שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יקב דרור-משפחה שכזאת

מאת: אופירה ורן בירון
צילום: רן בירון
סבתא סילביה ושני בנים נמרצים ביקב דרור.


מאת: אופירה ורן בירון
צילום: רן בירון

סבתא סילביה, חביבה ופעילה, ציירת ויוצרת בת 89, אם חרוצה ודומיננטית ושני בנים נמרצים, הם עיקר סיפורו של יקב דרור, השוכן בכפר שמאי אשר בהרי מרום הגליל.

לקראת פתיחת מרכז המבקרים של היקב, בחוה"מ סוכות, הגענו למפגש היכרות מוקדם עם העושים במלאכה, בני משפחת דרור.

בחצר נאה, בסוכת אירוח נעימה, נפגשנו עם זהבה, יריב ונדב ושמענו את סיפורם.צילם רן בירון

הקשר ליין החל במשפחה לפני תשעים שנה, ברומניה, בה היה לסבא בית מרזח, במשך 50 שנה וסיפק יין לכל האזור. כשעלו בני המשפחה לארץ, בשנות השישים, עבד הסב במסעדת פועלים רומנית ועסק, בין השאר, בנושא היין, כשבחלומו ובחזונו – יקב!!

המשפחה התיישבה בכפר שמאי, עסקה בחקלאות, בהדרכת מדריך חקלאי ובלימוד מעשי מהשכנים, כדרך כל המתיישבים העולים, ביישובי ההר ומצאה את פרנסתה.

לפני כשבע שנים, החליט יריב, הבן הבכור, לטעת כרמים ולהתמחות בנושא. הכרמים ניטעו באזור המגורים ובסביבה הקרובה. כאשר חיידק היין החל לפעול והרצון לא להסתפק בכרם בלבד, גבר, נשלחה זהבה, אם המשפחה, אחות בפנסיה, בוגרת מיקרוביאולוגיה, ללימוד ייננות במכללת תל-חי, תחת שרביטו של יאיר מרגלית.

זהבה, הנמרצת, הפעילה ובעלת כושר הניהול, החליטה, לדבריה, כי לאחר שנות עבודה רבות עם חיידקים גורמי מחלות, תכיר את החיידקים הטובים והמועילים ליצירת יין איכותי ונרתמה לנושא, במלוא המרץ, כשבניה יריב ונדב לצידה.

נושא היקב הפך לחיידק משפחתי, אשר הולך ומתגבר ועמו מתרבה הפעילות ומתגבשות תוכניות ההמשך לגידול ולהרחבה.

מבציר 2008, ייצר היקב שלושה יינות: נביולו, קברנה סוביניון ומרלו. טעמנו את כל השלושה. יינות קלים, פירותיים מאד, נעימים לחך.

התעניינו במיוחד בנביולו. מה לנו ולעינב המייצר את היינות הגדולים של פיימונט – הברולו והברברסקו? למשפחת דרור יש הסבר. אין להם כל כוונה לחקות את יינות פיימונט. הם מאמינים בכרם הנביולו שלהם ושואפים להגיע ליין נביולו, אשר יתן ביטוי הולם למאפייני האזור. זה יהיה הנביולו של הגליל. לא של פיימונט. ואכן, למרות גילו הצעיר, בציר 2008, הנביולו של יקב דרור מעלה ניחוחות נעימים של פרחים ופירות אדומים וגם החך מגלה פירותיות נעימה ביותר. צבע היין אדום בהיר, צלול מאד. שוב, לא ניסינו להשוות אותו ליינות פיימונט, אבל קשה היה להתעלם מכך שהוא קרוב יותר, הן בצבעו והן בטעמו, לברברה מאשר לברולו – בכל זאת, נשארים בפיימונט…

קבלת הפנים לה זכינו, בבית משפחת דרור הייתה לבבית ביותר. הגדילה לעשות הסבתא, סילביה, שסיפרה קצת היסטוריה, תוך מעבר חד להווה והחזון לעתיד והציגה בפנינו את יצירות האמנות עליהן היא שוקדת ללא הרף. היא גם יזמה והקימה את המוזיאון לאמנויות בכפר שמאי וזכתה לברכות ולתודות אין ספור.

נפרדנו ממשפחת דרור בהבטחה לבקר אותם שוב בהקדם, ואכן, מספר ימים לאחר מכן, פגשנו אותם באירוע "חצרות אבירים" בו הציגו את יינותיהם בפני קהל רב.

לחיים! בהצלחה!

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות