יינות היקב קלאודי ביי מניו זילנד

19/10/2020
מתאגיד היוקרה הצרפתי Moët Hennessy המשך »

מידע מיח"צ:

יקב קלאודי ביי מחלוצי ומובילי תעשיית היין בניו זילנד נוסד בשנת 1985 – היה היקב השני שנטע כרמים ואחד מחמשת היקבים הראשונים שהחלו לפעול באזור מרלבורו שבניו זילנד.
וכיום ניו זילנד נחשבת כמובילה בייצור יינות איכות בעיקר מזני הסוביניון בלאן והפינו נואר.

מרלבורו, אזור היין הגדול ביותר בניו זילנד, אזור יין מובחר אשר ניטע רק לפני כארבעים שנה ומהווה כיום שני שליש משטח הכרמים של ניו זילנד נמצא בצפון האי הדרומי, מבין השניים שמרכיבים את ניו זילנד, החלק הדרום מזרחי של האי סנטרל אוטגו, הוא הנקודה הדרומית ביותר על פני כדור הארץ בה ניטעו זני יין. לאזור המישורי אקלים ייחודי אודות השמש שזורחת שם הכי הרבה ימים בשנה.

מרלבורו נחשבת כיום על ידי רבים לבירת הסוביניון בלאן של העולם, זאת בזכות זני הענבים הידע והיכולת המדהימה להפיק מהם ריכוז רב של האופי העשבוני של הזן לצד ארומות של פירות טרופיים.
העולם התוודע לסוביניון בלאן הניו זילנדי שהפך מאז לאייקוני בעולם כולו בזכות יקב קלאודי ביי שהסוביניון שלו נחשב לאחד הנחשקים בעולם. ומיוחסת לו תרומה משמעותית להעלת ניו זילנד על מפת היין העולמית.

קלאודי ביי סוביניון בלאן 2019
סוביניון בלאן קלאודי בי הוא משילוב של כשמונים חלקות שונות מעמק ואייראו במרלבורו. קרקע חולית על משקעים ובליה ימית, עשירה בחצץ, חרסית וחמרה.
בציר 2019 הוא המוקדם ביותר בהיסטוריה של היקב. היין מיוצר רק מהנוזל החופשי ועובר שיקוע טבעי של 48 שעות לפני התסיסה. תסיסה בטמפרטורה נמוכה, חלקה במכלי נירוסטה וחלקה במכלי פודר צרפתי ישן.
הסוביניון בלאן  של היקב עשיר מרענן ומלא חיים, באף מלווה בריחות לימון, פריחת סחלבים ופסיפלורה ובפה הוא עוצמתי, נוכח, ומאפיינים טרופיים מלווים במינרליות וחומציות מעודנת.

נתוני מעבדה:
TA – 7.8 ג/ל
PH – 3.18
אלכוהול – 13.1%
סוכר שארי – יבש
מחיר: 129 שקל (בקניית שני בקבוקים 119 שקל לבקבוק)

ההיסטוריה של גידול הסוביניון בלאן בניו זילנד היא צעירה מאוד במונחים של יין אירופאי קלאסי. אבל זה לא הפריע לה להפוך לשחקן מרכזי בשוק יינות היוקרה הבינלאומי. גפנים ניטעו בניו זילנד רק לפני 200 שנה ועד שנות השישים של המאה העשרים נחשבה לאחת המדינות חסרות החשיבות בעולם היין.
כיום ניו זילנד היא המצליחה במדינות היין בעולם, שטח הכרמים שלה גדל פי שישה מאז שנות השמונים ולמרות הייצור הקטן יחסית, היא יצואנית היין השישית בעולם אחרי ארצות הברית והמחיר הממוצע לבקבוק הוא הגבוה ביותר בעולם.
מעל 80% מייצור היין בניו זילנד מיועד ליצוא, בעיקר ארה"ב, בריטניה, אוסטרליה וגרמניה.

קלאודי ביי פינו נואר 2018 
פינו נואר קלאודי ביי: ניטע לראשונה ביקב בשנת 1990 ונחשב לזן האדום המבטיח ביותר בניו זילנד. הפינו נואר מגיע מכרמים בדרום עמק ואייראו, בחלק הקר יותר של העמק. קרקע חולית גירית, עשירה בחצץ, חמרה וברזל.
בציר 2018 מורכב ומאתגר. גשם בתקופת הבציר אילץ את הייננים לחכות ולבצור מעט מאוחר יותר. מיד לאחר הבציר האשכולות עוברים הפרדה מהשזרות והנוזל מועבר ללא שימוש במשאבות למכלי תסיסה פתוחים. היין מתחיל תסיסה לאחר השריה קרה של 24 שעות. התסיסה נמשכת 18 ימים ולאחר מכן מתבצע יישון של 11 חודשים בחביות צרפתיות שליש חדשות.

הפינו נואר של היקב בנה לעצמו לאורך השנים שם של יין רך ואלגנטי, מרענן ומלא חיים, באף מלווה בריחות לימון, פריחת סחלבים ופסיפלורה ובפה הוא עוצמתי ומרוכז ומאפיינים טרופיים מלווים במינרליות וחומציות מעודנת.

נתוני מעבדה:
TA – 7.8 ג/ל
PH – 3.6
אלכוהול – 13.3%
סוכר שארי – יבש

מחיר: 175 שקל (בקניית שני בקבוקים 165 שקל לבקבוק)

קלאודי ביי שרדונה 2018 
בציר 2018 מורכב ומאתגר, גשם בתקופת הבציר אילץ את הייננים לחכות ולבצור מעט מאוחר יותר. היין עובר תסיסה במיכלים וחלקו בחביות 15% חדשות. לאחר מכן מיושן 11 חודשים וחלק קטן מהיין עובר תסיסה מאלו לקטית.
שרדונה קלאודי ביי: ניטע לראשונה ביקב בשנת 1986, השרדונה מגיע מארבעה כרמים במרכז עמק ואייראו, קרקע חולית גירית, עשירה בחצץ, חרסית וחמרה.
שרדונה מדויק, מורכב, עם טעמי מישמש ועשבוניות מלווים בווניל עדין וחומציות משלימה.

נתוני מעבדה:
TA – 7.1 ג/ל
PH – 3.35
אלכוהול – 13.2%
סוכר שארי – יבש
מחיר: 139 שקל (בקניית שני בקבוקים 129 שקל לבקבוק)

קלאודי ביי TE KOKO סוביניון בלאן 2018 
סוביניון בלאן TE KOKO קלאודי ביי: יין הדגל של היקב המגיע משש חלקות מובחרות באזור רנוויק במרלבורו. קרקע חולית על משקעים ובליה ימית, עשירה בחצץ, חרסית וחמרה. TE KOKO הוא שמו של מפרץ קלאודי ביי במאורית.

בציר 2016 מאוזן ואיכותי וכל עונת שנה התנהגה למופת, הסוביניון עובר סחיטה עדינה ואחריה שיקוע קר של 24 שעות לפני התסיסה. התסיסה טבעית ונעשית בחביות אלון. לעיתים נמשכת שלושה חודשים ויותר ונדרש פיקוח יום יומי בכדי לשמור על היין. בסיום התהליך עובר היין לחביות אלון ליישון של 15 חודשים.

תסיסה פראית ויישון בחביות אלון צרפתיות משומשות הופכים את היין פורץ המוסכמות הזה לאחד מיינות הסוביניון בלאן הטובים בעולם, אף ארומטי וטרופי, מלא ניחוחות אפרסקים לבנים ולימון מוביל לפה אקספרסיבי ומאוזן עם חומציות מובילה.

נתוני מעבדה:
TA – 7.1 ג/ל
PH – 3.09
אלכוהול – 13.0%
סוכר שארי – יבש
מחיר:229 שקל (בקניית שני בקבוקים 219 שקל לבקבוק)

קלאודי ביי TE WAHIפינו נואר 2017
הענבים מגיעים מכרם ייחודי הנמצא באגן קורצוול בדרום אזור סנטרל אוטגו. מאופיין בקרקע צפחה עשירה במינרלים ונציצי קווארצ. זהו אחד הכרמים הדרומיים ביותר בניו זילנד, קר ועם זאת שטוף שמש וקרינה ומועט גשם. TE WAHI במאורית מקביל למושג טרואר ואפילו Lieu-dit

בציר 2017 מתאפיין באביב קר שגרם לירידה ביבולים אך איכות הבציר נחשבת גבוהה מאד. לאחר הבציר חלק מהענבים עוברים הפרדה מיידית וחלק השריה באשכולות שלמים למשך חמישה ימים, לאחר מכן עובר היין תסיסה טבעית והשריה על הקליפות של כעשרים וחמישה ימים. מיושן בחביות אלון צרפתי למשך שנה ובסיום שנה נוספת בבקבוק.

100% ענבי פינו נואר מחלקות נבחרות המתיישנים לתקופה של 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות (30% חדשות), ארומות של פירות יער וסיגליות ופה אלגנטי, מלא חיים ורעננות.
פינו נואר TE WAHI קלאודי ביי הוא הביטוי המובהק ביותר לפינו נואר ניו זילנדי ופוטנציאל האיכות שלו.

נתוני מעבדה:
TA – 5.2 ג/ל
PH – 3.58
אלכוהול – 13.5%
סוכר שארי – יבש
מחיר: 249 שקל (בקניית שני בקבוקים 239 שקל לבקבוק)

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *