השקת יינות הבוז'ולה נובו ב-19 בנובמבר

10/11/2020
חברת שקד עם "מלך הבוז'ולה" ג'ורג' דובף ולואי ז'אדו המשך »

מידע מיח"צ:
מגיפת הקורונה משפיעה השנה גם על חגיגות הבוז'ולה המסורתיות, שיתקיימו השנה ללא אירועים גדולים. פתיחת בקבוקי הבוז'ולה שמתקיימת מדי שנה בכל העולם ביום חמישי השלישי של חודש נובמבר, תהיה הפעם אינטימית הרבה יותר, אך היא עדיין סיבה לחגיגה, עם יינות הבוז'ולה שחברת שקד מפיצה בארץ – של ג'ורג' דובף ושל לואי ז'אדו.
פתיחת היינות תהיה בדיוק דקה לאחר חצות, ביום חמישי, 19 בנובמבר.

הבוז'ולה נובו של ג'ורג' דובף
ג'ורג' דובף שייסד את היקב המשפחתי הנושא את שמו, נחשב כאבי רעיון החגיגות וידוע בכינויו "מלך הבוזו'לה". יינות הבוז'ולה נובו של דובף מוכרים בתוויות הצבעוניות ובקמפיינים הססגוניים המלווים את השקתם.
בתחילת הדרך נשלחו היינות מאזור בוז'ולה לפאריס במרוץ חגיגי שהפך בשנות ה- 70 לאירוע לאומי צרפתי. הסלוגן המפורסם של הקמפיין היה: "הבוזו'לה נובו הגיע". במהלך השנים התפשטה מסורת חגיגות הבוז'ולה גם לשאר העולם וכמובן גם לישראל. חברת שקד מלווה את מסורת הבוז'ולה-נובו מזה שנים רבות ולוקחת חלק בחגיגת היין הבינלאומית השמחה.

ג'ורג' דובף בוז'ולה נובו
אזור גידול: כרמים באזור בוז'ולה בצרפת
זן ענבים: גמה-נואר
תהליך ייצור: ייצור קלאסי של בוז'ולה-נובו הכולל תסיסה קרבונית של אשכולות שלמים וביקבוק מהיר ללא התיישנות.
זהו יין בוז'ולה נובו קלאסי, פירותי, קל, צעיר ומהנה עם ניחוחות תות בננה אופייניים והרבה רעננות ושמחת חיים.
מחיר: 70 ₪

לואי ז'אדו
אחד מהיקבים החשובים והידועים בבורגון. יקב לואי ז'אדו נוסד בשנת 1859 על ידי לואי הנרי דניס ז'אדו בעיר בון שבלב אזור בורגון. כבר אז הבין ז'אדו את חשיבות הענבים והכרמים ועד מהרה צבר מוניטין כיצרן יין מן השורה הראשונה.
כדי לבסס את מעמדו המשיך ז'אדו לרכוש כרמים ברחבי הקוט דה נואי והקוט דה בון. הדורות של משפחת ז'אדו שניהלו את היקב המשפחתי אחריו המשיכו את המגמה וכיום זהו אחד היקבים הגדולים והטובים באזור בורגון שבבעלותו כאלף דונם כרמים.
היקב פועל גם כנגוסיאנט ברמה הגבוהה ביותר ודואג לקשור חוזים מחייבים עם כורמיו, כאשר הדגש הוא על איכות הענבים וטיפוח הכרם. הענבים מגיעים מלמעלה מ- 150 חלקות כולל חלקות רבות בכרמים הנחשבים ביותר בבורגון.

לואי ז'אדו בוז'ולה וילאז' פרמייר
בנוסף ליינות הפינו-נואר והשרדונה המצוינים והיקרים מהקוט ד'אור מייצרים ביקב לואי ז'אדו גם יינות איכותיים מאזור הבוז'ולה במגוון דרגות. מידי שנה היקב מפיק גם בוז'ולה צעיר איכותי שמייצג את האופי והאיכות של שנת הבציר הנוכחית.
אזור גידול: כרמים באזור בוז'ולה הסיווג בוז'ולה וילאז'
זן ענבים: גמה-נואר
תהליך ייצור: ייצור קלאסי של בוז'ולה-נובו הכולל תסיסה קרבונית של אשכולות שלמים וביקבוק מהיר ללא התיישנות.
זהו יין בוז'ולה מקסים ואיכותי בעל ניחוחות פרי צעיר ורענן משולבים בפריחה. יין בעל אופי צעיר ופירותי עם המון רעננות ושמחת חיים.
מחיר: 80 ₪

להשיג ברשת דרך היין ובחנויות היין המובחרות

כמה עובדות על היין שהוא תופעה:
הבוז'ולה נובו (הבוז'ולה החדש) הוא יין המיוצר באזור בוז'ולה בצרפת מזן הענבים גאמיי (גאמה) נואר. הנובו הוא יין צעיר למדי שמשוחרר לשוק תקופה קצרה ביותר לאחר הבציר. לצורך כך הוא מיוצר בטכניקה ייחודית (תסיסה קרבונית) המעניקה לו אופי פירותי קל, ייחודי ומאוד מזוהה.

בוז'ולה הוא אזור יין שנחשב לחלק מאזור בורגון רבתי. כשליש מענבי האזור מיועדים לייצור יינות הנובו הצעירים. יינות אלו מסמלים את סיומו של הבציר ותחילתה של "שנת היין החדשה". יתר הענבים משמשים ליינות נוספים מזן הגאמה. יינות הבוזו'לה קרו למשל, מגיעים מ- 10 כפרים מוגדרים ומעניקים איכויות גבוהות למדי.

את יינות הבוז'ולה נובו מומלץ להגיש קרירים (כ 14 – 16 מעלות). שעה במקרר לפני ההגשה יביאו אותם לטמפרטורה האידיאלית. המרתף לא ממש רלוונטי במקרה של הבוז'ולה נובו. זהו יין ששותים בצעירותו והוא אינו מיועד להתיישנות ארוכה.

הבוז'ולה נובו מושק מידי שנה בכל העולם בחגיגות ופסטיבלים בתאריך זהה הידוע כ"יום הבוז'ולה" (יום חמישי השלישי של חודש נובמבר בשעה 12:01 בלילה). לצורך כך מוטסים היינות לכל רחבי הגלובוס מספר ימים קודם לכן וחל איסור מוחלט לפתוח אותם לפני המועד הנ"ל. באזור בוז'ולה לבד מתקיימים כ- 120 פסטיבלים מקומיים לציון השקת היין החדש.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *