מפגש עם יינות מסרדיניה ומקפניה

25/11/2020
בשבוע המזון האיטלקי המשך »

ישראל פרקר
במסגרת שבוע האוכל האיטלקי, המתקיים השבוע, נערכו מפגשים מעניינים, בבית "אנגלו ונינה" ביפו, בין השאר גם בנושאי קולינריה ויין איטלקי. המפגשים הועברו בשידורים חיים בפייסבוק.
באחד המפגשים, השתתפתי גם אני. רציתי לטעום ולשמוע על יינות ואזורי יין לא כל כך מפורסמים בארץ. האי סרדיניה ואזור קמפניה, בדרום מערב איטליה.
המצלמה, לשידור החי, ניצבה מול שולחן נמוך שמאחוריו ישבו עמנואלה פנקה מלשכת התיירות איטליה, כלליה די קונסיליו ובני בן ישראל, השף הידוע, המומחה לקולינריה וגם לאיטליה, לכל מה שקורה בה ולשפה האיטלקית. הוא תירגם בלי הרף את כל מה שסופר בשפה זו.
הרחק באיטליה ישב מול המצלמה העיתונאי האיטלקי פאביו פיקולי שסיפר על האזורים והיינות ודבריו שולבו עם דברי הנוכחים ביפו, כשבני תירגם, בלי הרף. תודה !!!
הם התחילו עם האי סרדיניה. זהו לדבריהם אי יפה עם נופים מיוחדים, שלא רבים מגיעים אליו, לצערם. מייצרים בו יין כבר אלפי שנים. תפריטי האוכל טיפוסיים לאזור וכך גם היינות המיוצרים בכ 150 יקבים. בנות לשכת התיירות האיטלקית הדגישו שהנוף שונה מנופים שרואים באיטליה האחרת . חיים ארוכים יש לתושבים, במקום. אולי מהיין ואולי מהמים… הן אומרות ומזמינות את הישראלים להגיע לבקר באי.
בסרטון וידאו שהוקרן משם ניראה תהליך על ייצור יין בגת. הענבים היו בתוך שקים ועליהם דרכו ברגלים יחפות להוצאת מיץ הענבים.
בסרדיניה קיימים הרבה זני ענבים שלא מוצאים באירופה. באיטליה יש כ3,000 זנים שונים. בסרדיניה מאות. מייצרים באי כ15 מיליון בקבוקים בשנה.

טעמנו שני יינות מיקב סנטה מריה לה פלמה. זהו קאופרטיב עם 700 דונם כרמים. אחד הדברים המיוחדים שביקב הם כלובי ברזל בהם מתיישנים על קרקעית הים בקבוקי יין מבעבע.
היין הלבן – Akenta Cuve 71 Vermentino Doc Di Sardegna ZI– הזן ורמנטינו. אהבתי אותו מאוד. זהו יין כיפי ללגימה (אבל, היה יותר טוב אם היה מוגש קר יותר)
ארומות טובות של אננס אפרסק משמש ופסיפלורה. זהו יין עם רמיזות נעימות למתיקות מאוזנת בפה.

היין האדום – Redit Cannonau doc Riserva – הזן קנונאו
יין מיוחד וריחני, גלש לגרון בקלילות מהנה. הוא מבוסס על אלכוהול גם מהדס עם ריח אופייני. זהו יין מאוזן ונעים ללגימה עם נוכחות גבוהה. בני בדק ומצא שמחיר בקבוק בסרדיניה 40 ₪. מעניין מה יהיה מחירו, כשיגיע לארץ.

עברנו לאזור קמפניה, שבדרום איטליה CAMPANIA. זהו אזור שגם נושק לים וגם גולש לפנים היבשת. בהתאם לכך גם היינות שונים בחלקיו השונים. זהו אזור ייצור יין עתיק בו גרו בעבר היוונים, שהשאירו באזור גם שמות יווניים. יינותיו לא מיובאים ארצה, עדיין. 4% מכלל היינות באיטליה מיוצרים בקמפניה.
גם מכאן טעמנו שני יינות . יקב LA GUARDIENSE שאף הוא קואופרטיב המאגד מספר יקבים.

היין הלבן – La Falanghina Janare Senete . זן פלנגינה.
זכה במספר מדליות ובציונים לשבח.
כדי לשמור על טעמים וריחות מקוריים היין תסס ונשמר במכלי נירוסטה ללא חביות. באף ריח תפוח אפרסק ומרווה. ובפה כעין מליחות קלה ומבנה כבד. בני מזכיר שמומלץ לחבר יין ואוכל מאותו אזור אולי ישפר טעמים.

היין האדום – Aglianico Janare Cantari .זן אליאנקו .
הכרמים נטועים באזור עם אדמה וולקנית. ריח עשיר מגוון . פירות יער דובדבנים ועוד. היין טאני מאוד בפה עם גוף מוצק ודוקרני. התיישן שנה בחביות עץ.
טעם וריח גם של תבלינים שונים. היין מיועד להתיישן הרבה שנים בבקבוק, כדי להתעדן.

בכללי, אהבתי את היינות מסרדיניה הרבה יותר. היינות מקמפניה חייבים לשהות זמן לא קצר בדקנטר, לפני המזיגה, כדי להיפתח ולהרגיש טוב בפה ובחיך. בעיקר האדום, וכן, גם הלבן.
אוהב אותם יותר אם יתרככו ויתאזנו. שמתי לב שהאדום שנשאר בכוס התעדן קצת אחרי כמה עשרות דקות.
טעמנו גם פוקצ'ה טעימה, בין לבין, והתחלתי לחלום שוב על איטליה, שם הייתי מספר פעמים. בסרדיניה עוד לא.
תודה למארחנו האיטלקיים על הפגישה המעניינת, רבת הטעמים. לחיים.

במסגרת שבוע האוכל האיטלקי, המתקיים השבוע, נערכו מפגשים מעניינים, בבית "אנגלו ונינה" ביפו, בין השאר גם בנושאי קולינריה…

פורסם על ידי ‏ישראל פרקר‏ ב- יום רביעי, 25 בנובמבר 2020

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *