ומרלו).

יקב ברעם
שוכן בקיבוץ ברעם, בגליל העליון. הוקם בשנת 2004 על ידי מספר חברי הקיבוץ ובראשם רמי אברהמי, בוגר מכללת תל-חי. היקב מייצר כ 5,000 בקבוקים בשנה. לרגל חגיגות 60 שנה להקמת הקיבוץ, עוצבה תווית מיוחדת הנושאת את המספר "60" והוצגה על דוכן היקב באירוע. תוך כדי טעימת יינות היקב, שוחחנו ארוכות עם רפי הלל, שסיפר על התמיכה הרבה לה זוכה היקב מחברי הקיבוץ, על החיים בגליל העליון (לעולם לא יחליף את המקום, למרות קשיי הביטחון באזור), על הדור השני בקיבוץ וכמובן, על האהבה ליין. טעמנו את יין הדגל של היקב, "יער ברעם", בלנד קלאסי של קברנה סוביניון ומרלו ונהננו מאד.

לסיכום, היה זה אירוע מרשים, בנוף מרהיב, פגישות מרתקות עם אנשים מעניינים, טעימות מכל טוב. מה עוד צריך? עם זאת, חשנו צער רב, כאשר עמדנו מספר דקות בשער היציאה וצפינו באורחים הרבים היוצאים בידיים ריקות, או עם שקיות ניילון המכילות מעט גבינות, ריבות ודברי מאפה. רק מעטים, ממש בודדים, החזיקו בידם עטיפות של בקבוקי יין.

רבים מהאורחים ששוחחנו איתם הרעיפו שבחים על יינות אלו ואחרים, אך בסופו של דבר יצאו בלעדיהם. שוחחנו על כך עם דורין לברון, מחברת יחסי הציבור, אשר ארגנה את האירוע והצענו כי בעתיד יוצב דלפק מכירות, או אספקה לקניות שיתבצעו בדוכני היקבים, בשער ביציאה. נראה לנו כי גם מי שרצה לקנות, נרתע מהצורך להסתובב, במשך שעות, בשטח המושב, עם מספר בקבוקי יין. דורין השיבה כי גם היא חשה באי נוחות ממיעוט רכישות היינות בדוכנים והבטיחה לשקול את הצעתנו בכובד ראש לקראת האירוע הבא.

להתראות בשנה הבאה. לחיים!

 

 

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות