שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

האם תוספי תזונה יכולים לחזק את המערכת החיסונית?

לקראת החורף עונת מחלות החורף עוד רגע בשיאה

מאת: מערכת אינפומד

החורף הקרוב עומד להיות מאתגר. פרט לשפעת ולהצטננות, מתווספת גם מחלת ה-Covid-19, שמאיימות כולן לתקוף את גופנו. רגע לפני שמתחיל הקור הגדול, אנשים רבים מחפשים דרכים שיעזרו להם לחזק את המערכת החיסונית של הגוף. האם תוספי תזונה יכולים להוות ייתרון נוסף במלחמה נגד מחלות אלו?
ויטמין D
רבים מאתנו שמעו לאחרונה על ויטמין D בהקשר של מגפת הקורונה. מחקר שפורסם לא מזמן הראה כיצד אנשים עם רמות נמוכות של ויטמין D נוטים לסבול מ-Covid-19 חמור יותר .

אכינצאה
אכינצאה פעמים רבות מומלצת להצטננות. מחקר בחן את יעילותה של אכינצאה במשך 4 חודשים על כ-750 איש, שנטלו את התוסף 3 פעמים ביום בעונה הקרה כאמצעי מניעה, ו-5 ביום במידה והמשתתף סבל מצינון. השימוש באכינצאה הראה צמצום במקרי ההצטננות, קיצור במשך ימי הצינון וקיצור השימוש בתרופות משככות כאבים.

ויטמין E
מחקר שבדק את השפעתו של ויטמין E על זיהומים בדרכי הנשימה בקרב קשישים בבתי אבות מצא כי למינון יומי של 200 UI ויטמין E במשך שנה לא הייתה השפעה מובהקת על זיהומים של מערכת הנשימה התחתונות של דיירי בית האבות. עם זאת, צריכה יומית של מינון זה דווקא הביאה להשפעה מגינה מפני זיהומים בדרכי הנשימה העליונות, ובעיקר מפני הצטננות.

ויטמין C
לא ידוע על מחקרים שהראו שוויטמין C הצליח למנוע מחלות בדרכי הנשימה. עם זאת, מחקר שערך סקירה של מחקרים בתחום מצא שוויטמין C עשוי לקצר את משך ההצטננות, כמו גם לשיפור חומרת התסמינים במהלך המחלה.

אבץ
מחסור חמור באבץ עלול לגרום לתחלואה ולתמותה, ואנשים מבוגרים עלולים לסבול ממחסור באבץ. במחקר נמצא ששימוש באבץ הפחית את הסיכון לדלקת ריאות אצל אנשים מבוגרים.

לכתבה המלאה באתר אינפומד

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות