פסטיבל "חנוכה הר הנגב על המפית"

09/12/2020
מיזם חברתי-קולינארי חדש "על המפית" המשך »

מידע מיח"צ:

בחנוכה תושק יוזמה טעימה במיוחד עם ערך מוסף חברתי, הפונה לחובבי הקולינריה, היין והמדבר בישראל:
סיורי טעימות בהר הנגב, מסע קולינרי ותרבותי "עם טוויסט" באזור ירוחם, רמת הנגב ומצפה רמון.
"על המפית בהר הנגב" הוא מסע טעימות ייחודי, אליו יוצאים באופן עצמאי, ומתחברים לאפליקציה שמובילה את המשתתפים מנקודה לנקודה על המפה.
אפשר לבחור בין מסלולים שונים לפי הטעם האישי, תמהיל המשתתפים ואופי החוויה המבוקשת, וביניהם: חלומית לאניני טעם וחובבי יין, משפחתית, מסורתית- כשרה, או טבעונית.

בכל מסלול מקבלים 6 טעימות שונות זמינות למימוש במהלך ימי ההפנינג.
המסלולים מותאמים לימי קורונה, ועומדים בתקני התו הסגול.

מאחורי המיזם עומד דוד כהן, שעבד שנים רבות כשכיר במגזר החברתי, והחליט לצאת לדרך יזמית כתיירן עצמאי המתמחה בתיירות קולינרית איכותית – עם אספקטים חברתיים.
את מיזם על המפית הקים כהן, חבר בקהילת היזמות והחדשנות OpenValley קיסריה, באוגוסט 2020, מתוך הבנה כי בעיצומה של מגפת הקורונה, יתרונות השיטה שפיתח לסיורי קולינריה מחוץ לקופסה משנה חשיבות עבור בעלי העסקים הקטנים, כמו גם עבור הקהל הצמא לחוויות בטוחות ומתאימות לרוח התקופה.
כהן: "הקורונה פגעה קשות בענפי התיירות והמזון, ראיתי מול עיניי עסקים מתרסקים והחלטתי שאני חייב לעשות מעשה. אני יודע שהסקרנות הקולינרית בישראל מזיזה אנשים, ועבורי זה התחבר.
הרעיון הוא לייצר מצב WIN WIN – להוציא אנשים מהבית לחוויה קולינרית שמתאימה לתקופה, לתמוך בעסקים מקומיים ולעודד כלכלה מקומית. כך נולד מיזם על המפית – מסע טעימות בדרך שלך".

שירי גרין-אלגביש, מנכ"לית רשת OpenValley: "המיזם של כהן מביא בשורה חדשנית שנועדה לייצר אקו סיסטם בתחום התיירות וצריכת הקולינריה, במקומות בהם אקו סיסטם כזה צריך תמריץ יצירתי וחדשני".
"המיזם קורם עור וגידים בסיוע מרכז השלטון המקומי, שהשכיל להבין את הקונספט והבשורה שהוא מביא עמו", הוא מפרט. "השקעה בעסקים הקטנים היא השקעה בחוסן כלכלי חברתי באזור כולו. כל לקוח חדש שמגיע, מתייג ברשתות החברתיות ומשתף בחוויות את כל חבריו, וכך נוצרת תנופה כלכלית לאותם עסקים. מי שבא לטייל באזור, מבקר גם בעסקים נוספים: חנויות, אטרקציות ולפעמים גם לינה. בצורה זו נמשכים מטיילים סקרנים חדשים לאזור".

סיור על המפית החלומית, יתקיים בין התאריכים 10-12/12 בקדש ברנע, מדרשת בן-גוריון ומצפה רמון. כהן מבטיח: "מסע טעימות חוויתי ומסקרן לאניני הטעם וחובבי היין. הזדמנות נדירה לגלות עשייה קולינרית ברמה הגבוהה ביותר, בפריפריה של ישראל. המסע יכלול שלל טעימות ביקבי האזור, טעימות שמן זית מ”ראשון המסיק”, בשרים מעושנים ואפילו טקס תה אנגלי מסורתי בלב ליבו של המדבר!

צילום מקסים סרדיוקוב

הסיור כולל:
• טעימות יין משובח, במרכז המבקרים של יקב רמת נגב, קדש ברנע.
• טעימות בשר מעושן, היישר מהמעשנה של הבוטקה, קדש ברנע.
• טעימות ומרגוע – יין אורגני, שמן זית אורגני וזיתים. כרם שיזף, (ליד מצפה רמון)
• סדנת טעימות – שמן זית premium ראשון המסיק, ויין אדום מעודן. חוות אשכולות, (מצפה רמון)
• טקס תה אנגלי מסורתי – תה משובח, סקונס עם קצפת וכריכים בחצר קסומה בגסט האוס krivin, מדרשת בן גוריון.
• טעימות יין ושמן זית טרי, בבית הבד – כד חרס, חוות כרמי הר הנגב.
 השקת המיזם תתקיים בתאריכים 10-15.12.20
 עלות כרטיס טעימות לסיור: 90 ₪ בלבד למשתתף
 את הסיור אפשר לממש ביום אחד/על פני מספר ימים.
 לפרטים נוספים והרשמה למסלולים: https://al-hamapit.co.il/
 מחיר סיור בפסטיבל "חנוכה הר הנגב על המפית" – 90 ₪ למשתתף לכרטיסיית 6 טעימות.
על המפית חלומית – 100 ₪ למשתתף

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *