הונחה אבן הפינה להקמת יקב רקנאטי

04/11/2020
בפארק התעשיות דלתון המשך »

מידע מיח"צ:
לאחר חמש שנים של תכנונים, הונחה  אבן הפינה והחלו עבודות התשתית להקמתו של יקב רקנאטי החדש בפארק התעשיות דלתון, על ידי בעלי היקב – לני רקנאטי ואורי שקד.

במהלך הטקס חתמו השניים על בקבוק יין הדגל של היקב – רקנאטי ספיישל רזרב – מבציר 2000, הבציר הראשון של היקב, וביחד עם עמית סופר, ראש מועצת מרום הגליל ובני בן-מובחר, ראש מועצת מבואת החרמון, טמנו אותו באדמה עליה ייבנה היקב החדש.

מבנה היקב, שיוקף בגן מטופח, ישתרע על פני 5,700 מ"ר שייבנו על מגרש שגודלו 15 דונם. הוא יכלול מרכז מבקרים גדול עם מרפסת תצפית לעמק החולה והחרמון, חדר חביות חפור מתחת לאדמה, מחסן משוכלל ומקורר, רחבת מיכלים ואולם ביקבוק, לצד משרדים, חדר טעימות, ספריית יינות מתיישנים ועוד.

ההשקעה הכוללת בתכנון היקב, בבנייתו ובציוד תעמוד על כ-50 מיליון שקלים. העבודות צפויות להסתיים בחודש ינואר 2022.

המיקום החדש נבחר עקב קרבתו לרוב כרמי היקב ומיקומו הפסטורלי.
היקב ייבנה על פי תקן אמריקאי מחמיר של בניה ירוקה –LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) ויאובזר בציוד החדשני והמשוכלל ביותר.
היקב החדש צפוי לאפשר כושר ייצור של עד 2 מיליון בקבוקים בשנה.

צילום אביהו שפירא

לני רקנאטי, יו"ר היקב: בדיוק 20 שנה אחרי הבציר הראשון של היקב, אנו מגשימים בהתרגשות חלום ומקימים בית ליקב רקנאטי בסמוך לכרמי היקב. היקב יהיה מרכז מבקרים גלילי תוסס, ויבטא את אהבתנו ליין ולאדמה ואת החלום הציוני שלנו להקים בארץ תעשיה המבוססת על חקלאות".

אורי שקד, מבעלי יקב רקנאטי: "אחרי שהבאנו את יינות היקב לאלפי נקודות מכירה, מסעדות, חנויות יין ורשתות שיווק, אנו גאים להקים בית מארח לחובבי יין מכל רחבי הארץ, שיוכלו להכיר מקרוב את האנשים שמאחורי הבקבוקים, את המסירות ואת האהבה שאנחנו משקיעים ביין – מרגע הבציר ועד שהוא מגיע לכוסות"

את היקב תכנן משרד האדריכלים LKS מבילבאו שבספרד – חברה בינלאומית לתכנון פרויקטים, אשר תכננה יקבים רבים ברחבי העולם.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *